חברה שלי ב"צרה"...

Tami661

New member
חברה שלי ב"צרה"...

היא בדכאון! הפולקעס שלה הולכים וגדלים יחד עם כמות שיעורי הספינינג שהיא עושה... ברצינות, אני שואלת את כווווולכם עבורה מאחר ואני מצד אחד מאמינה לה מאוד ומצד שני לא נראה לי הגיוני: עומסים באופניים היא לא מגדילה כי היא טוענת שזה מנפח לה את הרגליים, את הארוחות היא נשבעה שהיא לא הגדילה והן מסודרות כשהיו ויתרה מזאת - כאשר היא הייתה בהפסקה מפעילות גופנית (איזושהיא פעולה קוסמטית קטנה...) היא רזתה וההיקפים הוצרו בצורה מדהימה. יכול להיות דבר כזה? שהגוף מגיב בכזו עוצמה לסוג מסויים של ספורט? היא לא עברה הריונות ולידות עדיין ונכון - יש עניין של גנטיקה ונטייה, אבל אני עדה!!! היא מגיעה יום יום לספינינג, היא עובדת (
בלי עומס...אולי אפילו בכלל?...) ונראה שגם שורפת - אבל האגן שלה (רק הוא! לא פנים, לא ידיים, לא בטן) הולך ומתרחב. אנא, אל תצחקו... הבטחתי שאשאל אם מישהו מכיר תופעה שכזו ויכול להמליץ על משהו (אני אישית ניסית לשכנע אותה להצרף אליי לשיעורי האירובי/עיצוב - היא תעשה זאת אם תדע בוודאות שזה עשוי לעזור)

Infin1ty

New member
שומן או שריר?

אם זה שומן, חברה שלך נמצאת במצב של אימון יתר, מופרש קורטיזול (הורמון ששורף שריר ואוגר שומן). אם זה שריר, אין מה לעשות אלא לעבור לכמה זמן לפעילות גופנית אחרת (אבל לא נראה לי שספינינג גורם לאגן להתרחב עד כדי כך)

Tami661

New member
../images/Emo51.gif לטענתה זהו שריר ולא שומן

לא ממש יצא לי לראות במו עיניי אם זה שומן או שריר (מן הסתם היא מתביישת ללבוש קצר) אבל שוב, אני בהחלט סומכת עליה שאם היא אומרת שזהו שריר ולא שומן אז היא מתכוונת לכך (אלא אם היא לא מסוגלת להבדיל...) גם בתשובתך הקצרה נתת לי טיפ חשוב (לפחות כיוון כלשהו) ובאשר לספינינג... המסקנה שהולכת ומתחזקת אצלי היא שהסוג הספיציפי של הספורט/תחביב הזה משפיע על כל אחד באופן שונה לחלוטין והחולשות (שרירים/מפרקים וכו') של כל אחד "זוכות" לתגובה מוקצנת בעקבות הספורט הזה כמו גם הצדדים החזקים אצל המתאמנים השונים. זו דעתי...

למעלה