חבורת לול

shaypeled

New member
חבורת לול

חבורת לול פעלה בסוף שנות השישים עד לאמצע שנות השבעים. היא כללה את אריק איינשטיין, שלום חנוך, צבי שיסל, שמוליק קראוס, מונה זילברשטיין, טליה שפירא, יהונתן גפן וכמובן את אורי זוהר. החבורה יצרה ארבע תכניות טלוויזיה שנקראו "לול", ובהם נכללו מערכונים שונים וקטעי הומור שהבולטים שבהם היו "חידון התנ"ך", "העולים החדשים" ו"האופרה לה מרמור", וכן שיריו הידועים של אריק איינשטיין מהאלבומים שהקליט אז. את תכניות "לול" ביים אורי זוהר (למעט הראשונה שאותה ביים עם בועז דוידזון). החבורה גם צילמה את הסרטים שהיו לסרטי פולחן כמו "שבלול" שביים דוידזון ו"מציצים" ו"עיניים גדולות" שביים אורי זוהר. החבורה הפכה לקבוצה התרבותית המובילה בארץ בגלל המוזיקה שלה שהיום נתפסת כמיין סטרים, אבל אז נחשבה לפורצת דרך, כמו גם בהומור המטורף שלה שהיה הבסיס לנונסנס של היום. היא גם זעזעה את המדינה כשחבריה, שומו שמיים, התגלו כמי שמדי פעם לקחו חשיש. הם נעצרו, קיבלו קנס, ואורי זוהר נידון למאסר של חודשיים בגין התפרעות בבית המשפט. החבורה החלה להתפרק במהלך שנות השבעים. אורי זוהר החל תהליך של כארבע שנים שבסופו חזר בתשובה. אריק איינשטיין התרחק מהרוק שעשה אז. שלום חנוך ניסה להצליח כסולן באנגליה, ולמרות שהיו פה ושם שיתופי פעולה, כמו שאומרים בתחומים אחרים "זה כבר לא היה זה". בסוף שנות השמונים, כבר אז הייתה נוסטלגיה עזה, עובדו ארבעת תכניות לול לסרט קולנוע שעלה בהצלחה רבה בבתי הקולנוע, ועלה כאוסף כפול של מערכונים ושירים על גבי תקליט. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לעלות אותם בפורום.

Evil Muffin15

New member
אחלה תודה

ודרך אגב אני בת :)) אממ... האם מישהו יודע אם איזשהו ערוץ מתכוון להקרין את הסרטים האלו? או איפה אפשר להשיג אותם? תודה :)

novemberain

New member
כדאי

לשים לב ביום העצמאות - יכול להיות שאחד הערוצים ישדר. בד"כ משדרים ביום העצמאות. אני, לראשונה, ראיתי ביום העצמאות ואני ממליצה בחום
[והחג המנחה בקטע הנ"ל - 'יום העצמאות'
] אפשר אולי לנסות להשיג בספריות ווידאו, או חברים שהקליטו. אני, אגב, מצאתי את הדיסק - 'לול' - באחת מחנויות הדיסקים פה [מתוך שתיים שקיימות
] ובלי לחשוב פעמיים קניתי [למרות שהייתי אמורה להיות בהמנעות מקניית דיסקים:)]. כיף להיזכר ברגעים משעשעים, אבל אין כמו לראות את זה:)

Evil Muffin15

New member
שוב אחלה ותודה :)

אוף יש עוד זמן עד ליום העצמאות הבא :/ נווו טוב יש הרבה למה לחכות :)) אוף.. גם אני מנסה להיות בהמנעות מקניית דיסקים אבל אני לא יכולה יש יותר מדי דיסקים בעולם בשביל שאני לא יקנה אותם
אגב קניתי עכשיו את השלושרים (ראיתי באינטרנט ב20 ש"ח ולא יכולתי להתאפק!!!) דיסק ממש חמודי ממולץ בחום

novemberain

New member
יא!

אי אפשר לחיות ככה! כולם מספרים לי על דיסקים שהם קונים, גם'ני גם'ני רוצה
אין כמו דיסק חדש
תתחדשי לך על הדיסק

סלוניק

New member
ביום העצמאות שעבר שידרו את זה?

אני זוכר שחיכיתי ובסוף לא שידרו.

novemberain

New member