זקוק נואשות לעזרתכם!!!

פיק8

New member
זקוק נואשות לעזרתכם!!!

גם אם זה ארוך-בבקשה תקראו..אולי אתם יכולים לעזור וכל עזרה אני צריך... אני לא יודע בדיוק אם זה הפורום הנכון..ואם לא-אשמח אם תפנו אותי... המצב שלי מסובך ביותר- אני בן למשפחה חד הורית, אבא שלי לא בקשר, אני חי עם אמי ואחותי הקטנה ממני בעשר שנים,היא בת 9 ויש גם אח גדול ממני בשנה-הוא לא חי איתנו ולא עם האבא..הוא עם עצמו ודואג גם רק לתחת שלו. יש לי בעיה עם הדפוק הזה!!!לא יכול להגיד אפילו "אח שלי"... אנחנו לא מדברים ממזמן-מאז שאני בן 12 בערך... הוא תמיד בא לבית "לבקר" וגנב ממני דברים - כל מיני. אף אחד לא יכול לעצור אותו!יש לו אפילו תיק פלילי במשטרה על סמים וגניבות!!!הוא ממש מתוסבך! אני החלטתי לשים קץ לגניבות הללו שהוא עושה, כי הוא גנב לי זוג נעליים יקרות..אמי גילתה שהוא זה שלקח!!! אני כמובן כעסתי והלכתי למשטרה להגיש תלונה כי נמאס לי שהוא לא שם עלי ועל מה שאומרים לו וגונב מתי שבא לו ומה שבא לו!!! במשטרה אמרו שצריכים עדות של אמא, אמא לא הסכימה כי היא לא מבינה שזה לטובתו יעצרו אותו ויטפלו בו!!! היום הוא התפרץ לבית וגנב לי בושם יקר!!! הוא איים עלי שיפגע בי ושיהרוס את החדר ועוד כל מיני..הבעיה שהוא מסוגל כי הוא מפחיד- גנגסטר כזה...יש לו חבורות שידועות בכל העיר כמסוכנות...הוא כבר השתמש באלימות נגדי ונגד אחרים רבים!!! מה אני עושה? אני יודע שהוא יכול לפגוע בי!!! אמא שלי לא מוכנה להעיד נגדו וכועסת עלי שבכלל הלכתי למשטרה(מה היא חשבה?שאמשיך לסבול והוא יעשה מה שבא לו???) אני ממש ממש ממש צריך את עזרתכם!אבל ממש!!! מה אני עושה? גם גניבות וגם איומים על הרס צפוי ועל חיי!!! אני לא יודע מה לעשות! אני באמת צריך עזרה ועצות כי נמאס לי לסבול!נמאס לי ככה! הוא צריך להיות בכלא הבן אדם הזה!!! אני לא אתפלא אם יום אחד הוא פשוט ירצח אותי כי הוא מסוגל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בבקשה תעזרו לי...בבקשה!!!

robbar

New member
מאוד פשוט

גש לבית המשפט בעיר שבה אתה גר ותשאל איפה נמצא מזכירות של בית משפט לעניני משפחה. גש לשם . לאחר מכן תבקש שם טופס למילוי "בקשה לצו הרחקה" מלא אותו ותכתוב את מה שכתבת כאן רק בלי ההגזמה הילדותית של סימני הקריאה - זה מראה אותך קצת לא אמין ואינפנטיל . (ע"ע שולתתתתתתתתתתתתתת!!!!!!!) עוד באותו יום בית המשפט יקבע לדיון במעמד צד אחד כלומר השופט ישמע אותך בלי לזמן את אחיך ויוציא נגדו צו שאוסר עליו להכנס הביתה או ליצור איתך כל קשר. הוא יתן את הצו לשבוע שבועיים ובינתיים יזמנו את אחיך ואותך לבית המשפט . תראה העתקים של תלונות במשטרה ותגיד שאחיך עבריין ומסוכן. השופט יוציא נגדו צו הרחקה . אם בכל זאת אחיך יבוא אליך אז פניה למשטרה והם כבר יטפלו בו. לא צריך עורכי דין להגשת הבקשות ההלו - זה רק מסמך פשוט שכל ילד עם עברית של כיתה ד' יכול למלא. מהיכרותי את בית המשפט - אתה תקבל את הצו בקלות. הצו הוא ל 3 חודשים ואחר כך אפשר להאריך אותו. רוברט

robbar

New member
הכוונה הייתה ל"צו הגנה"

לא צו הרחקה אלא צו הגנה - אלו שני דברים שהם אותו דבר רק שבבית משפט למשפחה קוראים לזה "צו הגנה " ובבית משפט פלילי "צו הרחקה" רוברט

s h o o s h a

New member
על צו ההגנה

החוק למניעת אלימות במשפחה עודכן ב-17/08/2003 ב-19 במרץ 1991 נתקבל בכנסת החוק למניעת אלימות במשפחה התשנ"א - 1991. על פי חוק זה, רשאי כיום בית משפט לתת צו הגנה מיידי להבטחת שלומו ובטחונו של כל בן-משפחה, המאויים או רואה עצמו מאויים ע"י האדם נגדו מוצא הצו. המיוחד בהליך זה הוא: * ההליך מהיר, יחסית. * ניתן להעשות במעמד צד אחד. * אינו מחייב שתהיה קודם תלונה במשטרה. * ניתן לביצוע ע"י האדם המאויים אך גם ע"י אדם אחר. * זמני ולתקופה מוגבלת. א. מי יכול לבקש צו הגנה ואיך: בנושא זה, יש בחוק ובתקנותיו מספר אלמנטים, שמטרתם להעניק הגנה מהירה ככל האפשר, כולל במקרים בהם המאויים עצמו חושש, או אינו מסוגל, או אינו יודע כיצד - לבקש את ההגנה. 1. את הצו רשאי לבקש: * בן המשפחה המאויים עצמו, * היועץ המשפטי לממשלה או נציגו * פקיד סעד * כל בן משפחה אחר, היודע את הפרטים הקשורים לבקשה. כלומר: כל קרוב משפחה המודע לבעייה, גם אם אינו זה שמאוים, רשאי לבקש צו כנ"ל, במקרה שהמאוים עצמו אינו מסוגל לכך מסיבות שונות. במושג בן-משפחה נכללים (לצורך צו זה) רק המעגל הראשון והשני של קרבה משפחתית. כלומר: כל מי שהוא - או היה בעבר - אחד מאלה: בן זוג, הורה או בן זוג של הורה, סב או סבתא, צאצא או צאצא של בן-זוג, אח או אחות, גיס או גיסה, דוד או דודה, אחיין או אחיינית. אבל גם: כל מי שאחראי לצרכי מחייתו, בריאותו, חינוכו או שלומו של קטין או חסר-ישע המתגורר עימו, וכן הקטין או חסר-הישע המתגוררים עם מי שאחראי עליהם. כלומר: גם משפחה אומנת לילד, שמאויימת ע"י בן משפחה של הילד, או אפילו מטפל בזקן, רשאים לבקש צו הגנה מסוג זה 2. הבקשה לצו נעשית בדרך המרצה, לבית המשפט שבאיזור שיפוטו מצוי מקום המגורים הקבוע של "המוגן" (מי שלטובתו מבוקש הצו). 3) הדיון בבקשה ייערך לא מאוחר משבעה ימים ממועד הגשת הבקשה, ומועד הדיון יקבע במעמד הגשת הבקשה. 4) ניתן לבקש צו במעמד צד אחד בלבד וביהמ"ש רשאי לתיתו. אם ניתן - יתקיים דיון במעמד שני הצדדים בהקדם האפשרי, ולא יאוחר מ-7 ימים מיום מן הצו. 5) בהליכים על פי חוק זה, אין אפשרות לטעון, כי ביהמ"ש מנוע מלדון בנושא או לתת סעד, בשל קיומם של תהליכים אחרים בבירור, או בשל כל סיבה אחרת. כלומר: עובדת קיומו של הליך גירושין, למשל, המתברר בבית דין אחר, או נסיון להחתים מראש אדם כי לא יפנה לביהמ"ש - כל אלו לא יעמדו למשיב במקרה זה, ולא יתקבלו כעילה למניעת הדיון בצו או לנתינתו. ב. מהות צו ההגנה: הרציונל מאחורי החוק הוא פעולה מהירה וזמנית באופייה, עד לבירור סופי של הנושא ומתן פס"ד של בימ"ש - אם יש צורך. ביהמ"ש רשאי לתת צו האוסר על אדם לעשות אחד, או חלק, או כל אחד מהדברים הבאים: 1) להכנס לדירה בה מתגורר בן משפחתו, או להמצא בתחום מרחק מסוים מאותה דירה. 2) להטריד את בן משפחתו בכל דרך ובכל מקום. 3) לפעול בכל דרך המונעת או מקשה על שימוש בנכס המשמש כדין את בן- משפחתו. זאת - גם אם יש למשיב זכות כלשהי בנכס. 4) לשאת או להחזיק נשק- לרבות נשק שניתן לו מטעם צה"ל או מטעם רשות אחרת מרשויות המדינה. ג. מתי ניתן לבקש צו הגנה: אם נתקיים אחד מאלו: 1) בסמוך לפני הגשת הבקשה נהג האדם נגדו מבוקש הצו באלימות בבן-משפחתו, או ביצע בו עבירת מין. 2) התנהגותו של האדם נגדו מבוקש הצו נותנת בסיס סביר להניח, כי הוא מהווה סכנה גופנית ממשית לבן-משפחתו, או שהוא עלול לבצע בו עבירת מין. ד. קיום הצו: חשוב מאד: 1) אם ניתן צו במעמד צד אחד בלבד, או נקבע מועד לדיון - האחריות להודיע על כך למשיב (האדם שמפניו מבוקש הצו) היא על ביהמ"ש!! נקבע במפורש, כי האחריות על המצאת כתבי דין וצווים על פי חוק זה לא תוטל על בן משפחתו של צד בהליך או כל אדם מטעמו - פרט לעורך דינו, ורק אם הוא מסכים לכך. 2) א. אם ניתן צו הגנה, הכולל איסור לשאת או להחזיק נשק - חייב ביהמ"ש להודיע על כך לפקיד רישוי לכלי יריה במשרד הפנים. ב. אם המחוייב בצו הוא איש רשות בטחון(משטרה, שב"ס, שב"כ או חייל) רשאי אמנם ביהמ"ש לקבוע תנאים לפיהם רשאי אותו אדם לשאת או להחזיק נשק לצורך מילוי תפקידו. אבל- ביהמ"ש ימסור הודעה על הצו כאמור לרשות הבטחון הנוגע לענין וזו חייבת לעשות את הסידורים הנדרשים להבטחת קיום הצו. במילים אחרות: קיימת אחריות, הן על ביהמ"ש והן על רשות הבטחון האמורה, למנוע שימוש לא נכון בנשק ולקיים את הצו. ג. חובת ההנמקה באם לא נכלל האיסור של החזקת נשק התחיבות לקבל טיפול. ה. הפרת הצו: 1) אם מוגשת תלונה במשטרה על הפרת צו, הכולל איסור להכנס לדירה - רשאי שוטר לעצור את מפר הצו. רשאי - לא חייב! 2) אם הוגשה בקשה לביהמ"ש בשל הפרת הצו, או נעצר אדם בשל כך, ידון ביהמ"ש בבקשה עפ"י פקודת בזיון בתי המשפט. 3) מפר הצו אינו יכול לטעון להגנתו, שבני משפחתו לא עמדו על קיום הצו, או על הפעלת הוראות החוק בשל הפרתו. הצו בשל פחדיו, איןבמילים אחרות: גם אם האדם המאויים אינו עומד על קיו זו הגנה למפר הצו. לא מבקש הצו חייב בקיומו - אלא המשיב. 4) אם הוגשה תלונה במשטרה בשל הפרה - יש להגיש בקשה לביהמ"ש (בשל הפרה) תוך 48 שעות. אם לא הוגשה תלונה במשטרה - אפשר להגיש בקשה על הפרה - גם זו בדרך המרצה - תוך 7 ימים מיום הפרת הצו האמור. ו. מגבלות הצו: 1) יש לבקש את הצו בסמיכות זמנים ממשית לאירוע הוא עילת הבקשה. הכוונה לשעות עד ימים ספורים! הרעיון מאחורי הצו הוא לתת סעד מהיר - וזמני - בהנחה שהבעייה "בוערת". אין אדם יכול לבקש סעד מסוג זה חודש לאחר האירוע. כלל זה תקף גם לגבי תלונה על הפרת הצו. בקשה בשל הפרת צו יש להגיש תוך 7 ימים מיום ההפרה. ה למשטרה בשל הפרת הצו, יש להגיש את הבקשה לביהמ"ש תוך 48אם הוגשה תלו שעות מזמן הגשת התלונה - אלא אם כן נמנע מהמבקש להגישה בשל סיבות שאינן תלויות בו. (שבתות וחגים אינם באים במנין השעות). 2) הצו מהווה הגנה נגד סכנה גופנית בלבד. בכך נכלל כל דבר - מהרמת יד ועד לאונס. אבל: אי אפשר לבקש צו מסוג זה בשל התעללות נפשית - גם אם זו קשה. 3) הסעד הוא זמני ואינו מהווה פתרון קבע לבעייה. אי אמנם להאריך את תוקפותוקפו של הצו לא יעלה על 3 חדשים. ביהמ"ש ר מפעם לפעם,אבל התקופה הכוללת לא תעלה על 6 חדשים. ז. דחיית בקשה לצו הגנה: אם דחה ביהמ"ש את הבקשה למתן צו וקבע שהיא קנטרנית, הוא רשאי להטיל על מי שביקש את הצו אחד - או יותר - מאלה: 1) הוצאות לטובת המדינה ולצד שנפגע - בשיעור שימצא לנכון. 2) פיצוי נאות למי שנפגע מהגשת הבקשה

פיק8

New member
וואו!

תודה רבה. מאד עזרת לי..עכשיו אני יודע שיש מה לעשות.

k a n a

New member
רק משטרה ...

ואם לא יעשו כלום תפנה למערכות העיתונים הם רק מחכים להכנס במשטרה על האימפוטנטיות שלה . אל תנסה לפתור את זה לבד ..זה ייגמר ברע .

Nofale

New member
נורא הזוי ומוזר

אבל עם הסיפור הזה אמיתי לדעתי הדרך היחידה היא פשוט לנסות לבקש ממנו יפה שיפסיק זה ישמע ממש מפגר אבל תראה אתה פחדן לכן אתה לא תהיה מסוגל להעיף לו משהו לראש עם תפנה למשטרה היא לא תעשה עם זה כלום מקסימום עוד תיק ומעצר בית ואז הוא יעשה אצלך ביקור ולא אהיה נעים אבל הוא לא ירצח אותך אני די בטוח בזה אלא עם כן הוא נרקומן לדעתי הוא נרקומן פשוט

פיק8

New member
nofale...

-הסיפור הזה אמיתי-מה חשבת ? שאני רץ להמציא סיפורים? -אני לא פחדן, אני שקול וצופה את התוצאות בטוווח הארוך, לא יודע אם ציינתי אבל יש לו טיפוסים מסוכנים ביותר ועבריינים שמוכרים למשטרה..וגם-אני לא משתמש באלימות בלכל..זו לא דרך! -לגבי המשטרה...חשבתי שאולי פשוט יכניסו אותו לכלא ולא למעצר בית.. -לא יודע אם בנוסף לכל ה"יתרונות" שלו הוא גם נרקומן, אבל כך או כך הוא מסוגל(אני מתכוון שהוא ניסה פעם לדרוס אותי, הוא וחברים שלו זרקו עלי סיגריות מרכב ועוד כל מיני שטויות...)! מי שמכיר את הסיפור שלי מקרוב יודע שהוא מסובן ואבוד!פשוט אבווווווווד!!! אם רק הייתי צריך לבחור אח-זה היה טוב...

Nofale

New member
משטרה לא תעשה כלום

ואתה לא תעשה כלום כך שאין לך מה לעשות ועם הוא נרקומן חבל לך על הזמן תעברו דירה או משהו אין לך מה לעשות בנידון פשוט לדעתי עם היה לי אח כזה הייתי מאשפז אותו שהוא צריך היה לאכול דרך קשית

אתה לא נראה אינפנטיל../images/Emo15.gif

רק קצת מתרגש, וזה טבעי במצב כזה. בסך הכל הרי אינך עורך דין, וגם עורך דין מתרגש כשמדובר בדברים אישיים כאלה.

פיק8

New member
כנרת..

לא הבנתי למה את חושבת שאני מתרגש? חחח זה נקרא נסער אולי..ואם התכוונת לזה שאני מגזים במשהו אז לא...הכל אמיתי..הלוואי וזו לא הייתה המציאות!!!

joshh

New member
פיק היקר

אני קראתי את בעייתה, לדעתי ההצעה הכי פרקטית שאני יכול לתת לך הוא להתעופף מהבית הזה. רחוק מהעיין רחוק מהלב ... לצערי, אני לא יודע כמה בתי המשפט יעילים במתן פתרון ואם ממליצים לך את הפתרונות של בתי משפט כנראה שאנשים יודעים יותר טוב ממני. אתה יכול לבנות את החיים שלך לבד ובשקט. שאני לא אומר להתנתק מאמך אלא, להתרחק מהמציב המייאש הזה. כשאמיך תעורר כי יש לך בן מסוכן (מה שנראה לי קלוש כי לאמא קשה תמיד להודות בכך) אתה תמיד תוכל לבקר מידי יום אבל את חייך תחיה בשקט ורחוק מזה. השאלה כמה זה קריטי, אם אתה כ"כ מפחד שהוא יפגע בך, זה ההצעה הכי פרקטית שאני יכול לתת לך. joshua

פיק8

New member
ג'וש היקר...

הלוואי ויכולתי לברוח מהבית, אבל לצערי אין מי שיהיה עם אמי ואחותי הקטנה-אני שומר עליהן ועוזר בבית מכל הבחינות. אני גם סטודנט לתואר ראשון אז זו בעיה..מזלי שהמכללה בה אני לומד ממקומת קרוב לביתי. כמו שהבנת- אני נמצא במצב שאין לי מה לעשות חוץ מלהמשיך לסבול..פשוט כך! אילו חיים נוראיים, הא? כי הולכם לי על הקטעים האלו המון עצבים, אני תוהה מתי אלוקים מעניש את אותם אנשים רעים... מקווה לטוב...

פיק8

New member
לסיכום...

אני יכול פנות למשטרה, אבל אין טעם כי זה לא יעצור אותו כל כך. אני צריך להמשיך לחיות ככה ואין מה לעשות כי לעזוב את הבית לא תקף למקרה הספיציפי שלי. אוף! תמיד יש לי בעיות שאף אחד לא מכיר ושהן מוזרות וחסרות פתרון :( תודה בכל זאת לכולם על הניסיון לעזור לי. אני סומך על אלוקים שיגרום לדברים להתנהל בצורה הכי טובה בסופו של דבר ושלא ייגרם הרבה סבל. *אם יש לכם הצעות אחרות-הכל יתקבל בברכה! אפילו מוקדים טלפוניים של מקומות שאולי יוכלו לעזור. שוב תודה :)

joshh

New member
עלוקים עוזר למי שעוזר לעצמו

אולי תחליפו מנעולים. תקנה כספת- נעליים בשמים ובגדים יקרים תשים שם. תדאג לחבר את הכספת לרצפה או לקיר. כסף - תשאיר בבנק. תתקין דלת פלדת בחדר שלך - כך הוא לא יוכל להכנס ולא לפרץ. או שפשוט תחזק את הדלק עם לוחיות ברזל. קנה שיהיה לך גז מדמדיע למקרה שחלילה אתה חושב שיש סכנת חיים. תעזור לעצמך, תהיה יצירתי. joshua

אודי04

New member
רעיון

תקנה לך טיפ מנהלים קטן ותשוחח איתו תגרה אותו בשיחה כך שהוא יפלוט איומים עליך אח"כ תלך עם הקלטת למשטרה מיד יעצרו אותו

למעלה