זקוק לעצה

hitphy

New member
זקוק לעצה

בת זוגתי והתינוקת שלנו מיועדים ״לעלות״ לארץ מאוקראינה, כל הטפסים מוכנים.
התכנון הוא להגיע כתיירות וישר לקבוע פגישה במשרד הפנים.
למיטב הבנתי, קיים חוק חדש שאומר שישנה תקופת צינון של 9 חודשים מהביקור האחרון בארץ (מה טוב בחוק הזה?)
זה אומר שהם יכולות להגיע לפה רק בתחילת מאי מאחר ובת זוגתי הייתה פה בתחילת אוגוסט.

למישהו יש רעיון איך אני יכול להקדים את בואם?

חשבתי להגיש בקשה להזמנת תייר אבל אז ישאלו מה מטרת הביקור וכבר פתחתי תיק חיים משותפים במשרד הפנים אז זה לא יתפוס.
חשבתי להגיש להם את הטפסים המקוריים לפני שהיא באה ושהיא תקבל ויזה ״מרחוק״ אבל קיים חשש שזה יקח יותר זמן מעד תחילת מאי
ובנוסף יש לה תעודת אמא חד-הורית שהיא חייבת להראות ביציאה מאוקראינה ולכן אינה יכולה לשלוח לי אותה לארץ

למישהו יש רעיון יצירתי?
תודה רבה!

randyloo

New member
לא שמעתי על החוק הזה

אשמח אם תוכל להפנות למקור רשמי. ישנה הגבלה על מספר הימים שניתן לשהות בישראל עם אשרת תייר אבל תמיד ניתן לבקש תוספת מנומקת. כמו כן אם בכוונתכם לפתוח תיק חיים משותפים אזי לא צריכה להיות הגבלה (בהנחה שכל השהיות הקודמות בישראל היו כחוק)

Commander Bauer

New member
על מה אתה מדבר?

-אין חוק כזה, לפחות אני לא שמעתי.
-אין שום בעיה לשלוח ילד במטוס לבד, עשינו את זה לבן 6 עם אשתי, דרך אודסה לאחר קצת טופסיאדה, אני בטוח שעם מסמכים מתאימים, או שיהיה אפוטרופוס מטעם חברת התעופה, או יותר סביר מישהו מטעמה שיטיס את התינוקת.

אם היא בת שלך, אז ארגן לה דרכון ישראלי - זה יקל על העברתה.
לא ברור לי האם יש לכם תיק חיים משותפים? האם יש לה ויזה כרגע? האם יש ויזה לכניסה לארץ (אינטר-ויזה)?

ולהפך - תעודה על היותה הורה יחיד מאושרת נוטריון זו אחת הדרישות לשלוח את הילדה לארץ.

hitphy

New member
קצת סדר בדברים

בת זוגתי והבת שלי בת ה-3 חודשים נמצאות כרגע באוקראינה. אני נמצא בישראל.
אין לתינוקת דרכון ישראלי ולא יהיה לה עד שנבצע בדיקת אבהות.
התייעצתי עם עו״ד שאמרה לי שכניסה מחדש לישראל לזרים ממדינות מזרח אירופה תלויה בתקופת צינון של 9 חודשים לביקור חוזר בארץ כתיירים
ז״א מהפעם האחרונה שהיא היתה בארץ - היא לא תוכל להכנס שוב לפני שיעברו 9 חודשים.

כשהיא הייתה פה באוגוסט (היא באה ל-10 ימים בסה״כ) הרשויות לא הכניסו אותה (היא הייתה בהריון מתקדם) לפני שדיברו איתי בטלפון והבהירו לי שפעם הבאה אני אהיה מחוייב להגיש טופס הזמנה בשבילה מראש, זאת בגלל שזה היה הביקור ה-3 שלה בישראל בפחות משנה.

ניסיתי לחפש איזכור לחוק שכזה ולא מצאתי. מחר אנסה להרים טלפון לרשויות ולברר.

נשאלת השאלה מה קורה במצב היפוטטתי בו היא עולה מחר על מטוס לישראל יחד עם תינוקת בת 3 חודשים, האם יחזירו אותה בכח למרות שיצרו איתי קשר? קשה לי להאמין
ומה קורה במצב שאני טס לאוקראינה וחוזר ביחד איתם, קיים חשש שיפרידו בנינו? גם קשה לי להאמין

אני מזכיר שאני מדבר על אשרת תיירת נכון לעכשיו

Commander Bauer

New member
העו"ד טיפשה, ויפה שקשה לך להאמין בזה :)

קודם כל זה נכון - לפקיד ההגירה יש את כל הזכות לא להכניס לא משנה כמה תתחנן.
מה שאמרו לך זה נכון - תגיש בקשה להזמנת תייר במשרד הפנים, לאחר שתאושר, הפקידים לא יוכלו לגעת בה.
במקביל תעשה בדיקת אבהות (אולי יותר זול באוקראינה? תבדוק) כי אם אתה רוצה שיהיה לך דרכון ישראלי, לא נראה לי שתוכל להתחמק מהבדיקה.

אגב אם משום מה הפקיד הגירה מסרב להכניס, אז אתה מתקשר לעורך דין, ומוציא אצל השופט התורן צו למניעת גירוש עד לדיון בבית המשפט, שם תוכל להציג את טיעוניך (אבל עדיף וזול יותר לעשות הזמנה מסודרת כפי שכתבתי).

hitphy

New member
אז למה העו״ד טיפשה אם היא צודקת?

איך אני יכול להזמין בקשה להזמנת תייר אם כבר פתחתי תיק לחיים משותפים במשרד הפנים?
ישאלו אותי מה מטרת הביקור, אני אגיד שאני רוצה לראות את הבת שלי ושהם יחזרו אח״כ לאוקראינה?
הם יכולים להתחכם ולהגיד לי שהם לא מאשרים כניסה מאחר ויש חשש להשתקעות בארץ

Commander Bauer

New member
משום שהיא המציאה שטות על תקופת צינון

בכל מקרה - בלי קשר לתיק אתה עושה הזמנה לתייר, וכותב שהמטרה היא חיים משותפים כי יש לכם תיק פתוח בנושא.
שינסו לסרב :)
אולי ינסו (שיטת מצליח) אבל לזה יש וועדת ערר, וערעור לבית משפט, ככה שזה לא יהיה יותר מסתם דחייה ובדיקה עד כמה אתה נחוש.

בהצלחה.

hitphy

New member
ההגיון הדפוק של משרד הפנים ->

שאלתי אותה כבר לפני כמה חודשים (לפני שהיו לי את הטפסים) לגבי הזמנת תייר והיא שאלה אותי מה מטרת הביקור אז אמרתי חיים משותפים והתשובה שלה הייתה:
״אז שתשלח לארץ את כל הטפסים המקוריים ואנחנו נדון בבקשה״
עכשיו, איני מעוניין לעשות את זה, אז חשבתי פשוט להגיד שמטרת הביקור היא ביקור משפחות וכי אני רוצה לראות את הבת שלי.
השאלה אם זה לא יפגע בי ברגע שהיא תגיע ואנחנו נגיש בקשה לחיים משותפים

Commander Bauer

New member
לא יפגע

אם ישאלו למה פתאום עושים חיים משותפים אם הזמנת רק לביקור, תגיד שבביקור שיניתם את דעתכם, והבנת שאתה רוצה את הבת והבת זוג חלק מהחיים שלך לידך.

לגיטימי לשנות דעה, רק אז תקפיד להגיד שבזמן ההזמנה באמת ובתמים רצית ביקור בלבד :)

randyloo

New member
בדיקת אבהות בחו"ל לא רלוונטית

בכל מקרה תהליכי הטיפול במעמדה של התינוקת ושל האם שונים. אתה יכול להתחיל בתהליך הכרה באבהות כבר עכשיו משום שהוא לוקח מספר חודשים ומערב בית משפט לענייני משפחה שהינו הסמכות היחידה לקביעת אבהות במידה ומשרד הפנים מסרב.
לגבי האם, למה לא תיגש למשרד הפנים להתחיל בתהליך הסדרת מעמדה, תבקש עבורה אשרת כניסה ותתחילו בתהליך? המקרה שלכם לא ממש מסובך.

למעלה