זקוק לעזרה! יש לי בעיה עם זיהוי המחיצות בקשיח

asaftzur

New member
זקוק לעזרה! יש לי בעיה עם זיהוי המחיצות בקשיח

אז... ניסיתי להתקין LINUX UBUNTU והפסקתי באמצע לאחר הגדרת המחיצות. יצאתי מההתקנה וניסיתי להעלות את WIN XP שלי, אבל לאחר הרצת הBIOS אין לי זיהוי של מחיצות ובעצם הוא לא יודע ממה להריץ, הוא מזהה את הדיסק הקשיח. העליתי עם הדיסק של ה-WIN את ההתקנה ואני רואה בא שהמחיצות נשארו שלמות אחת שיטת הדחיסה שלהן השתנתה. מה אני עושה? אני רוצה להשאר עם ה-WIN ואני רוצה שלא ימחקו לי המחיצות! למשהו יש מושג? תודה

GuGuSH

New member
כנס ל-Recovery console של ווינדוס

ותקליד fixmbr איך תגיע לריקברי קונסול? תכניס את הדיסק של XP שלך ותלחץ R. למרות שלפי מה שאתה מתאר, המחיצות מפורמטות בכלל. ז"א, אם השתנתה להם צורת הדחיסה אז הן פורמטו. תבדוק עם ה-Live CD של יובנטו אם יש בהן משהו בכלל...

asaftzur

New member
המחיצות לא פורמטו,

ע"פ יובנטו וההתקנה של ווינדואס יש במחיצות את כל מה שהיה בהן לפני כן, אפשר לשאול... RECOVRY לא מפרמט את המחיצות? תודה

adix27

New member
תנסה גם את זה....

זה יתקין לך מחדש את קובץ ה GRUB שממנו מערכת הההפעלה מבצעת BOOT 1. Pop in the Live CD, boot from it until you reach the desktop. 2. Open a terminal window or switch to a tty. 3. Type "grub" 4. Type "root (hd0,6)", or whatever your harddisk + boot partition numbers are (my /boot is at /dev/sda7, which translates to hd0,6 for grub). 5. Type "setup (hd0)", ot whatever your harddisk nr is. 6. Quit grub by typing "quit". 7. Reboot.

asaftzur

New member
תודה, אבל לא בדיוק הבנתי איך ליצור את

הגראב הזה, אין לי גישה לשולחן עבודה. איך עוד אפשר? אגב, שיטת הרקוברי לא עבדה.... בינתיים חיברתי את הדיסק הקשיח למחשב אחר, ואני מגלה כי שאני כוננים הם בסדר, אך שניים אחרים ביניהם כונן הבוט, לא נקלטים כלל, לא נקראים, הם מופיעים בניהול הדיסק אך אין להם אות, והם לא קריאים. הדחיסה שלהם היא סטנדרטית, אז אני לא מבין מה הבעיה איתם...

למעלה