זקוקים לעזרה....

Bashy

New member
זקוקים לעזרה....

שלום לכולם... איזו הקלה זה שפתאום יש פורום במיוחד בשבילנו.... אז ככה, אנחנו זוג סטודנטים שמעוניין להתחיל ללמוד לתואר השני בשנה הבאה באוסטרליה ואנחנו מאוד מתלבטים בין כמה אוניברסיטאות: 1) RMIT במלבורן 2) west sydney בסידני (כמובן...) 3) Victoria במלבורן האם מישהו מכיר/שמע/יודע משהו על אחת מהאוניברסיטאות הללו? כל מידע שהוא יעזור לנו...

Yaniv212

New member
אני לא ממחה אבל שאלתי אז...

אוניברסיטת ויקטוריה במלבורן לא נחשבת למשהו טוב, RMIT יותר טובה אבל גם היא לא נחשבת פה למובילה. שתי האוניברסיטאות המובילות בויקטוריה הן: אוניברסיטת מלבורן ומונש. אני לא יודע לגבי ההיא בסידני. בכל אופן שתדעו שאוניברסיטאות באוסטרליה, ככלל, לא נחשבות לאוניברסיטאות ברמה גבוהה ומי שרוצה להמשיך את לימודיו הלאה צריך לקחת את זה בחשבון. בהצלחה.

ליאור OZ

New member
אוניברסיטאות

"בכל אופן שתדעו שאוניברסיטאות באוסטרליה, ככלל, לא נחשבות לאוניברסיטאות ברמה גבוהה ומי שרוצה להמשיך את לימודיו הלאה צריך לקחת את זה בחשבון." אם זה המצב, למה מגיעים הנה אלפי סטודנטים כל שנה מכל העולם ומשלמים הון קטן תמורת הזכות ללמוד כאן? ואגב, ממשיכים למקומות כמו MIT, Harvard, Oxford?

Gefen

New member
ליאור...אז אולי תאיר את עיננו

ותספר לנו את מה שאתה יודע על רמת האוניברסיטאות כאן? לי אישית אין שמץ מושג בנושא הזה, ואם תוכל להרחיב מעט ולספר קצת יותר מאיפה הידע, נשמח לשמוע.. גפן

ליאור OZ

New member
גפן

רמת האוניברסיטאות המובילות כאן היא גבוהה יחסית אבל כמו בכל מקום יש גם מוסדות סוג ב ו-ג. אני למדתי גם כאן וגם בישראל ולדעתי הרמה כאן יותר גבוהה (במובילות מול מובילות). דעתם של חברים וקרובי משפחה עם נסיון דומה לדעתי.

Yaniv212

New member
כמו שאמרתי אני לא מומחה אבל...

בתחילת שנת המס האוסטרלית נשא נאום שר האוצל האוסטרלי בכנס של אנשי אקדמיה אוסטרלים, בנאום שלא הוא האשים את האונברסיטאות האוסטרליות בירידה דרמתית ברמתן בעשר השנים האחרונות. אחת הסיבות היתה שהאוניברסיטאות הגדילו בצורה ניקרת את כמות הסטודנטים שלהן. אני לא אומר שהרמה פה מאוד נמוכה או שאיאפשר להמשיך מפה לאוניברסיטאות טובות אחרי שמסיימים לימודי תואר פה, אבל יותר קשה מאשר משהו שלמד האוניברסיטה אמריקאית טובה למשל. כמובן שהרבה תלוי גם במקצוע שבוחרים, יש טובים יותר ויש טובים פחות. אני פוגש פה לא מעט סטודנטים ישראלים ורובם מתלוננים על הרמה לעומת המחיר הגבוהה. דרך אגב, אשפר לנסות לקבל מלגה ללימודים פה. הנה אתר עם המון קישורים לגבי לימודים בארץ אוז:

Bashy

New member
אני דווקא שמעתי את ההיפך הגמור...

מהיכן שאבת את המידע על רמת האוניברסיטאות? אני התייעצתי עם מרצים באוניברסיטה שבה אני לומדת כיום לתואר הראשון והם דווקא המליצו לי בחום על לימודים באוסטרליה, דווקא משום שהרמה שם היא כמו בארץ ויש שם יותר מקומות ויותר מבחר של תארים... חוץ מזה, מאחר ואנחנו מתכוונים לעשות שם את התואר השני שלנו, הרמה לא כ"כ חשובה לנו, העיקר שיהיה לנו את התואר השני ביד... ושואלת שוב, האם מישהו שמע על אוניברסיטת west sydney? אני יודעת שאוניברסיטת מלבורן היא אחת המובילות, אבל גם עולה בהתאם... (25,000$ אוסטרלי לשנה אחת!), אז ככה שניאלץ לוותר עליה... אבל המון תודה על ההתייחסות ועל התשובות!

ליאור OZ

New member
אוניברסיטאות - Bashy

West Sydney אינה אחת המובילות. בעיקרון, המובילות הן הישנות (Melbourne, Sydney, Adelaide, WA, etc) אם כי גם Monash, UNSW נחשבות למצוינות. יש תחומים מסוימים שבהם אוניברסיטאות שאינן מהמובילות דווקא נחשבות, למשל, RMIT בתחום ה-IT

White Dragon

New member
אוניברסיטאות באוסטרליה

בעקרון אוניברסיטאות מונש ומלבורן מתחרות על התואר "האוניברסיטה הכי טובה במלבורן" (אנשי מלבורן יאמרו שהיא הכי טובה ואנשים מונש יאמרו שהיא הכי טובה). שתיהן מצוינות. RNIT היא גם טובה מאוד - אבל תלוי באיזה תחום - בעיתונאות ותקשורת למשל, RMIT יותר טובה ממלבורן ומונש. על ווסט סידני לא שמעתי, סידני אני יודעת שהיא טובה מאוד, על ויקטוריה גם לא שמעתי. שמעתי על victoia institution of the arts שזה הכי קרוב והוא טוב מאוד - בשביל לימודי אומנות, מוזיקה וכו', אבל לא נראה לי שאליו התכוונת. בקשר לרמת האוניברסיטאות - כשאתם הולכים בישראל לאוניברסיטה הן כולן טובות: אחת קצת פחות, אחת קצת יותר - אבל הסה"כ הן כולן ברמה גבוה יחסית, ופה זה לא אותו הדבר. פה יש אוניברסיטאות כמו פטריות אחרי הגשם (ולפחות במלבורן יורד הרבה גשם:)) וחלקן טובות ואחרות - על הפנים... אני מכירה רק את האוניברסיטאות במלבורן - כך שאני לא יכולה לעזור לך עם סידני וכו'. אבל אם תאמרי לי מה תחום הלימוד אני אוכל לברר עבורך אילו אוניברסיטאות במלבורן יהיו הכי טובות עבורכם. דבר שני - כל האוניברסיטאות פה יהיו מ-א-ו-ד יקרות עבורכם (ממוצע של $15,000 לשנה - כך זה היה לפחות שנה שעברה) משום שאתם באים כסטודנטים בינלאומיים, והמחיר שהם משלמים הוא מאוד-מאוד יקר. ודבר שלישי ואחרון, אוניברסיטאות טובות יש בכל אוסטרליה וכדאי לכם לקחת בחשבון את כל הפרמטרים למעבר כאשר אתם בוחרים את העיר בה תלמדו - למשל תחבורה ושכירות הרבה יותר יקרים בסידני מאשר במלבורן, וגם בפרת' השכירות הרבה יותר זולה. הקיצר... יש הרבה דברים לשקול.... הדרקונית הלבנה

Bashy

New member
בוקר טוב לכולם!

אז קודם כל, תודה רבה לכולם! ממש נחמד לראות את התגובות שלכם והנכונות לעזור לנו... התכנון שלנו הוא להתחיל ללמוד בפברואר הבא. אני מעוניינת בתואר שני בתחום הפסיכולוגיה, רצוי קלינית או התפתחותית-חינוכית. לכן גם פירטתי את האוניברסיטאות האלו, כי שם ראיתי את המסלולים האלו, ובמחירים יחסית סבירים (10,000$-16,500$)... התכנון הוא שאני אעשה את התואר השני ראשונה, בזמן שבן זוגי יעבוד, ולכן חשבנו על איזור מלבורן או סידני, ששם יהיה לו סיכוי קצת יותר גבוה למצוא עבודה (בתחום ההיי-טק). אם אתם מכירים את פרת', מאוד היינו שמחים לשמוע לגבי תעסוקה שם... הבנתי שיש שם כמה אוניברסיטאות טובות והמחיה שם ממש זולה, השאלה היא אם יהיה לנו סיכוי גם לעבוד שם (הבנתי שלא כ"כ ולכן פרת' ירדה מהפרק...) מה עוד? אם נגיע על אשרת הלימודים שלי, האם גם בן זוגי (שעד אז יהיה כבר בעלי...) יוכל לקבל ויזת עבודה בקלות? הבנתי שאני אוכל לקבל עבודה במשרה חלקית של עד 20 שעות בשבוע. האם זה נכון? ושוב, תודה רבה, ויום טוב לכולם!

Yaniv212

New member
אז לגבי בן זוג אני יודע שככה זה

עובד. את מגישה את הבקשה לויזת סטודנט וכשאת מקבלת אותה גם בן זוגך מקבל אותה (אם לא שכחת לרשום אותו בתופס הבקשה). הויזות זהות פרט לעובדה שהוא לא יכול להכנס לאוסטרליה בלעדייך, בשתי הויזות יהיה איסור לעבוד. לאחר שאתם מגיעים לכאן אתם משנים את הגדרת הויזות, ע"י הליך פשוט ומהיר, ואז את תוכלי לעבוד עד, בדרך כלל, 20 שעות, והוא יוכל לעבוד ללא הגבלה. הייתי רוצה לציין רק שזה שהוא יהיה בעל ויזה עם אישור לעבוד לא אומר שהוא ימצא עבודה מייד וצריך לקחת אפשרות כזאת בחשבון וברצינות. עוד דבר, אם אתם מתכננים לבוא רק עוד שנה יש לכם זמן לנסות להגיש בקשות שונות למלגות שונות. מה שאתם צריכים זה למצוא אוניברסיטה שאתם רוצים להתקבל אליה ואחר כך לבדוק אילו מלגות אתם יכולים לקבל מהמדינה או מהאוניברסיטה. אשתי קיבלה שתי מלגות שממש ממש עוזרות לנו, במיוחד עם הביטוח הרפואי.

Bashy

New member
יניב עוד שאלה...

אם לא אכפת לך לענות והשאלה לא חצופה מדי... מטעם מי המלגות שאשתך קיבלה? מטעם האוניברסיטה או מטעם המדינה/קהילה יהודית? אני פשוט לא כ"כ מצליחה למצוא מלגות לישראלים באוסטרליה... שבת שלום!!!

Yaniv212

New member
המלגות שאשתי קיבלה הן, אחת מהמדינה

נקראת IPRS והשניה מאוניברסיטת מונש. המלגות הן לאו דווקא לישראלים. יש באתר שנתתי באחת ההודאות בקודמות לינק לחיפוש מלגות אבל המלגות מקושרות לאוניברסיטאות וקורסים ספציפיים כך שקודם צריך למצוא קורס. אנחנו קודם מצאנו פרופסור שרצה שנבוא והוא הנחה אותנו בכל מה שהיה צריך לעשות. עד כמה שידוע לי את הבקשות למלגות צריך להגיש עד אוקטובר.

White Dragon

New member
מלבורן או מונש יוני

שאלתי חברים ואמרו לי שאם לומדים במלבורן האוניברסיטאות הטובות בשביל פסיכולוגיה הן מלבורן ומונש... לא הפתעה גדולה
אני לא יודעת מה ההבדלים בשוק העבודה בהיי-טק בין מלבורן לסידני וגם לא גרתי בסידני - רק טיילתי שם, כך שאני די משוחדת
אני מכירה יותר את המחירים לתואר ארשון ואני בטוחה שלשני הם יותר יקרים - כמו בכל מקום, ואני לא חושבת שתוכלי למצוא אוניברסיטה בעלת שם טוב ב-AU$10,000-15,000... דרקונית

zvikach

New member
../images/Emo91.gifאוניברסיטה

שלום לכם אני לא כל כך מומחה ללימודים פה בסידני אבל קודם כל מה אתם רוצים ללמוד? יש בסידני כמה וכמה אונברסטאות בעיר עצמה יש שני אוניברסטאות סידני והשניה נקראת n.s.w האוניברסיטה שהיסכרתם רחוקה כשעה ברכבת נמצאת באיזור דרום סידני שהוא איזור לא כל כך טוב הרמה שם לא כל כך גבוהה לכן אני חושב שכאדי להיסתכל באתר של לימודים אונברסיטאים בסידני יוקר המחיה הוא מאוד גבוה בסידני לכן כאדי לחשוב על הרעיון רב התלמדים בוחרים בשתי האוניברסיטאות שהיזכרתי צביקה מסידני University Of Western Sydney - Penrith

למעלה