זקוקה לעצתכם

lake of fire

New member
זקוקה לעצתכם

מה דעתכם על שליחת ילד מגמגם, עם קשיים בשליפה ופער גדול באוצר מילים ממה שמצןפה מילדים בני גילו.(נמצא ארבע שנים בטיפול אצל קלינאית) לבית ספר ללקויי שמיעה לצורך למידת שפה חלופית. מקווה שהיגעתי לפורום הנכון. דעתכם חשובה לי

spidergirl

New member
אני מציעה

שתפני לפורום שפה ודיבור או לאגודת קלינאי התקשורת (יש שם פורום). למה לא לשלוח אותו לבית ספר רגיל ובנוסף ללמד אותו את שפת הסימנים? האינטליגנציה שלו תקינה? ניסיתם לאבחן דיספרקסיה? העבודה עם הקלינאית מקדמת אותו?

lake of fire

New member
הילד יופנה בכל מקרה לבית ספר

לחינוך מיוחד. קיימת דיספרקסיה, הטיפול מקדם את הילד מעט מאד. הילד הופנה לבדיקה נוירולוגית קשה-שאותה לא נבצע. אפנה לפורום שפה ודיבור, יחד עם זה חשובה לי בכל זאת דעתכם.

אם הבעיה רק בשפה מדוברת, שפת

הסימנים תיתן לו כלי מחשבתי חשוב וכלי ביטוי מונע תסכול. חשוב גם שמשפחתו תלמד את שפת הסימנים כדי שיצליח להתבטא הייטב גם בבית. אני אומר 'כלי מחשבתי חשוב' כי אני מאמין שאנשים צריכים להיות דו לשוניים. זה חשוב מאוד כדי להבין את מהותה של השפה באשר היא. אני מבין שאין לו שום בעיה בהבנת שפה מדוברת אם כי אוצר מילים קטן מגביל את המחשבה וכולי תקווה שבשפת הסימנים יהיה לו קל יותר להעשיר את אוצר המילים שלו. אם הלמידת שפת הסימנים תיכשל, זה יהיה חבל מאוד אבל לפחות זה ייתן מבט מחודש על הבעיות שלו. אגב, יחסית לבני גילו אשינם דוברים את שפת הסימנים, האם הוא מתבטא טוב יותר בתנועות? אם כן, זה צפוי כמנגנון פיצוי לבעיה הקולית. אם לא, זה מדאיג.

b e ll

New member
חסרים קצת פרטים...

בן כמה הילד? מתי החל לגמגם והאם התחלת הגימגום קשורה איכשהו לכל שאר התסמינים? האם הטיפול של קלינאית התקשורת מתמקד בגימגום או שהגימגום מטופל רק בדרך אגב לכל השאר? נראה לי על פניו, שהגימגום הוא תופעת לוואי לחוסר השליפה ואוצר המילים הקטן ולא הסיבה הראשונית.

דווקא יש פרטים

הציטוט ''קשיים בשליפה ופער גדול באוצר מילים'' מעיד שלא מדובר בגימגום נטו אלא בהפרעת שפה יותר חמורה (כנראה שלא בהפרעת תקשורת באופן כללי אלא רק הפרעה בשפה המדוברת. אחרת לא היה טעם לשכול את שפת הסימנים).

b e ll

New member
עדו, חסרים פרטים - הרי שאלתי שאלות

נוספות. אין טעם שתגיב להודעתי בתוכחה כזו
שמחה לראותך עוקב אחר הפורום...

למעלה