זקוקה לעזרתכם

זקוקה לעזרתכם

מכיוון שלא מצאתי פורום שעוסק בפרחים, אני מניחה שזה הכי קרוב למה שאני צריכה. אני סטודנטית לעיצוב גרפי ועלי לעצב אריזה לפרחים, אני יכולה לבחור איזה כמות, לאיזה מטרה (יומולדת, לוויה, ביקור בית חולים...) וכמובן איזה סוג. הכי חשוב שמה שזה לא יהיה זה צריך לפרוח בלקראת סוף אפריל. עלי לעשות קודם מחקר קטן, על יעודו, רגישות וכו'... אולי תוכלו להמליץ לי על פרחים, ובו בזמן לפרט עליהם קצת, כדי שאקבל מושג. אני מוכנה גם לשמוע על גרברות, שושנים, ורדים (יש הבדל? אני תמיד שוכחת מהו) קלות ועוד פרחים רב עונתיים או בתקופה שציינתי. תודה מראש, ואם אפשר, כמה שיותר מהר ושוב תודה

טסונמי1

New member
אנסה לעזור למרות שלא כל כך הבנתי

איזה אינפורמציה את רוצה- בחרתי סוגי פרחים לא "קונבנציונליים" לשם שינוי- איריס-שייך לגאופיטים-קנה שורש-קיימים סוגים רבים גם בטבע-בישראל האיריסים מוגנים ישנם סוגי איריסים שגדלים כצימחי ביצה ואפילו במים- פרח אצילי מאוד נידמה לי שאיזה בית מלוכה אימץ לעצמו את האיריס כסמל

טסונמי1

New member
סחלב- פעם הסחלב היה הפרח של העשירים

כשהעשיר רצה להראות לעשירתו שהיא חשובה לו היה מביא לה סחלב אחד היו הסחלבים הפכו לנחלת הכלל פרח מקובל בזרי כלה- צמח טרופי -אפיפט{טפיל} גדל ביערות על עצים ישנם המוני סוגים בחלקם נדירים גם בארץ יש לנו מיבחר של סחלבי בר יפיפיים- מוגנים

טסונמי1

New member
אקוילגיה- צמח אירופאי -

גדל ביערות בעלי אדמה חמוצה-בשנים האחרונות ניכנס כצמח גינות צל גם בארץ מיגוון הצורות והצבעים פשוט מדהים -

קדום כל תודה רבה!

מעולם לא חשבת שטסונמי יכול גם להביא תועלת
בכל מקרה, האם הפרחים שנתת מידע לגבם נמכרים בחנויות פרחים רגילות? את אומרת (אתה אומר?) שסחלבים היום נהפכו לנחלת הכלל, לא נותרה שום יוקרה? כי אם כן, אני יכולה גם לקחת כיוון של אריזה (זה כבר הבעיה שלי) שתהיה יוקרתית ולמטרה מיוחדת. מה לגבי עמידות בחום ישראלי, או קור - האם הגבעול צריך תמיכה מסויימת? האם נמכר כעציץ או בזר? מקווה שכיוונתי יותר. ושוב תודה!

טסונמי1

New member
סחלבים נימכרים במשתלות בעציצים

עכשיו מתחילה העונה- אים זה הפרח שווה להיכנס למשתלה ולראות כמה הוא מדהים בחנויות פרחים טובות הוא נימכר כזר או בודד -בתאילנד בשדה התעופה אפשר ליקנות זר ענק בפרוטות וכל סחלב מפוקק במבחנה עים מים כדי שיחזיק את הדרך עד לבית מקובל ליתמוך את הגיבעול בסחלבים שבעציצים כי הקליינטים מבקשים פרח "ישר" בטבע בדכ הם עים ראש שמוט כלפי מטה כנסי לגוגל- שני את קטגורית החיפוש לתמונות ורישמי ORCHID

טסונמי1

New member
ועוד טיפ קטן-{אנחנו נחמדים כאן

בפורום} בגוגל באותה קטגוריה- תמונות FLOWER PAINTINGS אולי תקבלי שם רעיון

תודה, ולגבי הסחלבים

החבר שלי חזר מתאילנד לפני כחודש, ורצה להפתיע את אמא שלו במארז כזה שסחלבים או משהו כזה, אבל יש איסור להכניס אותם לארץ ולכן לקחו אותם ממנו.
שוב תודה. אני לא מחפשת תמונות של פרחים, אלא יותר את התכונות שלהם. עדיין פתוחה להצעות (יש לי 5 סקיצות שונות לעשות, הם יכולות להעשות לסיטואציות שונות, פרחים שונים...) תודה לכל מי שיעזור. ואת באמת נחמדה ואדיבה טסונמי!

stallin

New member
אם את מחפשת צמחים שפורחים

באפריל, ונמכרים בחנויות, אני לא חושבת שיש לך איזו שהיא בעייה. חלק גדול מהפרחים בחנויות מגודלים בחממות, ואז אפשר למצוא אותם כל השנה. אם את מתעניינת בורדים, אז גם הם שייכים לקטגוריה הזו (גם אם לא בחממות חלק גדול מהורדים פורחים במרבית חודשי השנה).

hadarperi

New member
טסונמי, האקוילגיה באמת מקסימה

האם את חושבת שאצליח לגדל אותה במישור החוף? יש לי איזורים מוצלים בגינה - גם בצד צפוני וגם בצד דרומי. אם את אומרת שהוא גדל ביערות - אולי מתאים לצל???

טסונמי1

New member
אני מגדלת את האקוילגיה בחצי צל

במישור החוף {נהריה} עד עכשיו שתלתי אותה תמיד בעציצים עים כבול השנה אני עושה ניסיון ראשון לגדל אותה באדמה-{בערוגה} בקיץ גם אים היא בצל היא סובלת מהחום-בשלב מסוים היא נעלמת ואים מעט מזל בחורף היא שוב מיתעוררת-הבעיה העיקרית שלה רגישות לקימחון וכנימה קימחית בקיץ ביגלל החום והלחות-רצוי לחפש לה מקום מוצל וקריר

זואי11

New member
יו , איזה סחלב יפהפה../images/Emo70.gif

טסונמי, האם ניתן להשיג אותו איפה שהוא??

טסונמי1

New member
התצלום נילקח מגוגל-הסחלבים

הנימכרים בארץ הם הפשוטים יותר והקלים לגידול

טסונמי1

New member
סחלבים שפורחים בגינה אצלי-תצלום

משנה שעברה כרגע הם מלאים בניצנים עדין לא בפרחים

טסונמי1

New member
וגם זה- ויש לי סוג נוסף עים עלים

צרים וארוכים- מעט בעייתי יותר כרגע הפריחה שונה מעט והתצלום שלו נעלם לי אין לי זמן לחפש - הולכת לעבוד.........

מוסיפה תמונה של הצבעוניים של שנה

שעברה, שפרחו אצל אמא בגינה. היה לנו גם חצב יפיפה ועוד מלא פרחים יפים ועדיין יש. רק שתמונות לכולם אין. בהזדמנות זו שואלת מה הרגישויות של צבעונים. לפי מה שאני מבינה יש להם גבעול חזק והם נפתחים בשמש. מה לגבי חום וקור?

למעלה