זקוקה לעזרה

Lana678

New member
זקוקה לעזרה

שלום לכולם, כבר שאלתי בפורום שאלות ועשיתי כפי שיעצתם לי, אבל העץ לא מרגיש טוב
העץ עומד ליד החלון, במקום מואר היטב, אבל לא חשוף לקרני שמש ישירות. אני משקה אותו פעם בשבועיים, אבל העלים ממשיכים לנבול. מצ"ב תמונות. תודה רבה מראש על כל עצה שיכולה לעזור.

סן תאי

New member
הצילומים לא מספיק ברורים

קשה להתרשם. אבל כשקיבלת ייעוץ כאן בפורום הומלץ לך להשקות אחת לשבוע.. משום מה את משקה אחת לשבועיים.. הרי לך כבר סיבה אחת אפשרית למצוקתו של העץ

Lana678

New member
הבעיה היא כזאת...

אכן השקיתי את העציץ פעם בשבוע, אבל נאמר לי שבחורף צריך לרדת לפעם בשבועיים, אבל זה לא עזר לעציץ. בעצם מאז שהוא אצלי... מצבו מידרדר... העלים החדשים ממשיכים להופיע, אבל חלקם כאילו נבולים כבר. העלים הגדולים מתרככים ונובלים לאט לאט. מה אני עושה?....

wuten

New member
טיפול בעציץ.

שלום. קודם כול לגבי הצמח: עפי התמונות זוהי "כסוניה",צמח הגדל בדרום אפריקה. הוראות טיפול שוטפות (כשהצמח בריא) : השקייה לא פעם בשבוע ולא פעם בשבועיים אלה לפי הצורך! הכסוניה רגישה מאוד לעודפי מים,ההשקייה חייבת להנתן רק כאשר המצע יבש,אמצעי הבדיקה הכי טוב הוא באמצעות האצבע,תוחבים את האצבע לתוך המצע,ואם הוא יבש בעומק של סנטימטר או שניים אז אפשר להשקות. צורת ההשקייה: כאשר משקים,משקים עד לרוויה,עד שרואים שמים מתנקזים החוצה מן העציץ,ולא מפסיקים עד שרואים התנקזות החוצה! חשוב לזכור שפעולת ההשקייה היא לא רק לשם נתינת מים לצמח אלה גם לשם שטיפת המצע מהצטברות מלחים,המים היוצאים בניקוז הם מים ששטפו עודפי מלחים ולכן יש לסלקם מיד אחרי ההשקייה מצלחת הניקוז אם ישנה כזו. דישון: דשן בשחרור איטי (אוסמוקוט) או דשן אורגני מרוכז בשחרור איטי,בעיקר באביב ובסתיו ,לפי התזמונים והוראות היצרן על גבי האריזה. גיזום: חשוב ורצוי לגזום את הצמח בעיקר באביב,לשם התחדשות טובה ובריאות לאורך זמן. טמפ: צמח רגיש לקרה,לא לחשוף לטמפ נמוכות בעיקר לא כאשר המצע לח. ועכשיו,טיפול בצמח החולה: 1.גיזום ענפים ועלים נבולים או רקובים,עם קצת גיזום בנוף הכללי. 2. אם האדמה לחה,להפסיק להשקות לאלתר!...עד לייבוש פני המצע. 3.להוסיף למצע קצת דשן אורגני לא מרוכז מסוג "הומוס",ולערבבו עם פני המצע באמצעות מזלג ישן.. 4.אחרי התייבשות טובה של המצע להשקות לפחות שלוש השקיות עוקבות במים מורתחים(שקוררו כמובן),או מזוקקים,עד לרוייה וניקוז כפי שהוסבר קודם. לאחר התאוששות הצמח להמשיך בטיפול הרגיל כפי שהוסבר. רוב הסיכויים שהסיבה לחולי הצמח היא שקיים לא נכונה וניקוז לקוי,לבדוק גם את חורי הניקוז בעציץ ולוודא שהם לא אטומים. בהצלחה!!

למעלה