זקוקה ליעוץ

זקוקה ליעוץ

אני בת 34 ונשואה+2 ילדים קטנים(3,6). לאחרונה החלטתי לנתק קשר עם הורי לאור הסטוריה קשה עמם ואירועים שאירעו לאחרונה ועוררו כעסים בעוצמות גבוהות בינינו. אני מתפקדת היטב לעת עתה ביום- יום בעבודה ובבית ועם ילדי ומצליחה לשלוט היטב ברגשות הקשים שיש לי סביב החלטת הניתוק, אך חשה כי זה רק עיניין של זמן לפני שהרגשות הללו יציפו אותי ויכריעו אותי. למרות הניתוק וההסטוריה הקשה הייתי כל חיי מחוברת מאוד לשניהם, אך מערכת יחסים תקינה בינינו אינה אפשרית עוד. אני פוחדת מאוד מהיום בו אאבד שליטה על רגשותי (אני חשה כאילו התייתמתי בבת אחת משני הורי, אך מונעת מעצמי תהליך של אבל). אני אשמח לכל עיצה באשר לדרכי התמודדות מומלצות עם קשיי. יש לי קושי כלכלי שמונע ממני לפנות ליעוץ פסיכולוגי. אשמח לרעיונות והארות (אני יודעת שחסרים פרטים רבים בסיפורי כפי שהובא כאן, אבל אולי... בכ"ז...) תודה מראש

כמה עצות...

שלום לך מספרת הסיפורים. הייתי שמחה אילו הסיפור שספרת פה היה באמת קצת יותר מפורט, כי קשה לי להתייחס לענין מבלי לדעת במה מדובר. אנסה בכל זאת, ואומר לך שבאופן כללי, נתק במשפחה הוא דבר מאד קשה ובעל השפעות מאד שליליות על כל הצדדים. את וודאי מודעת לכך שההשלכות האלה יהיו גם לגבי ילדייך, שיחוו נתק מסבא וסבתא, שזהו קשר מאד משמעותי לאדם. הייתי מייעצת לך, שתבדקי טוב טוב עם עצמך האם באמת נתק הוא בלתי נמנע מבחינתך ומצדיק את המחיר הכבד שכולם ישלמו עליו, כולל הוריך. את יודעת, ישנה תמיד האפשרות של שמירה על קשר מוגבל במידה מסוימת, הן טכנית והן רגשית, שזה בכל אופן עדיף על ניתוק מוחלט. אם תחליטי בכל זאת ללכת על הניתוק, נראה לי שאת וודאי (לאור מה שספרת שהקשר עם הוריך היה תמיד חיבור חזק) חייבת איזה שהוא ערוץ לדבר ולשתף מישהו מקצועי בענין, וזה יכול להיות אפילו למספר פגישות מוגבל שזה יותר טוב מכלום. אפשר גם לבדוק במערכת הציבורית (קופת חולים או מועצה מקומית, עירייה וכו) לגבי פגישות במחיר יותר זול. חשוב שלא תישארי עם זה לבד. הדבר חשוב גם כדי שתקבלי הדרכה איך להציג את העניין בפני ילדייך ולעזור להם להתמודד עם זה. אגב, לא כתבת שום דבר לגבי בעלך, מה עמדתו בענין? והאם הוא שיקול בהחלטה? את יכולה גם לכתוב לי פרטים נוספים או שאלות נוספות למסר אישי. כל טוב,

למעלה