זקוקה להסבר- איך מחשבים זאת

מצב
הנושא נעול.

RINAT35

New member
זקוקה להסבר- איך מחשבים זאת ../images/Emo35.gif ../images/Emo35.gif

שלום, אני מבקשת את עזרתכם בחישוב מספר ימי החופשה המגיעים לי. לפני כשנה, עבדתי במקום, בו שילמו לי את השכר לפי שעות. כמו כן- לא עבדתי משרה מלאה, וגם לא עבדתי שנה שלמה (סך הכל עבדתי כ-8 חודשים)..
ידוע לי, שישנה נוסחה, שעל פיה יש להכפיל את מספר ימי העבודה ב-14 ימים בשנה ולחלק ב-240... כל זאת על מנת לדעת את מספר ימי החופשה המגיעים לי...וכמובן, שאת כל זה יש להכפיל בשכר ליום...(נכון?) ובכן- על פי תלושי השכר, לא כתוב כמה ימים עבדתי בכל חודש, אלא רק מספר השעות
... כמו כן, אין ברשותי את דוחות הנוכחות מאותה תקופה...
השאלה שלי: האם יש דרך לחשב/לדעת את מספר ימי החופשה שמגיעים לי/שנצברו לזכותי? (לא כתוב בחוזה העבודה כמה ימי חופש מגיעים לי). אודה על תשובות רציניות ומפורטות ככל שניתן...(אני זקוקה לכך לצורך תביעה) תודה מראש!!!

r66

New member
יום עבודה תקני הוא יום של 8.6 שעות

שלום, אני מבקשת את עזרתכם בחישוב מספר ימי החופשה המגיעים לי. לפני כשנה, עבדתי במקום, בו שילמו לי את השכר לפי שעות. כמו כן- לא עבדתי משרה מלאה, וגם לא עבדתי שנה שלמה (סך הכל עבדתי כ-8 חודשים)..
ידוע לי, שישנה נוסחה, שעל פיה יש להכפיל את מספר ימי העבודה ב-14 ימים בשנה ולחלק ב-240... כל זאת על מנת לדעת את מספר ימי החופשה המגיעים לי...וכמובן, שאת כל זה יש להכפיל בשכר ליום...(נכון?) ובכן- על פי תלושי השכר, לא כתוב כמה ימים עבדתי בכל חודש, אלא רק מספר השעות
השאלה שלי: האם יש דרך לחשב/לדעת את מספר ימי החופשה שמגיעים לי/שנצברו לזכותי? (לא כתוב בחוזה העבודה כמה ימי חופש מגיעים לי). אודה על תשובות רציניות ומפורטות ככל שניתן...(אני זקוקה לכך לצורך תביעה) תודה מראש!!!
חלקי את סה"כ השעות ב- 8.6 מצאי את מספר ימי העבודה, הכפילי ב- 14 וחלקי ב- 200. כך תמצאי את הזכאות שלך.

RINAT35

New member
מדוע מנהלת הפורום אינה מגיבה?../images/Emo4.gif

חלקי את סה"כ השעות ב- 8.6 מצאי את מספר ימי העבודה, הכפילי ב- 14 וחלקי ב- 200. כך תמצאי את הזכאות שלך.
מדוע מנהלת הפורום אינה מגיבה?

כשפונים לפורום, שמנהל אותו מומחה...מצפים גם לתגובה מקצועית!! בכל אופן- ראשית, תודה ל- r66 שענתה לי. שנית, לא עבדתי משרה מלאה (לא זוכרת בדיוק את אחוזי המשרה). ובכל יום היה מספר אחר של שעות (כאמור, העבודה היתה לפי שעות). מה עושים במקרה כזה?

מדוע היא צריכה להגיב?

מדוע מנהלת הפורום אינה מגיבה?

כשפונים לפורום, שמנהל אותו מומחה...מצפים גם לתגובה מקצועית!! בכל אופן- ראשית, תודה ל- r66 שענתה לי. שנית, לא עבדתי משרה מלאה (לא זוכרת בדיוק את אחוזי המשרה). ובכל יום היה מספר אחר של שעות (כאמור, העבודה היתה לפי שעות). מה עושים במקרה כזה?
מדוע היא צריכה להגיב?
שאלת שאלה, קיבלת תשובה נכונה, ובזה נסתיים העניין. לשאלתך הנוספת, במקרה כזה, יש לחשב על בסיס הממוצע השנתי.

RINAT35

New member
../images/Emo10.gif../images/Emo10.gif'צטערת...עדיין לא ברור לי...

מדוע היא צריכה להגיב?
שאלת שאלה, קיבלת תשובה נכונה, ובזה נסתיים העניין. לשאלתך הנוספת, במקרה כזה, יש לחשב על בסיס הממוצע השנתי.
'צטערת...עדיין לא ברור לי...
בעוונותיי, אינני חשבת שכר וגם לא עו"ד לדיני עבודה, ואפילו לא רו"ח...(לו הייתי כזו, סביר להניח שלא הייתי זקוקה לפורום...נכון? לכן- האם תוכל לתת נוסחה מדוייקת לחישוב מספר ימי עבודה, כשלא ידוע כמה ימים עבדתי בכל חודש? או במילים אחרות: מה פירוש: "יש לחשב על בסיס הממוצע השנתי"??? האם הכוונה, שעליי לחבר את סך כל שעות העבודה בתקופה שעבדתי וחלק ל....(???) אני כן חושבת שמנהלת הפורום אמורה לענות לשאלות (או לפחות מישהו מומחה, כמוך). מאחר ואינני מכירה את חברי הפורום הזה...אינני יכולה לדעת, אם הם צודקים בהסבריהם או לא. שוב, תודה רבה לכל מי שעונה ולכל מי שיואיל לתת פירוט גם לפשוטיי העם.

תשובה

תשובה
חישוב מספר ימי החופשה המגיעים לך הוא: - מכיוון שלא עבדת שנה מלאה, השאלה היא האם עבדת 240 ימי עבודה בפועל סה"כ מיום תחילת העבודה ועד יום סיום העבודה. 8 חודשים כפול מלוא ימי הלוח 30-31 זה כ- 240. מכאן, שלא עבדת 240 ימי עבודה ולכן עליך לחשב כך: מספר ימי העבודה בפועל חלקי 240, כפול 14. העובדה שלא עבדת משרה מלאה אינה משנה. את ממש לא זוכרת אם עבדת חמישה ימים בשובע או שלושה, או שניים? אין לך רישום של הדברים ביומן? נסי לעשות הערכה של מספר ימי העבודה בחודש ולפי זה לחשב. בכל מקרה, אם תגישי תביעה עליך להראות חישובים ולפרט ימי עבודה ושעות. אם החתמת כרטיס נוכחות או משהו מסוג זה, אז המידע מצוי אצל המעביד ואם תגישי תביעה (בהערכה) תוכלי לדרוש שהמעביד יגלה לך את המעדע ואז תוכלי לחשב סמדויק את הימים והסכומים. לגבי מחיר יום חופשה - קחי שכר של שלושה חודשי העבודה האחרונים לעבודתך וחלקי ל- 90. זה מחיר יום עבודה שלך וזה גם מחיר יום החופשה המגיע לך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה