זקוקה להמלצה לגבי שמות פסיכולוגיים שקיבלתי.

זקוקה להמלצה לגבי שמות פסיכולוגיים שקיבלתי.

הייתי עם בני בן ה6 אצל פסיכולוג ממיין בקופה בכדי שיפנו אותנו לפסיכולוג שמתמחה בadhd שיעשה לנו ולגן הדרכה כמו שצריך.

קיבלתי שני שמות מאשדוד:
נורית צמח
שרה קליין

היות ואני ממש לא מכירה אף אחת מהן,איני יודעת עם מי ליצור קשר כיוון שאין לי עליהם שום מידע וחוות דעת.

מטוד אשמח אם מישהו מכיר ויוכל להמליץ לי.

תודה מראש

כנראה שאין פה הורים שיכולים לחוות דעה

נשמח אם בעתיד תוכלי להמליץ פה על מישהי מהן, לטובת הגולשים, מנסיונך
ציפי קוברינסקי

אנחנו עדיין בגן חובה ואנחנו רחוקים גאוגרפית כ

חצי שעה מהמקום שבו הן מקבלות כך שהסיכויים יורדים שמכירים אותן.
אני יכולה לשאול את פסיכולוג הגן אך אני ממש לא סומכת על חוות דעתו לאור ההתנהלות המאוד כושלת שלו בשנה וחצי האחרונים

rchomsky

New member
שני דברים..

באיזה אזור הן מקבלות?

עשית עליהן גוגל? זו דרך לא רעה לראות האם מישהו כתב עליהן איזושהי המלצה

עשיתי עליהן גוגל וחוץ מלראות שהן פסיכולוגיות

רשומות,לא הצלחתי להשיג אף מידע אחר.
שתיהן מקבלות באשדוד.

אמממ...כמה מחשבות

קשה לי לראות ילד בן 6 יושב אצל פסיכולוג ומפיק תוצאות..., מנסיוני מטפלת בתנועה, מרפאה בעיסוק, או כל מטפל שמאפשר לילד לפעול בצורה פיזית במקביל ל"דיבור על הקושי" שלו, ישיג תוצאות טובות יותר מאשר מי שרק מצפה מהילד לשבת ולדבר..., ילדים לומדים מהתנסות ומחוויה (אגב, גם המבוגרים), ופחות מדיבורים.

הי רונן,

ילדים בגיל 6 לא יושבים/שוכבים על הספה ומדברים עם הפסיכולוג. פסיכולוגים שעובדים עם ילדים עובדים הרבה באמצעים מגוונים כמו משחקים מסוגים שונים, החל בהצגות ודוקים וכלה במשחקי כדור ודמקה ואפילו יוצרים עם צבעי ידיים, גואש ופלסטלינה. העבודה הפסיכולוגית עם ילדים כלל אינה דומה לעבודה עם מבוגרים.
בנוסף לעבודה הדינמית או הקוגניטיבית עם הילד ישירות, לפסיכולוג יש תפקיד מהותי בהדרכה להורים מעבר לעבודה עם הילד, שהרי זה הדבר הכי משמעותי כשמדובר בטיפול בילדים- לתת להורים שלהם כלים לסייע להם וכמובן לאפשר להורים גם מקום בו יוכלו לדבר על הקשיים שלהם (כל מיכל צריך שיהיה לו מיכל משלו "לרוקן" קצת).
בלי קשר לזה, ריפוי בעיסוק ותרפיות אחרות יכולים מאד לעזור לילדים שזקוקים לכך והטיפול היעיל ביותר הוא זה המשלב והרב מערכתי.
תרפיה באמנות/תנועה/בע"ח וכו' אינה מחליפה טיפול פסיכולוגי כשיש בו צורך וישנם מקרים שבהם תרפיה אינה מענה מספיק, בעיקר כשמדובר הפרעות התנהגות קשות או הפרעות חרדה קשות.

לא על אלה דיברתי...

התכוונתי שבגיל 6 משמעותי יותר מהי האישיות של מטפל ופחות מה התואר שלו..., ואגב, ראיתי ונפגשתי עם פסיכולוגים מ"הזן הישן", כאלה שיושבים ומראיינים את הילדים וזה היה מצב מביך...

אני לא מחפשת תואר- אני מחפשת לדעת

איך הפסיכולוג- א. מבחינת נסיון עם ילדים וadhd.
ב. ממבחינת אישיות ואיכות המטפל
והטיפול שהוא מעניק.
עקרונית קיבלתי את שמן כ"פסיכולוגיות שמטפלות בילדים עם קשב וריכוז".
אך אני רוצה לבדוק בצורה יותר מעמיקה את מי שהולך להשפיע על החיים שלו ושלנו.
אולי עלי להתקשר לשתיהן ולתחקר אותן? אם כן מה עלי לשאול?

אנחנו צריכים עזרה של פסיכולוג בעיקר בשבילינו

יש לנו קשיים התנהגותיים בבית ובגן למרות הריטלין,וזה ברור לנו שגם אנחנו וגם בגן שוגים בהתנהלות מולו כי אין לנו ידע כיצד הדרך הנכונה להגיב ולהתנהל.
הגננת רק אחרי שנה וחצי הודתה שאין לה נסיון עם adhd(אחרי שהיללה את עצמה ונסיונה וגרמה לנו להבין שהיא מאוד מנוסה בעניין).
ומתוך רצון חשפר את מערכת היחסים שלו בבית איתנו ובגן עם הילדים והצוות,אנו זקוקים להנחייה של איש מקצוע שמבין בתחום זה.
אני לא שוללת לעיתים פגישות גם עם הילד(במידה ויהיה צורך),אך זה בעיקר עבורינו.
בעבר כשהיינו מטופלים ע"י הפסיכולוגית של המכון להתפתחות,היינו מגיעים אחת לכמה חודשים כשהצתברו כמה קשיים ושאלות ובמפגש אחד היא הייתה מורידה את כל מפלס החרדה שלנו ומנחה אותנו מה לעשות וזה ממש היה עוזר. חא היינו באים עם הילד מלבד הפגישות הראשוניות

rchomsky

New member
תני יותר פרטים ואנסה לעזור

אנחנו חיינו באיזור אשדוד וטופלנו על ידי כל מיני אנשי מקצוע, אם תכווני אותי יותר לאיזור בו אתם גרים אוכל לנסות לעזור לך.
היינו במספר הדרכות הורים שאחת מהן אפילו היתה בבית שלנו וגם בטיפולים מכל מיני סוגים, תלוי בגיל ובמצב שבו הילד היה באותה תקופה.

הפסיכולוג הממיין של הקופה המליץ על

שתי הפסיכולוגיות האלה מאשדוד:
שרה קליין
נורית צמח
שהכי מתאימות למה שאנחנו צריכים ובסיבסוד הקופה כמובן..
מה שאני מנסה לברר זה האם הן טובות ואכן עם נסיום בטיפול בילדים עם adhd

כמו כן, הומלץ לנו לחזור לטיפול של ריפוי בעיסו

והיות והוא כבר בן 6.5, עלי לחפש עזרה זו מחוץ לכותלי המכון להתפתחות הילד.
אנו גרים במושב בין אשקלון לקריית גת( קרוב לחצי שעה מאשדוד).
מאוד אודה לך אם יש לך להמליץ על מרפאה בעיסוק טובה ( בלי קשר בהכרח לקופה)שנוכל לגשת אליה לטיפול.
גם אם צריך ליסוע יותר ממה שהייתי רוצה- אין לי בעייה עם זה אם המטפלת טובה.

ממש מודה לך על הנסיון לעזור.

rchomsky

New member
מרפאה בעיסוק מאוד טובה ומקצועית באשדוד

אני מציעה לך מנסיוני לקבוע עם מירי טל סבן במכון צעדים באשדוד, היא מדהימה ומאוד מקצועית. היא גם מכירה אנשי מקצוע מכל האיזור ושווה להתיעץ איתה. 088526783 0522546670. היא תעזור לך למצוא קרוב יותר אליכם ומישהי טובה, אולי היא בעצמה עובדת גם מחוץ לאשדודץ היא שומרת מסורת, אז כדאי לדבר איתה במהלך השבוע.
לגבי פסיכולוגית, אני לא יודעת אם זה קרוב לך אבל, בבאר טוביה נמצאת ג'ודי יעקובי שהיא פסיכולוגית קלינית מומחית, היא ניהלה בעבר, אם אני לא טועה, את השירות הפסיכולוגי באשדוד, שמעתי עליה דברים מצויינים ולפי דעתי גם איתה אפשר אולי להתייעץ טלפונית, אם רחוק לכם או היא לא עובדת עם הקופה, אולי תוכל להמליץ. 08-8580510
אצלנו אומרים שלדפוק בדלת זה עוד לא אומר להכנס, תנסי אין לך מה להפסיד.

את מעדיפה באשקלון?

המון בהצלחה...התהליך של מציאת אנשי המקצוע הוא ארוך ומעייף אבל שווה לחפש מטפלים מקצועיים ושתצליחו להגיע אליהם ולהתמיד.

בשער הנגב יש מכון מאוד מומלץ עם מספר של

מרב"ע מאוד טובות כמו פמי פישמן למשל שווה לך לברר יש השתתפות של המושלם לטיפולי מרב"ע וקלינאית שווה לבדוק שם.

למעלה