זקופנה

באיה

New member
אוי ZAKOPANE

עד שהבנתי מהעברית שזה זאקופנה. אף פעם לא הייתי שם, הרי הקרפטים ובפרט זאקופנה היא עיר של נופש. עוד בימי בית ספר שלי, למי מהחברים שהיו האמצעים, היו נוסעים לנופש לזאקופנה בחורף ו Čiechočinek בקיץ.

emmy5

New member
שרהל'ה,עכשיו אני לומדת ....

סבתא שלי נולדה בלודג' בגיל שנתיים היגיע לרומניה 1/4 שלי מפולניה LOL

belle1

New member
../images/Emo105.gifמסכימה עם כל מילה

עיירת קיט וסקי מדהימה ביופיה ממולץ לכולם אני כבר הייתי ונהניתי מאוד. מאוד יפה לא יקר כלל והאכל מממממממ אין על מה לדבר. בקיצור כדאי!

פסגותית

New member
אמרו לי שהתושבים הם

לא בידיוק פולנים אלא אנשי הרים יותר כאילו בזמן המלחמה לא הם לא היו מוערבים זה נכון? אהה ושיש להם גם שפה אחרת?

באיה

New member
זה לא משנה אם הם אנשי הרים

או ערים. הם לא היו מעורבים בזועות אולי בגלל שהתמזל מזלם שהנאצים לא הקימו מחנות ריכוז בהרי הרקפטים. אי אפשר לנבא התנהגות של אדם - אילו. בכל אופן הם פולנים, אזרחי פולין, והם דוברים קצת אחרת. קוראים לזה ז'רגון. אך זו לא שפה אחרת.

meza

New member
קוראים להם גוראלים

בשורוק, והם נחשבים לפרימיטיבים ולנחותים שבתושבי פולין, אבל במלחמה הם סייעו רבות להברחת יהודים אל מחוץ לגבולות פולין.

שרה16

New member
"זה גוראלים,זה לאסלים,תנצ'ובלה ..

מלגוז'דקה ז'ולניאז'לים(2X)"...

פסגותית

New member
למה

למה הם נחשבים לפרמטיבים ובמה שונה השפה שלהם מפולנית . הם יותר דומים לרוסים או שנידמה לי והם דיי עניים

meza

New member
אז ככה

הם נחשבים לפרימיטיבים כי הם פחות משכילים, השפה שלהם מוגבלת יותר, הם עובדי כפיים, והם חיים באזור היפה ביותר בפולין והפולנים פשוט מקנאים בהם.

היתי בזקופנה שבוע שלם ו -

אם תגידו לאשתי כי נוסעים לזקופנה יקח לנו לארגן תיק 2 שניות אחד המקומות היפים ביותר שם בקרתי (והאמינו לי שהסתובבתי בעולם הרבה) יש לי המון תמונות, רק צריך לסרוק אותם ולהכניס לגלרית התמונות אני מאמין שחברי הפורום ישמחו לפרטים ורשמי טיול בעיירה

סנטה

New member
בסוכות הייתי שם עם המשלחת לפולין...

היה מאוד נחמד . טיילנו שם ואני חייב לציין שטעמתי מהגבינות שכולם אכלו שם וזה היה מזעזע

למעלה