זעקתם היא זעקתנו ומאבקם הוא מאבקנו

זעקתם היא זעקתנו ומאבקם הוא מאבקנו

היום כבר חודש וחצי לשביתת הנכים במשרד העבודה והרווחה, בעצם חודש וחצי לאטימותם של האוצר והממשלה. כל מה שהנכים רוצים הוא לחיות בכבוד, היום נכה שמגיע לגיל הפנסיה חייב לבחור בין לקבל קצבת זקנה לבין לקבל קצבת נכות. הנכים מבקשים לקבל גם את קצבת הזקנה כפי שכל גימלאי מקבל, וגם לקבל קצבת הנכות לפי מה שמגיע להם. קצבת הנכות נועדה לעזור לנכה להתמודד עם ההוצאות הרבות . לפי חוק "שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות"( 1998), הממשלה חייבת לתת לנכים את מה שהם מבקשים: "חוק זה מטרתו להגן על כבודו וחירותו של אדם עם מוגבלות, ולעגן את זכותו להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה בכל תחומי החיים, וכן לתת מענה הולם לצרכיו המיוחדים באופן שיאפשר לו לחיות את חייו בעצמאות מרבית, בפרטיות ובכבוד, תוך מיצוי מלוא יכולתו." (מתוך נוסח החוק כפי שהתקבל בכנסת). יש האומרים בתגובה כי אין כסף, איפה הם היו השבוע כאשר וועדת הכנסת החזירה לחברי כנסת לשעבר, הטבות בשווי של עשרות מליוני שקלים??? אמנם בקשת הנכים מגיעה למיליארד שקל, אבל אני סבור כי אם הממשלה הייתה מקצצת במקומות הנכונים הכסף לנכים היה נמצא. אילו הממשלה הייתה מקצצת את ההטבות של עצמה ואומרת לנו שאין לה כסף אולי הייתי מאמין. יש הטוענים, למשל שר האוצר, כי מאבקם של הנכים אינו צודק מכיוון שיש כאלה המקבלים קצבאות זקנה גדולות,כמו 4000 שקל ואפילו יותר. אבל הם שוכחים לציין כי אותם נכים המקבלים קצבאות זקנה גבוהות יותר, זקוקים להוציא הרבה יותר כסף. קחו למשל נכה שיש לו מכונית ולמכונית הוא חייב להוסיף מתקנים שונים לנכים, נכון שדברים כמו מכוניות הם מותרות אבל הביטוח של אותה מכונית עולה להם להם הרבה יותר כסף בגלל המתקנים הנ"ל. ולפי הבנתי את החוק "שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות" יש לסבסד לאותם נכים את הביטוח על המכונית. יש נכים הזקוקים למיטות מיוחדות, ולכסאות מיוחדים על מנת להתקיים ועל כן הקצבאות שלהם גבוהות יותר. בנוסף לקצבה הם מקבלים דמי השלמת הכנסה, וממנה הם יכולים להתקיים ולפרנס את משפחתם אך מה יעשו אותם נכים כאשר יגיעו לגיל הפנסיה ותהיה להם רק את קצבת הנכות??? אוי לנו כמדינה אם נשלול מאזרחים את הזכות לחיות בכבוד כאשר הטבע שלל מהם הזכות להתפרנס. לכן אני קורא לכם להצטרף למחאת הנכים כי זעקתם היא זעקתנו ומאבקם הוא מאבקנו. התקשרו ל-056600700 וחתמו על עצומה לראש הממשלה על ידי הקשת מספר תעודת הזהות שלכם. והכי חשוב בואו בהמוניכם ביום שלישי הקרוב ה-22.1.02 בשעה שבע וחצי לכיכר רבין לעצרת הזדהות של עם ישראל עם מאבק הנכים. ICQ: 55689999 050739610

בני שיפמן , תודה על האמירה!

קרא בבקשה מה שכתבתי בהודעתי המופיעה בקישור. אני מקווה שמטה המאבק יעשה חשבון מדויק כמה עולה לנו שר או ח"כ ללא שכר לחודש. נוכיח להם הפוך עך הפוך מי אנחנו. תודה על התמיכה.

tipid

New member
אתי אני ובני תומכים במאבקכם!

עלו והצליחו בכל! בהזדמנות זאת ברצוני לברך את כל חברי וחברות הפורום בברכת שבוע טוב ומבורך! מלווה בבריאות אושר נחת הנאה שלום ובשורות טובות מתמר

למעלה