"זמן"

"זמן" ../images/Emo60.gif

טוב, זה סיפור מאוד מבולבל שכתבתי בהתפרצות של השראה. בקריאה שניה, הוא נראה לי די אדיוטי. בכל זאת, אבקש את דעתכם ושתרגישו חופשי לקטול. אני לא מתיימר להיות סופר או משהו... זה רק סיפור קצר וחסר חשיבות. ====================================================================== אם מישהו היה אומר לי פעם שככה אסיים את חיי, סביר להניח שהייתי צוחק לו בפרצוף והולך. בכל זאת, הנה אני, בסיטואציה הכי לא צפויה , לבוש תלבושת של גיבור פעולה חסר-שם, תלוי מהבניין הכי גבוה במזרח התיכון. אולי כדאי שנחזור קצת אחורה. אני כריסטופר ביילי, בוגר ייל למדעי הפיזיקה, דארווניסט מושבע שמחשיב עצמו כמשהו כמו מדען. נולדתי בסן אנטוניו שבטקסס בשנת 1973 והצבע האהוב עליי הוא צהוב. הכל התחיל... בעצם אני לא בטוח מתי הכל התחיל, אני רק זוכר שהתעוררתי יום אחד ומצאתי את עצמי בתוך סרט. לא, אני לא מתכוון ל"סרט" כביטוי השגור בפיהם של הצעירים בימינו, אלא אשכרה בסרט... "האחרים" לשם דיוק. למי שלא ראה, אני ממליץ לבקר פה - http://us.imdb.com/Title?0230600. בכל מקרה, הנה אני, כדמות נוספת בסרט, כולם מצפים ממני לומר את השורות שלי ואני, אין לי מושג מה בכלל הולך פה. שאלות כמו "מי שם אותי פה" ו"למה?" המתינו בתור אחרי שאלות כמו "טוב, אז איך מתעוררים?" ו"אני לבוש בכלל?". הבמאי התחיל לצעוק עליי, ניקול קידמן איימה לפרוש מהסרט ואני המשכתי לעמוד שם כמו איזה אדיוט שאין לו מושג מהחיים שלו. היום זה כבר לא קורה לי. אחרי כמעט שנה של "קפיצות" מוזרות שכאלו, למדתי להסתגל במהירות ופיתחתי לעצמי כל מיני משפטים מחוכמים שנועדו להסביר את המבט המזוגג הזה שבעיני. ובכל זאת, אחרי כמעט שנה של קפיצות, אני לא יודע מה לעזאזל קורה פה. לא גיליתי שום חוקיות ולא גיליתי מה אני צריך לעשות ואם בכלל. אני יודע מה תאמרו – הסיפור שלו הוא חיקוי עלוב ל"זינוק לאתמול" אבל האמת היא שזה ממש רחוק מן האמת. דבר ראשון - אני פה לבד. דבר שני – אין לי מטרה מוגדרת ואין לי מושג מה אני צריך לעשות. והכי חשוב – לי זה קרה סתם ככה ואין לי מושג איך ולמה. ולא, אני שפוי לחלוטין ולא השתתפתי בשום ניסוי מדעי שכשל ואין לזה שום קשר ללימודי הפיזיקה שלי. אני אומר לכם, לא עשיתי כלום!!! תמיד הייתי מאוכזב מהדרך שבה התנהלו חיי, כאילו תמיד חיכיתי להתחיל לחיות ולעשות משהו עם עצמי. "אחרי התיכון הכל יהיה שונה", "טוב, רק אני אסיים את הקולג´ ואז...", "אחרי שאני אמצא עבודה נורמאלית והגונה..." ופתאום זה קרה לי. האמת, הייתי מעדיף לחזור לחיים הקודמים שלי, שם יש סדר וכמעט הכל מובן לי. בכל מקרה, אז אני תלוי מהבניין הכי גבוה במזרח התיכון, נכון? אין לי מושג, כרגיל, איך הגעתי לכאן ולמה. והנה אני נופל... ואוו הדרך למטה ממש קצרה ועדיין לא הספקתי לספר לכם על כל הסרטים הנפלאים שבהם ביקרתי וגם על הסרטים הנוראיים שנאלצתי לסבול. טוב, אולי איזה תסריטאי צעיר יחליט להחזיר אותי לחיים מתישהו... "הוא לא מת בנפילה, הוא רק נפצע", "גופתו המרוטשת הוקפאה ושוחזרה כשהמדע איפשר זאת". מי יודע? הדבר היחיד שאני יודע הוא שטוב להיות אני. תמיד חיכיתי וחיכיתי לחיים שלי שיתחילו ומצאתי את עצמי במקומות הכי לא הגיונים ואף פעם לא ניצלתי את הרגע. חכם היה זה שאמר כי "החיים קצרים אך השנים ארוכות". חבל שרק עכשיו אני מבין זאת...

ליאת20

New member
תגובה לחיבור המדהים!!!!!

אלעדי אני חושבת שאתה גאון ושתמיד תישאר גאון וגם אם זה לא אתה חיברת, דבר שברור מאליו כאילו,אתה עדיין נשאר גאון בעיניי!!! וואו...השתמשתי הפעם הרבה במילה גאון נכון????!!!!???? בקיצור...אתה גאון.. ממש יפה- נהניתי לקרוא משהו בעל רמה... אני חושבת שבקצב הזה ניתן יהיה לחבר ספר .... הלאזארוס לונג הזה גם כן איתו, עוד אחד חכם שמתיימר להיות משהו שהוא לא יהיה כי אף אחד לא ייתן לו את הסיפוק!!! בכל אופן למי שמגיע הקרדיט - אני נותנת קרדיט על סיפור מעמיק ויפה !!!

Me Happy

New member
נא להתעלם מהתגובה למעלה../images/Emo153.gif

ברור שהבחורה משוחדת... ולהבא, שאתם רוצים שמישהו יקרא את הסיפור שלכם, תעשו Copy & Paste ישר לתוך ההודעה ב ICQ.
מישהו?

Me Happy

New member
סוד קטן../images/Emo124.gif

לאזארוס לונג ו- Me Happy הם אותו הבן אדם שסובל מפיצול אישיות. האחד חובב מד"ב והשני מנהל את פורום K´s Choice בתפוז. לפעמים האחד משתלט על השני ולהפך וגורם לו לפזר הודעות בשמו. זה ישאר ביננו, נכון?

Boojie

New member
כן, אני יודעת.

התמיהה שלי היתה לגבי הדיאלוג כולו, לאו דווקא לגבי התגובה שלך.

Real J

New member
נחמד...

הרעיון של דמות אנושית שנכנסת לתוך דמויות קולנועיות (זה מה שהבנתי) הינו נחמד ביותר, אבל הדוגמאות שהבאת בסיפור לא מספיק "חזקות", והאופן בו ספרת את הסיפור לא היה מספיק מרתק. למה אני מתכוונת? אתה יכול למשל להתחיל בתיאור מקפיא דם של אדם שנופל. אמנם יש לך תיאור, אבל הוא לא מספיק מעביר את התחושה... אני רוצה לחוות בסיפור את התחושה שכל הזמן שאתה מספר הדמות נופלת ונופלת... שנית, הסרט "האחרים" אינו הסרט הכי מפורסם בעולם. למה לא ללכת על קלישאות נוספות בלי לאזכר סרט ספציפי? (כמו שאתה עושה בהמשך בצורה מאד חביבה עם הקלישאה של גיבור שמחזירים לחיים, או שגופתו נשמרת בהקפאה וכו´). בנוסף, בתור מי שראתה את "האחרים" יש באיזכור של הסרט הזה באופן ספציפי משהו קצת מבלבל (בגלל התגליות בסיומו). שאלות נוספות: למה זה קורה לו? האם זה בגלל שהוא כבר מת? (ובגלל זה אזכור "האחרים") האם יש סרטים אחרים ספציפיים שאתה מתכוון אליהם ופספסתי? אשמח לדעת! באופן כללי, רעיון נחמד וסיפור קצר ונעים לקריאה. אבל אפשר לשפר!

Me Happy

New member
תודה../images/Emo110.gif../images/Emo110.gif../images/Emo110.gif

אני מסכים בקשר לדוגמאות ה"חלשות" שנתתי... את מכירה את התחושה הזאת כשיש לך סיפור שתקוע בראש ואת חייבת לכתוב אותו ולהוציא אותו משם? זה בדיוק מה שקרה לי ואני מניח שמיהרתי מדי לפרסם אותו. זה אולי ישמע דבילי, אבל הרעיון היה שהגיבור חי את הקלישאות הכי גדולות והוא אף פעם לא אמיתי לעצמו... הוא אף פעם לא מאפשר לעצמו לעשות מה שהוא רוצה ועד שהוא מבין מה קורה לו, הוא כבר מת. הוא מובל ממקום למקום במקום להיות המוביל. למרות שהוא יודע שהוא הולך למות הוא עדיין תחת האשליה שיש עדיין סיכוי שהוא "יוציא" משהו מהחיים שלו. (החזרה לחיים) ישנם עוד כמה סרטים שמתחבאים בעלילה אבל אני מניח שקשה מאוד למצוא אותם (אם את לא אני, כמובן). בקשר לשאר השאלות, אני מנוע מלענות. חלקן, מכיוון שאיני יודע וחלקן השני, בגלל שזה יהרוס הכל. אני מתכוון לעבוד על הסיפור ולפרסם גירסא מתוקנת. זה מותר, נכון? ותודה רבה על ההערות - אשמח לשמוע עוד...

Real J

New member
אה, אם כך אפילו יותר טוב,

החיים כקלישאה... החיים כסרט צפוי וקלישאי... אני יכולה לעזור לך לחשוב על "חיים נורמליים" שמהווים אולי גם סוג של כלא מהחיים האמיתיים. בוא נחשוב על המסלול הרגיל שכמעט כולם עוברים: 1. בית ספר 2. צבא 3. אוניברסיטה 4. חתונה 5. קריירה 6. ילדים בתוך כל "שלב" אתה יכול לקחת את הקלישאה הכי קלישאית שמרגיזה אותך, ולאזכר סרט ידוע שמציג את אותו שלב. או אולי אפילו עדיף לא לאזכר סרט, אלא רק את הקלישאה (כי יש סרטים שלא כולם מכירים, אבל את הקלישאות כולם מכירים..). לפי מה שהבנתי המוות בסוף הוא הגיבור שמתאבד בנסיון להחלץ מ"החיים" הלא אמיתיים שהוא חי? רעיון באמת נחמד. אני אשמח לקרוא בהמשך גרסאות חדשות ולחוות דעה.

"זמן" - גירסה II

טוב, הוספתי קצת פה וגרעתי קצת שם. הסיפור עוד זקוק להרבה עבודה. Real J - תודה על ההערות. החלטתי שלא להשתמש באיזכורים נוספים של קלישאות מכיוון שלדעתי, הרעיון הובן עם הדוגמאות שכבר יש. כרגיל, אשמח לשמוע עוד... (והתחלתי לקרוא את הסיפור שלך...) ===================================================================== אם מישהו היה אומר לי פעם שככה אסיים את חיי, סביר להניח שהייתי צוחק לו בפרצוף והולך. בכל זאת, הנה אני, בסיטואציה הכי לא צפויה , לבוש תלבושת של גיבור פעולה חסר-שם, תלוי מהבניין הכי גבוה במזרח התיכון. אולי כדאי שנחזור קצת אחורה. אני כריסטופר ביילי, בוגר ייל למדעי הפיזיקה, דארווניסט מושבע שמחשיב עצמו כמשהו כמו מדען. נולדתי בסן אנטוניו שבטקסס בשנת 1973 והצבע האהוב עליי הוא צהוב. הכל התחיל... בעצם אני לא בטוח מתי הכל התחיל, אני רק זוכר שהתעוררתי יום אחד ומצאתי את עצמי בתוך סרט. לא, אני לא מתכוון ל"סרט" כביטוי השגור בפיהם של הצעירים בימינו, אלא אשכרה בסרט... "האחרים" לשם דיוק. למי שלא ראה, אני ממליץ לבקר פה - http://us.imdb.com/Title?0230600. בכל מקרה, הנה אני, כדמות נוספת בסרט, כולם מצפים ממני לומר את השורות שלי ואני, אין לי מושג מה בכלל הולך פה. שאלות כמו "מי שם אותי פה" ו"למה?" המתינו בתור אחרי שאלות כמו "טוב, אז איך מתעוררים?" ו"אני לבוש בכלל?". הבמאי התחיל לצעוק עליי, ניקול קידמן איימה לפרוש מהסרט ואני המשכתי לעמוד שם כמו איזה אדיוט שאין לו מושג מהחיים שלו. היום זה כבר לא קורה לי. אחרי כמעט שנה של "קפיצות" מוזרות שכאלו, למדתי להסתגל במהירות ופיתחתי לעצמי כל מיני משפטים מחוכמים שנועדו להסביר את המבט המזוגג הזה שבעיני. ובכל זאת, אחרי כמעט שנה של קפיצות, אני לא יודע מה לעזאזל קורה פה. לא גיליתי שום חוקיות ולא גיליתי מה אני צריך לעשות ואם בכלל. אני יודע מה תאמרו – הסיפור שלו הוא חיקוי עלוב ל"זינוק לאתמול" אבל האמת היא שזה ממש רחוק מן האמת. דבר ראשון - אני פה לבד. דבר שני – אין לי ממש מטרה מוגדרת ואין לי מושג מה אני צריך לעשות. והכי חשוב – לי זה קרה סתם ככה ואין לי מושג איך ולמה. ולא, אני שפוי לחלוטין ולא השתתפתי בשום ניסוי מדעי שכשל ואין לזה שום קשר ללימודי הפיזיקה שלי. אני אומר לכם, לא עשיתי כלום!!! תמיד הייתי מאוכזב מהדרך שבה התנהלו חיי, כאילו תמיד חיכיתי להתחיל לחיות ולעשות משהו עם עצמי. "אחרי התיכון הכל יהיה שונה", "טוב, רק אני אסיים את הקולג´ ואז...", "אחרי שאני אמצא עבודה נורמאלית והגונה..." אז אני אהיה עצמי ואגלה לכולם את האמת ולא אכפת לי איך הם יקבלו אותה. בכל מקרה, אז אני תלוי מהבניין הכי גבוה במזרח התיכון, נכון? אין לי מושג, כרגיל, איך הגעתי לכאן ולמה. מישהו שחרר את החבל והנה אני נופל... ואוו הדרך למטה מפחידה ועדיין לא הספקתי לספר לכם על כל הסרטים הנפלאים שבהם ביקרתי וגם על הסרטים הנוראיים שנאלצתי לסבול. יש לבניין הזה המון קומות, הא? היי, הנה טים ברטון בקומה 38... אבל למה הוא צועק? "כריס, אף אחד לא מאמין לך שאתה באמת מפחד... אתה צריך לצרוח במלוא גרונך... אתה צריך לשוות לפניך הבעה מקפיאת דם... אתה לא עושה את זה כמו שצריך, לעזאזל, אתה שחקן עלוב!" והנה מלאני גריפית בקומה 32 , אימא, השיער שלי בסדר? יש לי משהו על הפנים? היא חייכה אליי, נכון? אלן ברנשטיין בקומה 28, ניקולס קייג בקומה 25, ג´וליה רוברטס בקומה 23, אנתוני הופקינס בקומה 15 ואני משנה את עורי כל כך הרבה פעמים שאני מתחיל להתחרפן! כבר הגעתי לקומה אחת? חשבתי שיכאב יותר למות אבל באמת שזה לא כך כך נורא... אפשר לקבל הזדמנות שניה? אולי איזה תסריטאי צעיר יחליט להחזיר אותי לחיים מתישהו... "הוא לא מת בנפילה, הוא רק נפצע", "גופתו המרוטשת הוקפאה ושוחזרה כשהמדע אפשר זאת". מי יודע? הדבר היחיד שאני יודע הוא שטוב להיות אני. אף פעם לא מישהו אחר, תמיד אני. תמיד חיכיתי וחיכיתי לחיים שלי שיתחילו ומצאתי את עצמי במקומות הכי לא הגיוניים ואף פעם לא ניצלתי את הרגע. חייתי בשקר והתנהגתי בצורה שאנשים רצו שאני אתנהג, הייתי הסוס במקום הרוכב כמו במערבונים הישנים האלו. חכם היה זה שאמר כי "החיים קצרים אך השנים ארוכות" ו"הייה נכון לעצמך". חבל שרק עכשיו אני מבין זאת...

Real J

New member
טוב,

הסיפור עדיין קצר קליל וחביב, ונראה לי שהתוספות תורמות ובאופן כללי הוא כתוב טוב - אבל עדיין יש לי תחושה שאני מפספסת משהו שרצית להעביר כי הסיפור פשוט לא מתכנס למשהו מספיק ברור. נסה לקרוא את הסיפור כאדם זר (זה קצת קשה, אבל לפעמים אם מניחים את הסיפור וקוראים אותו שוב אחרי כמה ימים זה מצליח) אולי תראה אותו אחרת. אגב אני חייבת לתהות: מה הסיבה למיעוט התגובות הכללי? אני מהססת לשאול... אבל למה בוג´י או הייזל (מנהלות הפורום) לא מגיבות? ובמיוחד על הסיפור שלי? :) ברצוני לפתוח בדיון, אבל אני רוצה שיהיה מישהו שאוכל לשוחח איתו... (אני לא אומרת את זה בשום כוונה לפגוע. רק מתוך תקווה לקבל עזרה וביקורת. בחיים ה"אמיתיים" אין לי מספיק עם מי להתייעץ בנושאים אלה)

berliyoz

New member
הערות על הסיפור

זאת רק דעתי אז אל תקח אותה קשה 1 הסיפור נוח לעין ברובו 2 אל תתגונן - בהתחלה אתה מודיע למה זה לא כמו משהו אחר, אל תגיד לי, תראה לי 3 בין שתי הגרסאות אתה מספר מה רצית להעביר בסיפור, הקשר של זה לסיפור הוא נמוך, למרות שהגרסה השנייה יותר טובה, במיוחד עם בחלק של הנפילה מהבניין והחלק עם השחקנים. לא את כל השחקנים וההקשרים אני מכיר אבל זה נתן לי רצון לקרוא עוד ולנסות להבין 4 הדמות לא מפתחת בי דאגה לשלומה עד לקראת הסוף. כמו שאמרתי הקטע עם השחקנים והבניין הוא טוב, השאר חלש ולא מפתח אמפטיה 5 אתה צריך לחשוב שאם היית קורא את הסיפור בעיניים "עצומות" יכולת לראות אותו כרצף עלילתי בלי יציאות לא נחוצות (אסוציאציות מותרות כל עוד הן שומרות על הסיפור וחיוניות) בברכה ברליוז :)

דעתי

אהבתי מאוד את הסגנון. קליל, קולח. היו כמה משפטים שלא התחברו, כגון "אני אומר לכם, לא עשיתי כלום!!!". בכלל, סימני הקריאה נראו קצת לא במקום, לטעמי. היו כמה הברקות שמאוד אהבתי - "הצבע האהוב עליי הוא צהוב", "אני לבוש בכלל?" וכו´. אהבתי יותר את הגרסא הראשונה - היא הייתה יותר ברורה. תחושת הנפילה וההסטריה אמנם יותר מורגשת בשנייה, אך לי נראה כאילו זה רק גרע ולא הוסיף. אולי כדאי לספר את הסיפור כולו, ורק בסוף לגמרי, אחרי שהוא מגיע לכלל החלטה, ידו תאבד אחיזה והוא יתחיל לצלול לעבר המדרכה...? הדמות לא עוררה מספיק הזדהות. מעט עניין, אבל לא דבר מעבר. לא הייתה תחושת צער כשהיא נפלה ומתה. אולי כדאי להאריך קצת, ולתת רק 2-3 דוגמאות, אבל מפורטות - "רגע אחד ישבתי בפאב עם הבלונדינית החמודה שבחיים לא הסתכלה עליי קודם. הייתי עסוק בלהודות למזלי הטוב, כשפתאום הופיעו מולי מצלמה, קולו המצווה של טים ברטון ואקדח." משהו שיצור טיפה יותר קשר לדמות. באופן כללי מאוד נהנתי מהקריאה. שאלות הבסיס נותרו פתוחות, ואני אוהבת לרוב להבין למה מתרחשים הדברים, אבל זה רק נטייתי האישית למד"ב קשה. מקווה שעזרתי, גל

למעלה