זכרונות מהסדין החשמלי

גם אני השתמשתי במשך שנים בסדין החשמלי. בעת סערה "כרמל" הדלקתי והיה נפלא. השבוע לפתע חדל לעבוד ללא כל סיבה הגיונית. בדקתי את הכבלים והמחברים לחשמל ונראה כי הכל תקין. יש סיבה כלשהי להפסקת הפעילות? והאם יש דרך לטפל בבעיה?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
גם אני השתמשתי במשך שנים בסדין החשמלי. בעת סערה "כרמל" הדלקתי והיה נפלא. השבוע לפתע חדל לעבוד ללא כל סיבה הגיונית. בדקתי את הכבלים והמחברים לחשמל ונראה כי הכל תקין. יש סיבה כלשהי להפסקת הפעילות? והאם יש דרך לטפל בבעיה?
האם מדובר בסדין בודד או כפול (שהוא למעשה שני סדינים נפרדים בעטיפה אחת) ?

אם כפול האם שני הצדדים לא עובדים ?

אם יחיד האם בדקת את הסדין גם על שקע אחר בבית או שלחלופין וידאת עם מכשיר אחר שהשקע תקין ?

סדין בודד. השקע נראה בסדר, כי הנורה דולקת בעת הכנסת תקע הסדין.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
סדין בודד. השקע נראה בסדר, כי הנורה דולקת בעת הכנסת תקע הסדין.
יש כמה אפשרויות.

נתק בסלקטור (בורר המצבים).

נתק בגוף החימום.

נתק באחד המגעים.

בכל מקרה את צריכה איש מקצוע או מישהו שמבין בחשמל.

במקרה של פנייה לבעל מקצוע השאלה רק אם מחיר התיקון לא שווה לאחד חדש.

סופהו 1

Well-known member
יש כמה אפשרויות.

נתק בסלקטור (בורר המצבים).

נתק בגוף החימום.

נתק באחד המגעים.

בכל מקרה את צריכה איש מקצוע או מישהו שמבין בחשמל.

במקרה של פנייה לבעל מקצוע השאלה רק אם מחיר התיקון לא שווה לאחד חדש.
זו השאלה. כמה ידרוש החשמלאי?
אם החלפת מפסק בודד (חצי אוטומט או איך שנקרא) שמחירו בחנות בין 10-20ש"ח (תלוי איפה נרכש) וחשמלאי דרש כ-300שח (כולל מפסק, מע"מ ו ו"התקנה"), לך תדע כמה יעלו הבדיקה והתיקון (אם ניתן).
מחיר סדין חימום בודד מתחיל בפחות ממאה ש"ח.
נראה שאם בפחות ממאה ש"ח מקבלים מוצר חדש, תקין ובאחריות, עדיף חדש.

נערך לאחרונה ב:
ראשית, תודה על ההבנה. אך יש לי בעיה רצינית, סדין זה מוצר גדול יחסית ולא אוכל להביא בעצמית "בחוצפתם" ילדי החביבים נמצאים בחו"ל...

סופהו 1

Well-known member
ראשית, תודה על ההבנה. אך יש לי בעיה רצינית, סדין זה מוצר גדול יחסית ולא אוכל להביא בעצמית "בחוצפתם" ילדי החביבים נמצאים בחו"ל...

איני נוהגת להיכנס לכיסו של איש, כן נוהגת לבדוק מחיר מוצר כולל משלוח הביתה.
היום, בעידן הקורונה, הרבה עסקים מאפשרים זאת ובמקרים מסויימים המחיר, גם אחרי תוספת המשלוח, משתלם יותר מתיקון אצל חשמלאי. (מניסיון)

למעלה