זיהומים...

miracle16

New member
זיהומים...

יום חדש וצרה חדשה הגיעה את פגיתוש תקף זיהום במעי ולקחו אותה לאולטראסאונד יש לה דימום במעי רציתי לדעת.. מישהו שמע על מקרה כזה שפג ניצל ממנו? היא כל כך זעירה וכל הזמן יש איתה בעיות

זיהום או נק?

נק זו מחלת פגות ידוע, שאפשר ובדר"כ גם עוברים אותה (כמובן תלוי במקרה). זיהום זה כבר ענין מסתורי יותר, שתלוי בטיפול, בידע וכמובן בזיהום וחוזקו. אי אפשר לדעת, לפחות לא לפי הכלים שלנו... מחזיק אצבעות...

miracle16

New member
לא יודעת..

המצב קריטי ממש לא טוב הזיהום חזק והדימום חזק הורי הפגית לא יכלו לעמוד בזה והלכו הביתה לישון כולנו על קוצים מתפללים למחר טוב יותר

מחזיק אצבעות...

ומצטער להוסיף כמו קרחון- מה שצריך לקרות - יקרה. את אף פעם לא יודעת מה את מקבלת ויש מצבים שאני חושש שעדיף אחרת...בשביל זה לא אנחנו מחליטים אלא הטבע שלא נגוע ברגש. מקווה מאוד שתצא מזה בסדר.... אם תדעי זיהום ספציפי, יש מומחים בכל רחבי הארץ. למשל זיהום פטרייתי סגן מנל פגים ברמב"מ מאוד בקיא. אולי שווה התיעצות... (ד"ר מחול)... מחכים לעידכונים...

miracle16

New member
זה נק...

מישהו פה יכול להגיד לי עוד פרטים על נק ופגים שחלו בו? הפסיקו לה את האנטיבוטיקה והנק התפשט אני ילדה אז כמובן שלא מספרים לי הכל אבל אני מבינה שזה ממש חמור אודה לכם אם תספרו לי עוד על המחלה והשלכותיה

מחזיקה אצבעות ומתפללת

שהכל יעבור בשלום. לצערי אני לא בקיעה בנושא אז לא אוכל לעזור, אך מקווה מאד מאד שהיא תצא מזה מהר ושתחזיק מעמד. תמשיכי לעדכן אותנו בבקשה ונקווה לשמוע בשורות טובות במהרה.

miracle16

New member
אנשים תעזרו לי! תסבירו לי מזה נק!

הם ויתרו עליה כבר! אף אחד כבר לא בא לבקר אותה גם לא ההורים ולטענת אמי זה ברור שהיא תמות! מה זה הנק הזה? מה ההשפעות שלו? אני לא מבינה איך אפשר לוותר על תינוק כל כך מהר!!!

נק - הסבר על רגל אחת

NEC - necrotizing entero colitis, הוא דלקת של המעי שגורמת בסופו של דבר למוות של תאים במעי. הנזק יכול להיות שטחי - רק של ה"ריפוד" הפנימי של המעי, או להתפשט גם לשכבות עמוקות יותר. הסיבה לנק עדיין לא ממש ברורה, אבל בגדול - חוסר הבשלות של המעי ושל מערכת כלי הדם הזורמים אליו קשורה למחלה. יחד עם הנק מופיע גם זיהום חיידקי שגם הוא מסוכן מאוד. הטיפול בשלב הראשון הוא הפסקת כל הארוחות ואנטיביוטיקה. במקביל עושים צילומי רנטגן לבטן ואם רואים שחלקים מהמעי ניזוקים קשה - אין ברירה וצריך לנתח ולהוציא אותם. עצוב לשמוע שכבר ויתרו על התינוקת. מקווה איתך שהיא כבר תראה לכוווולם מה זה ותצא מהנק. מחזיקה לה אצבעות.

ממש ממש לא להרים ידיים

כמו שאת זוכרת בתחילת השירשור, פחדתי הברה יותר מזיהום מאשר מהנק. זיהום יכול להיות הרסני, אבל גם אז אסור להרים ידיים... יכול להיות שאת רואה חצי אמת? יכול להיות שהם פשוט הרוסים מעייפות ופחדשים שהם החליטו יום אחד לא לרדת לפגיה? הכל לגיטימי, על תשפטי אותם!! זה נורא קשה... ובנוגע לנק. יש ארבע (או שלוש, לא זוכר) דרגות של מחלה. מכיוון שאין ממש דרך טיפול שפוט מפסיקים מתן אוכל לקיבה ונותנים עירוי בתיקווה שהמעי יתגבר על זה לבד. במידה והנק מחמיר- הפתרון הוא ניתוח כריתת החלק הפגוע. 1% לא שורד את הניתוח והשאר מחלימים, כך שבאמת אין טעם להרמת ידיים....לדעתי... לנו היה נק בדיוק כשאיה נגמלה לראשונה מהחמצן. ואז שוב- חמצן, עירוי, כאילו כל ההתקדמות נעלמה. אחרי שבועיים לא רק שהנק נעלם- יצאנו אז מטיפול נמרץ לחדר טיפולים. נכון מעלה תיקווה? תעדכני....

מיקה 32

New member
נק - מה הדרגה ?

היי יש לי תאומים שנולדו בשבוע 32 היה להם נק בדרגה 1 (שזה דרגה מאד נמוכה) היה להם דם בצואה ולפי צילום הרנטגן גילו שזה נק נק זו דלקת במעי - מחלת פגים כנראה בגלל העובדה שנותנים להם לאכול כאשר הגוף שלהם עדיין לא אמור לאכול מטפלים באנטיביוטיקה ומפסיקים להם את האוכל (מקבלים דרך הוריד) לפי מה שאני שמעתי שמקרים קיצוניים יש גם התערבות כירורגית (ניתוח) הילדים שלי
היום בבית בריאים ושלמים ברוך השם תגידי להורים שחשוב מאד להיות עם הילד - לתמוך בו,להחזיק יד אני הייתי כל היום בפגיה דיברתי איתם אמרתי להם כמה אני אוהבת אותם החזקתי להם יד וכו...

למעלה