זיהום בדם

ch694

New member
זיהום בדם

בוקר טוב , איך אפשר לדעת אם יש זיהום בדם חוץ מלקיחת תרביות דם בזמן עליית חום (וזה רק באישפוז) לפני חודשיים ואפילו יותר ( באמצע קבלת מנת דם ) הרגשתי בצמרמורת וכאבים בכל הגוף ובמיוחד כאבי בטן וראש ואחרי כחצי שעה עלה החום ל- 40 מעלות ולכן הפסיקו את המנה , ועשו לי בדיקות דם כולל תרביות שיצאו חיוביות - ונתגלה שני חיידקים בדם , ... בהתחלה קיבלתי אינטוביוטיקה דרך הווריד וא"כ כדורים למשך חודש ... לא השלמתי את כל הטיפול מכיוון שירד לי ההימוגלובין ונצטרכתי שוב לקבל מנות דם , ששוב עלה החום למעל 39 וכשעשו בדיקות דם ותרביות גם כן היו חיוביות ונתנו לי בחזרה אינטוביוטיקה דרך הווריד ... המצב קרה שלושה פעמים רצופים אחרי קבלת דם ועליית חום באותו זמן - לכן אני ממש מפחדת מזה ! שאלתי איך אפשר לדעת אם יש זיהום בדם חוץ מלקיחת תרביות דם באישפוז ?!!! האם יש טיפול לזה בכלל ?! האם נרפאים מזה ?!!! מה , האם אינטוביוטיקה בכמות מוגזמת (יותר מחודשיים בכמות גדולה)) לא מזיקה לגוף ? תודה ,

שלום

לא ציינת את גיל ואת מחלות הרקע שלך. זיהום בדם ע"י חיידקים מתגלה בעזרת תרביות דם שנלקחות טרם התחלת טיפול אנטיביוטי. הטיפול לזיהום, לאחר זיהוי החיידק/ים הוא מתן אנטיביוטיקה מתאימה ע"פ רגישות אותו חיידק. לכל אנטיביוטיקה תופעות לוואי, אך עם זאת הטיפול בה הכרחי.

למעלה