זיהוי רכיבים

בוקר טוב
אשמח לקבל פרטים על הרכיבים הבאים:
1) HDP6-32
2) HFD6-22

אני יודע ששני הרכיבים משמשים לבקרת מנועים, אבל ברצוני לדעת ספציפית על אופן חיבורם למעגל, כגון כניסות ויציאות ומה הרכיבים עושים.
ברשת מצאתי עליהם הרבה מאוד פרטים שאותם אני לא צריך, פרט לאיך אני מחבר אותם ומה הם עושים, ואם אפשר דוגמאות למעגלים ששם הם משולבים

בתודה רבה למי שיכול לסייע

קבצים מצורפים

• Screenshot_20201029-082941_Gallery.jpg
    Screenshot_20201029-082941_Gallery.jpg
    KB 651.8 · צפיות: 9
  • Screenshot_20201029-083107_Gallery.jpg
    Screenshot_20201029-083107_Gallery.jpg
    KB 620.6 · צפיות: 9

רשר

Well-known member
מנהל
בוקר טוב
אשמח לקבל פרטים על הרכיבים הבאים:
1) HDP6-32
2) HFD6-22

אני יודע ששני הרכיבים משמשים לבקרת מנועים, אבל ברצוני לדעת ספציפית על אופן חיבורם למעגל, כגון כניסות ויציאות ומה הרכיבים עושים.
ברשת מצאתי עליהם הרבה מאוד פרטים שאותם אני לא צריך, פרט לאיך אני מחבר אותם ומה הם עושים, ואם אפשר דוגמאות למעגלים ששם הם משולבים

בתודה רבה למי שיכול לסייע
חזור ל https://www.tapuz.co.il/threads/חיבור-למנוע-תלת-פאזי.15494603/
שים לב לPKZM המסומן באותיות Q1, בתמונה כאן מצד ימין עם תוספת מגע עזר,
מתחתיו המגען המסומן באותיות Q11, בתמונה כאן מצד שמאל, אלא שבצילום שלך זה מגען 22 = 2מגעים NC ו 2 מגעים NO לכן לרוב מכונה ממסר פיקוד למרות שהמבנה זהה למגען,

תודה רשר
1) אז בשרטוט ששלחת לי הפקזם הוא המלבן עם סימוני v בפנים 'וחצאי ריבוע'.,נכון?
2) מהו Q1 ומאיפה מגיע ?
3)אצלי בצילום הפקזם הוא הרכיב מצד ימין ,?
4)מצד שמאל בצילום זה מגען ? ( קונטקטור ) ?
5)מאיפה מגיע Q11 לקונטקטור?

תודה רבה וסליחה על ה " חפירות "...

רשר

Well-known member
מנהל
תודה רשר
1) אז בשרטוט ששלחת לי הפקזם הוא המלבן עם סימוני v בפנים 'וחצאי ריבוע'.,נכון?
2) מהו Q1 ומאיפה מגיע ?
3)אצלי בצילום הפקזם הוא הרכיב מצד ימין ,?
4)מצד שמאל בצילום זה מגען ? ( קונטקטור ) ?
5)מאיפה מגיע Q11 לקונטקטור?

תודה רבה וסליחה על ה " חפירות "...
1, סימני ה< והשני הם סימני ההגנה של ה PKZM וליתר בדגשה M = טרמי, Z = מגנטי, מכאן שזה מפסק הכולל הגנה טרמית מגנטית, אפשר לכייל את ההגנה הטרמית, יש גם מפסקי PKM, ו PKZ כשאחד מגן רק טרמית (זרם יתר), והשני מגן רק מגנטית (זרם קצר), (אגב האות K הנה סימון לאופיין K של יחס זמני ניתוק קצר-זרם יתר), קצת כאן https://www.iec.co.il/ElectricityProfessionals/DocLib6/AHBAT mazim.pdf
2, Q הנו סימון המעגל (אות מקובלת כראשי או מתנע אך לא חובה) ולכל מעגל של ציוד משותף תהיה אות אחרת או F (פיוז) עם מספור רציף,
3, כן HDP6-32 הנו מתנע PKZM סדר האותיות הנו סדר מקורי של קלוקנר -מילר שהפך מקובל על כל היצרנים את כל אחד נותן למוצריו מספר קטלוגי לפי הסדר העצמאי שלו,
4, כן מגען כאשר המספור המקובל בקטלוגים הנו סיווג המגעים במקרה זה 22,,,
5, Q11 מראה למי שניגש ללוח שהמגען שיך למעגל Q1 והוא עצמו המגע הבא בסדר יורד לכן נוספה לו הספר 1, במקרה ויש עוד מגענים הם יסומנו במספרים רצופים לפי סדר התוכנית וסדר העבודה בינהם Q12-3-4-5 (כוכב משולש - הפיכת כיוון ושילובם יחד יכול ליצור 4 מגענים ואף 5: את (4) קשה למצוא כי לרוב משמש למעקף ההגנה לזמן התנעה ארוכה) בתוכניות רבות יש למגען (קונטקטור) סימן מוסכם C אך זו לא חובה,

למעלה