זיהוי סרט על השואה

HanAn189

New member
זיהוי סרט על השואה

זה סרט שרובו מצויר, וחלק קטן עם מספרת. ילדה עם שיער אדמדמם, שיחד עם כל המשפחה שלה בורחת מהכפר שלהם שכבשו הגרמנים אל היער (נראה לי יחד עם הפרטיזנים), ושם יחד עם אמא, אבא שלה וסבתא שלה מתחבאים בבור עמוק שמכוסה עלים, ויש להם קופסת גפרורים יחידה להדליק אור בלילה אני חושב. ויום אחד ההורים שלה יחד עם הסבתא עוזבים והיא נשארת לבד בבור ומפחדת. יש לה בובה קטנה משלה נדמה לי. הילדה מבזבזת כל יום גפרור. לאחר מלא זמן לבד היא יוצאת מגבולות היער ומגיעה לגשר מעל נהר, שעליו עוברות רכבות של נאצים. היא מתחילה לאט לאט ובזהירות חודשים על חודשים, בלי שהנאצים יתפסו אותה הילדה עם השיער האדום החלה לפרק לבנה אחרי לבנה עם פטיש ומסמר מהרגל של הגשר והיא מצליחה להפיל לבסוף רכבת שלמה. כל מה שתיארתי עכשיו הוא במצויר. בין לבין יש חלקים של אישה אמיתית שמטיילת ביער גם עם שיער אדום שמספרת את הסיפור (אולי האישה הזאת היא אותה הילדה בסרט המצויר אבל ראיתי את הסרט בשנת 2005 ואני לא זוכר). הסרט הוא באנגלית עם כתוביות בעברית. השנה שהסרט יצא לא ידועה לי... מישהו יודע מה שם הסרט? תודה רבה!

MovieMaster

New member
הגפרור השביעי

הגפרור השביעי (אנימציה) (אוסטרליה 1982) / Sarah / The Seventh Match / Sarah And The Squirrel והאישה האמיתית שמטיילת ביער גם עם שיער אדום שמספרת את הסיפור זו השחקנית מיה פארו ("תינוקה של רוזמרי").

למעלה