ז'וניניו הביתה!

T Tonel

New member
ז'וניניו הביתה!

השנה ליון זכתה באליפות שביעית ברציפות (ובכלל), וזו הייתה ללא ספק אחת מהשלוש שהיו לה הכי קשה להשיג. בשנה הבאה אם היא לא רוצה להיגרר שוב למאבק צמוד ויותר מזה אם היא רוצה לחזור ולהצליח בזירה האירופית ליון חייבת שינוי. אז את המאמן כבר פיטרו אבל זה לא מספיק, צריך משהו גדול נוסף. אני חושב שהצעד הזה צריך להיות הדחה מהקבוצה של עמוד הטווח שלה בכל השנים האלו- ז'ונינו פרנבוקנו . ז'וניניו שחקן נפלא אבל כבר לא מספיק טוב כדי להוביל את ליון להשגים אליהם היא שואפת ויותר מזה, כיום עם בנזמה ובן ארפה ליון כבר פחות זקוקה לו. עם ז'וניניו בקבוצה אתה תמיד תחפש ברגעי ההכרעה את המצב הנייח, דבר לא בריא כשלעצמו. ביכולת שלו לעומת של בנזמה היום הוא לא מתאים יותר להוביל את ליון להשגים מרשימים באירופה, וז'וניניו הרי הוכיח לא פעם שכאשר הוא לא בורג מרכזי התרומה שלו יורדת פלאים. ז'וניניו עדיין שווה כמה לירות ואני חושב שליון תעשה בשכל אם תמכור אותו בקיץ הקרוב ותביא שחקן אחר על העמדה שלו... קופה שעזב ביחס ליכולת שלו אני לא יודע כמה זו מכה...
 

Puskas

New member
זה מה שיעזור לליון?

ז'וניניו הביתה? לא ניראה לי.. הם צריכים באופן כללי לרכוש שחקנים טובים יותר.. הם איבדו כמה שחקנים חשובים בשנים האחרונות (אסיין לצ'לסי,אבידל לברצלונה,אברה(ניראה לי בא משם או ממונאקו לא זוכר כבר) ליונייטד) אז טבעי שתיהיה ירידה ברמה..הרי מי באו במקומם? טולאלאן מהצעירה (למרות שאני חושב שהוא בגיל של אסיין או משהו..) בנזמה ובנארפה.. ליון צריכה לרכוש ודחוף איזה מגן שמאלי ברמה+קשר לאמצע מגרש ואולי אולי אולי לספסל את ז'וניניו ולהביא קשר יצירתי חדש..
 

Puskas

New member
אכן

כמו שחששתי הוא לא בא למליון חח אבל לזכותי יאמר שרשמתי שאולי ממונאקו! לא זכרתי כבר :)
 
גרוסו לא עזב

לאמצע מגרש יש את טולאלאן, עוד דפנסיבי שייקנה, אדרסון, קאלסטרום, זוניניו ובודמר. הדבר היחיד שליון צריכה זה מגן שמאלי מחליף ועוד קשר דפנסיבי. ואז יש לה סגל מרשים, אפשר להתווכח על הרמה אבל בהחלט אין טעם לקנות עוד.
 

קיר קמט

New member
לא זורקים קפטן סתם ככה, אל תהיה מחפיר.

לא חושב שהיכולת של ז'וניניו התדרדרה עד כדי כך. חוץ מזה, אני לא מבין איך בדיוק הוא מתנגש עם בנזמה ובן ארפה..
 

T Tonel

New member
פשוט מאד

אני יודע שיכול להיות שאני לא מעריך נכון את הנאמנות של ז'וניניו לליון. אבל לדעתי כיום שיש לה שחקן כמו בנזמה שלא עוזב בזמן הקרוב (בטח לא אם יהיה הציר המרכזי של הקבוצה) היא כבר פחות צריכה את ז'וניניו. איך זה מתנגש? פשוט מאד, ז'וניניו טוב כשהוא השחקן המרכזי בקבוצה, המוביל שלה, תמיד היה ככה. לכן גם יורדת האופציה לעשות ממנו שחקן ספסל... בכסף שימכרו את ז'וניניו אפשר לקנות קשר יצירתי מספיק טוב שיחליף אותו. ברור שליון צריכה לעשות עוד דברים... אין ספק.. מגן שמאלי יש את גרוסו לא?
 

Puskas

New member
גרוסו ניראה לי עזב..

אבל כך או כך..על ז'וניניו הם לא יקבלו כל כך הרבה כסף...כמה מיליונים בודדים מקס'... בנזמה לדעתי לא ישאר עוד הרבה..מקס' עוד עונה אחת והוא עף למועדון גדול יותר.. מאז אמצע העונה יונייטד כבר מקרקרת סביבו..סביר להניח שאם הוא לא ירכש על ידם הקיץ הזה אז זה יקרה קיץ הבא ע"י איזה פראיירית אחרת שתסכים לשלם 30 מ' יורו..
 

T Tonel

New member
במילים אחרות

ראשית כל לא ידוע לי על עזיבה של פאביו. שנית לפי מה שאתה אומר ליון הגיע לשיא ומיצוי אותו לא תוכל לעבור, אלא אם תגלה כמה שחקנים צעירים בבת אחת וכולם ישתלבו במהרה..
 

Puskas

New member
שמע..כמה מקרים

יש בהיסטוריה שקבוצות רק עם ילדים הגיעו ממש רחוק? חוץ מאייאקס 94 אני לא זוכר אחת כזאת..(או אייאקס 95) לליון לא יהיה בחיים דור כשרונות ברמה של דווידס (אח..אדגר אדגר..מתגעגע לשחקן הזה!),סיידורף,האחים דה בור (בעיקר פראנק כי רונלאד לא היה משהו),רייזיחר,ואן דר סאאר (לא סובל אותו) וותיק יותר אחד שזה ליטמאנן ואולי גם ברקאמפ (אבל ניראה לי שהוא היה בPSV ובכל מקרה כבר עבר בשנה הזו לאינטר).. ליון כשרונית מאוד..אבל בודמאר,קאלסטרום,גובו..אלו שחקנים חביבים אבל לא כשרונות על שיביאו לך גביע אירופה.. לדעתי ליון מיצתה ת'צמה..היא הגיעה לשיא שאותו היא תתקשה מאוד לשבור.. אבל אי אפשר לפסול כלום..אם הם יצליחו לקנות איזה 2 קשרים דורסניים סטייל אסיין+בלם ברמה של קראבליו כמו שהיה לפורטו אז יש על מה לדבר.. בינתיים הם קנו שוער..ניראה מה הוא שווה כי אני די חסיד של קופה וחושב שקופה קופח מאוד בקריירה שלו כי טוב פי כמה מבארטז העגל הזה.. ניראה מה יהיה..מקווה שיהיה טוב כי זו קבוצה מאוד חביבה שמאוד נהנתי לראות בשנים האחרונות..הם ופורטו היו משהו מאוד מרענן.
 
כפי שאמרתי, לליון יש קשרים

חוצמזה, ליון היא לא ממש קבוצה של ילדים. חוץ מליוריס, השוער (קופה באמת מלך), בנזמה ובנארפה (שרוצה לעזוב), כל ה"צעירים" בני 25, לליון יש בעיות כמו ליגה מחורבנת וקושי להביא כוכבים אבל ככה זה.
 

Puskas

New member
אין מה לעשות..

זה כמו שלברקוזן פעם אחת התפלק לה גמר אלופות כשהיתה לה באמת קבוצה מדהימה..(באלאק,זה רוברטו,לוסיו,נויביל,שניידר,בוט וכו'..) ודורטמונד שאז היתה עם קבוצה מצוינת.. בכללי..רק באיירן שיש לה תקציב גבוה וכוכבים ברמה,רק היא מגיעה רחוק תמיד... ליון חייבת שחקנים בקאליבר של לוסיו,באלאק,טוני,קלוסה..כאלה שחקנים..רק ככה הם יגיעו לגמר וכמובן שעונה אחרי זה יקנו מהם הכל..כמו שקרה ללברקוזן ולפורטו ולמונאקו..
 
ז'וניניו יירד לספסל, כי הוא בן 34

ואין טעם לזרוק סמל. וליון קונה קשרים יצירתיים בקצב, אם לא שמת לב...
 

T Tonel

New member
וואלה?

את מי היא קנתה הקיץ? ובבקשה אל תשוו את ההצלחה של דורטמונד לזו של לברקוזן זה ממש לא דומה.
 
בינואר

אדרסון (שהגיע רק עכשיו) וסזאר דלגדו. עכשיו היא קנתה את פיאניץ' והיא תקנה עוד קשר אחורי. ושוב, לליון יש רשימה מטורפת של בערך 11 קשרים.
 

T Tonel

New member
מתי?

מפתיע. לא ידעתי שליון רכשה את סזאר דלגדו, כמה היא שילמה עליו יש לך מושג? את פיאניץ' אני לא ממש מכיר ככה שאני יכול להגיד עליו. לגבי זה שיש לה הרבה קשרים זה נכון, אבל אם משחררים את ז'וניניו הם עדיין יצטרכו להביא מישהו טוב יותר ממה שיש להם כדי שיחליף אותו.
 
שילמה עליו עשרה מיליון יורו

פיאניץ' בן 17, התגלה השנה במץ שירדה ליגה והוא קשר טכני מצוין. לדעתי קאלסטרום, אדרסון ובורדמר מספיקים בהחלט לסתום את החור כשז'וניניו ירד לספסל. הוא לא ישוחרר, שכח מזה...
 
למעלה