זוג בהתלבטות

ran77th

New member
זוג בהתלבטות

אנחנו זוג נשוי במשך חצי שנה. יש ביננו הבדל גדול במיניות ובצרכים הפיזיים הבסיסיים. זה דברים שקשורים גם מהמקום שאנחנו מגיעים ממנו ואני לא בטוח שזה ניתן לגישור. העובדה הזאת הייתה ידועה לי מתחילת הקשר ולטובת הרבה דברים אחרים נעשתה פה התפשרות במודע. במהלך השנים שהובילו לחתונה (יצאנו שנתיים וארבע לפני) פיציתי על זה בדרכים אחרות כמו כתיבת ספורים, קשר וירטואלי מסוג זה ואחר והדברים האלו ידועים לאישתי. החודשים האחרונים היו קשים מהבחינה הזאת. הקשר ביננו חם וטוב, אבל ברור לי במקום מסויים שיגיע השלב שאני ארצה יותר ממה שקיים היום. חפרתי עמוק פנימה בנסיון להבין איך הגעתי עד הלום. הבנה על מה שחיפשתי ולמה הייתה את אותה התפשרות. חפירה פנימה לגבי קשרים אחרים וצלקות שהם השאירו. יש לי הרבה שאלות גם כלפי עצמי, האם הפלירטוט יהיה צורך תמידי? האם יהיה קשר אחר שבו אני לא אזדקק לזה, קשר שימלא את הפערים. שיתפתי את אישתי בלבטים, בדברים שהבנתי ועוד. אני לא בטוח שמשהו יכול לגשר על זה, אני חושב שבבסיס הצרכים/אנרגיות שלנו שונות לחלוטין. זה לא שהמין הוא רע אלא מיניות שונה לחלוטין. אני תוהה אפילו לאיזה גורם מקצועי צריך לפנות. הקשר ביננו כמו שאמרתי הוא טוב, זאת לא הנקודה. כל התיחסות או שאלות או עוד נקודות ראות יועילו.

גרא.

New member
ran77th,מרבית הזוגות הצעירים,

גם אלה שחיו יחד זמן ממשוך לפני שהתחתנו,מתלבטים בשאלות חדשות לכאורה, שנוצרות במהלך חיי היוםיום..כאלה שלא היו טריוויאליות בימי החברות, שעה שאם דברים לא היו מסתדרים..אפשר היה פשוט לקום וללכת.בנישואין, יש הרבה יותר קומיטמנט (מחוייבות), מאשר בחברות, הדוקה ואינטימית כל שתהיה.ומסתבר שחיי היום יום, השגרה,ובעיקר הצורך לקבוע ולהגדיר את יחסי הכוחות בבית.. לקבוע מי עושה מה, להגדיר את סגנון החיים, המטרות וכדומה..אינו דומה כלל למערכת היחסים שהיתה לנפי הנישואין, שאופיינה יותר על רקע תהליכי החיזור ההדדיים.זכור גם כי כל אחד מכם, בא ממשפחת מוצא אחרת, עם חינוך שונה, הורים אחרים..ומשפחה וצפיות שונות.. והחיים יחדיו, כעת כמשפחה,הם בסופו של דבר, איזה שהיא פשרה בין הרקעים, הצפיות,תכונות האישיות וכל ההבדלים הקיימים בינך לבין אשתך..התהליך הזה של הסתגלות למצב החדש,כפי שאמרתי שהוא אחנו כזה שאפשר לנטוש אותו בקלות אם משהוא לא מסתדר,התהליך הזה קשה להרבה זוגות..חלקם, העובדה שהאשה נכנסת להריון..כאילו מרגיע מעט את המצב אבל הכל עותה מחדש, ואולי ביתר שאת, אחרי שהתינוק מגיע הביתה..מכאן רן, מובן שמה שעובר עליך, עליכם, הוא כמעט אוניברסלי,,ועובר על כולם כמעט.. אם אינכם יכולים לפתור את הבעיות הללו בעצמכם,מומלץ לפנות ליועץ זוגי, או יועץ נישואים,בכדי לטפל או רק להתייעץ. אכבל ובעיקר בכדי כן להגיע לגשור שאתה לפי שעה מרגיש שהוא בלתי אפשרי.

למעלה