זוגיות מורכבת פרק ב

liadmatan

New member
זוגיות מורכבת פרק ב

שלום לכולם בן זוגי ואני רוצים את עזרתכם בנוגע להתנהלות בחיי הזוגיות שלנו. אנו במערכת יחסים 4.5 שנים כאשר מתוכם שנה וחצי מתגוררים יחד עם שני ילדי. לבן זוגי שני ילדים אחד בגיל גיוס וביתו באה אחת לשבועיים לשבת. אנו מתחלקים בהוצאות השוטפות חצי חצי וכשחסר הוא מוסיף מחשבונו הפרטי. בעקבות קניית דירה נקלעתי למצוקה והוא הלווה לי כספים שלא החזרתי לו עד היום אך ההסכם ביננו היה שאם נחסוך את העוזרת ואני אנקה יתקזז הסכום למעט 5000 ש"ח שבאמת עד היום לא הוחזרו. בן זוגי אינו בחור רומנטי או בחור שיודע לפנק,או לנקות או לסדר אבל מבחינתו רוצה שהבית יהיה נקי (מבחינתו נקיון הבית זה ברור מאליו ) עלי לבשל בימי שישי ולפחות פעם - פעמיים בשבוע (אני עובדת משרה מלאה). ולכן רציתי לשאול האם אני אהיה הגיונית אם אבקש ממנו סכום כסף שהוא יקציב לי כל חודש לפינוקים האישיים שלי?

מנור9

New member
התייחסותי

אני מתרשם שמערכת היחסים מתמשכת ויציבה יחד עם הסכמה מסודרת בנושא הכלכלי. לדעתי, שני השותפים צריכים לא רק "לשרוד" את השותפות אלא גם ליהנות ממנה והפינוקים האישייים שלך הם בהחלט חלק מאיכות חיים סבירה. לכן וזה כבר בינך לבינו, אמרי לו שלמרות שאת חייבת לקופה המשותפת, את מבקשת תקציב מיוחד לכף שלך וזאת באופן שלא יתפרש שהיום זה פינוקים אישיים ומחר זה נופש במיאמי (סתם דוגמה). אני מאמין שבן זוג תומך לא יעמוד לך כמו בנק עם סטופר על הראש לפרעון ההחזרים החודשיים ואת גם תוכלי ליהנות מהפינוקים הקטנים של החיים בנוסף לזוגיות טובה.

my sunshine

New member
כתב

כבר זה שמעלי, וכתב יפה. צריך לזכור שנקיון הבית והבישולים, הם לא בשבילך. הם לטובת הבית. לכן, המאמץ צריך להיות משותף והחלוקה, עושה רושם, שאצלכם היא שווה. כשמחשבים את הוצאות הבית, בדרך כלל, מעבר להוצאות הקבועות לחשמל, מים וכו', לוקחים בחשבון אקסטרות. לכן, אין שום מניעה שזה יהיה חלק מהחישוב הכולל שלכם. קצת פינוקים בשבילך, קצת בשבילו, קצת לשניכם גם יחד. בהצלחה.

maof

New member
../images/Emo12.gif

רק משו אחד לא הבנת
מעוף

סבלנות מאמי...

אחורי שהיא תבהיר לי ת'משו הזה (אם תבהיר)... אביא עוד משו שלא הבנתי. לא הכל בבת אחת...אתה מכיר אותי...לאט לאט

liadmatan

New member
תגובה

עלי לציין כי לקחתי הלוואות כדי לקנות את דירתי בתקופה הזו היינו זוג אך לא חשבנו לעבור לגור ביחד. וכמו כן הצעתי שנגור בדירתי אך מכיוון שדירתי בקומה 4 ללא מעלית בן זוגי לא רצה והעדיף להשכיר דירה ולאחר 8 חודשים שהתגוררתי בדירתי עברנו לדירה השכורה שאנו מתגוררים .

perach22

New member
מבלי לפגוע, אני לא אהבתי........

שאת שואלת, "האם אני אהיה הגיונית אם אבקש ממנו סכום כסף שהוא יקציב לי כל חודש לפינוקים האישיים שלי?" שאת מבקשת שהוא יקציב לך, אני חושבת שאת ברת דעת בדיוק כמוהו ואת יכולה להחליט האם החודש היו לכם מעט הוצאות שאת יכולה לפנק את עצמך או הוא יכול לפנק עצמו אות שניכם יכולים לפנק את שניכם, ואת לא אמורה לבקש אישור על כך. זה נשמע כאילו את תלויה בו זוגיות זה משהו הדדי ואני חושבת שאם החלטת מתי שהו (אני לא אומרת על בסיס פרוע) שבא לך להתפנק במשהו אז הוא אמור לקבל את זה, זה בשביל הנפש, ובשביל להמשיך את הזוגיות בכיף, לפי התיאור שלך, מזכיר לי בדיוק אחד שממנו ברחתי לא רומנטי, לא מפנק, לא עוזר בבית......... שיהיה רק טוב

מנור9

New member
לי זה דווקא נראה בסדר שהתקציב המשותף

מתנהל עם בקרה. כל הצרות (טוב רובן) נגרמות בגלל הוצאות לא מחושבות אחר כך הבנק חוגג על המינוסים ואין לזה סוף עד לפגיעה בשותפות ובזוגיות

perach22

New member
אני ממש לא דיברתי על הוצאות לא מחושבות

להיפך, אמרתי שאם היה חודש שבוא היו פחות הוצאות והיא מרגישה שהיא יכולה לפרגן לעצמה או הוא לעצמו או שניהם לשניהם, אז אני לא חושבת שצריך לבקש רשות, היא גם עובדת ומכניסה משכורת ו......כן, אפשר לפעמים לקנות משהו בלי להתיעץ לפני כן....... ואז אתה גם יכול לראות אם הבן זוג שלך מפרגן או לא, על משהו שעשית על דעת עצמך. אבל ככה זה נשמע בדרך שבה האישה מציגה את זה, היא אומרת בפירוש האם נשמע לנו בסדר שהיא תבקש ממנו תקציב מסויים. לא יודעת, נשמע לי כנוע מדי.......... אולי אני טועה

למעלה