זה קצת מביש,אבל...

dorhaimovich

New member
זה קצת מביש,אבל...

מישהו יכול להמליץ על הספר הטוב ביותר של "רומח הדרקון"? (כי בור אנוכי,שלא קראתי ספר אחד עד עכשיו)
מישהו אמר לי שהספרים שונים אחד מהשני,כך שלא משנה איזה ספר אקח,הוא יהיה עם עלילה שונה לגמרי.זה נכון?מישהו בכלל יכול לתת לי תיאור על מה קורה ביבשת הזאת? (שכחתי את השם שלה!)
אני יודע,זה מביש עד אימה....(זה כמו לומר שלא קראתי לפחות ספר אחד של טולקין,וקראתי)
איזה ספר הכי טוב מבחינת עלילה?ודמויות?האם כדאי לי בכלל לקרוא את רומח הדרקון?השאלתי את "אגדות הומה" מהספרייה האזורית לפני חודשיים ויותר,קראתי פסקה אחת,והשתעממתי עד אימה.מה אני עושה?
בבקשה תגובות מהירות,אני הולך לספרייה הזו עוד שעה בערך!

dorhaimovich

New member
אה,ועוד דבר...

אם מישהו מכיר כאן את סדרת "כישוף!" של סטיב ג'קסון,ויש בבעלותו אחד מהם,בבקשה יצור איתי קשר בפרטי.אני מעוניין לקנות,כי זה ממש מגניב.

adiavn

New member
כמו שכתבו לך כאן

תתחיל ברשומות רומח הדרקון (3 ספרים) ואחר כך תעבור לאגדות רומח הדרקון (סדרה טובה הרבה יותר לדעתי).
אחר כך יש אינספור סדרות שממשיכות את העלילה על העולם והגיבורים (והילדים, נכדים ונינים שלהם)

וגם מצטרף להמלצה על לנסות לקרוא באנגלית.

D O 7

New member
תתחיל מהרשומות, הספר הראשון זה

דרקונים של דמדומי הסתיו. קודם תסיים את טרילוגיית הרשומות, אחרי זה תחשוב על המשך הסדרה. אחלה סדרה דרך אגב.

כריכרכה

New member
לדעתי עדיף להתחיל ב"רשומות רייסטלין"

יש עשרות רבות של ספרים בעולם הזה (אם כי לא כולם נכתבו ע"י היקמן ווייס), חלק ניכר מהם מתארים תקופות שלפני רשומות:
http://www.dlnexus.com/products/chronological.aspx

יש למשל את "כבשן הנשמה" ו"אחים לנשק" ("רשומות רייסטלין") שגם תורגמו לעברית וגם נכתב ע"י וייס ועוסקים בדמויות מרכזיות בסדרה ומתרחשים כמה שנים לפני רשומות ואותו בפירוש הייתי ממליץ לקרוא קודם.

morashty

New member
יש כמה טוויסטים מרכזיים

שיאבדו בקריאה כזאת, אז אני חושב שעדיף לקרוא לפי הסדר בו הספרים יצאו לאור.

r u t i m

New member
אני חושבת

זהכי כיף לקרוא את הסדרה המרכזית, ואחר כך להכיר את הפרטים הנוספים והדמויות השונות, זה הכי כיף^

avivs

New member
קראתי בערך שלושה לפני שנים,

אבל אני חושב שההתחלה היא בזה עם דמדומי הסתיו. לפחות זה השם שאני זוכר. נהניתי ממנו מאוד בזמנו. הרפתקה טובה ומשעשעת. אחר כך כבר מיציתי, אבל הראשון בהחלט שווה קריאה.

monkly

New member
בתור חדשה בקטע

אני התחלתי רק השנה. (אם כבר מדברים על בושה)
לפי דעתי כדאי תתחיל מהרשומות: דרקונים של דמדומי סתיו, דרקונים של ליל חורף ואז דרקונים של משהו אביב.
ואז תעבור לאגדות ומשם תתפזר לאן שתרצה.
זו סדרה מצוינת, ומתוחכמת. אתה כל הזמן מגלה דברים חדשים ומתפלא שלא הבנת אותם קודם
(זה לא כי אני מטומטמת. באמת)
אני שואלת ספרים מאדם נחמד ובשנה הזאת הספקתי לקרוא את הרשומות ושניים מהאגדות (כרגע באמצע האחרון)
אחרי שקיבלתי טעימה מוייס והיקמן באנגלית אני לא חושבת שאוכל לקרוא שוב בעברית.
אם יש לך כוח, וזמן ואם תצליח להשיג, תנסה לקרוא באנגלית
בהצלחה! אני מאחלת לך חוויה אדירה!

MorboBoy

New member
הצעה נוספת

אני הרבה יותר נהניתי מכל "מחזור שער המוות" (Deathgate cycle). שבעה ספרים פשוט מעולים, וחוץ ממשהו מאוד קטן לא קשורים באמת לעלילה של "רומח הדרקון" כך שאפשר לקרוא בלי קשר.
מומלץ מאוד בחום.

למעלה