זה מצריך שרשור חדש
- 96 מ"מ ביממה אחת בנמל חיפה

מאט 2

New member
זה מצריך שרשור חדש
- 96 מ"מ ביממה אחת בנמל חיפה

לדעתי מדובר באחת מן הכמויות היממתיות הגדולות ביותר שירדו בתחנה זו מאז הוקמה.

כל יום חמישי העננות גילחה את ראש הכרמל ואזור נהריה -ראש הנקרה. זכור לי ספציפית הלילה שבין חמישי לשישי עם כמות ברקים אדירה בסביבות 2-3 בלילה.

הכמות לכל המערכת בנמל - 157 מ"מ
. להשוואה בקריות בסביבות 110-120 מ"מ ובעין אפק 98 מ"מ. נו שוין... מערפת חופית למהדרין באמצע פברואר
.

נתנאל531

Well-known member
מאחר וביום שלפני נמדדו 15 מ"מ בקושי

בזמן שתחנות במרחב מדדו 40-50, יתכן שהייתה טעות רישום או עדכון מדידה.

haimb100

New member
ועדיין זו תוצאה מדהימה. בלילה כשכולם ישנים, אני

ניסיתי להירדם (בין חמישי לשישי), שמעתי בלי הרף רעמים עמומים ורחוקים מכיוון כללי מערב.
קיוויתי, התפללתי - או שיגיע כבר אלינו, או שפשוט אירדם ואישן. אף אחד מהם לא קרא (עד 5 בבוקר אף טיפה ואח"כ כידוע...)
&nbsp
גם בבוקר ובצהריים של שישי ניתן היה לשמוע ממערב רעמים עמומים.
&nbsp
אגב מערכת חוף באמצע פברואר, צריך לאמר מערכת עמוקה מאוד (בחלק לא מבוטל ממנה, כנראה שלא בחמישי ערב - שישי אחרי בנייה מחדש של השקע)
מערכת עמוקה מאוד בפברואר - זה לא מתכון חד משמעי ליתרון להרים, יש עוד פרמטרים... (ושוב איסי יצא תותח...)

מאט 2

New member
את הטעויות הם מתקנים רק רטרואקטיבית ליום שבו נפלה שגיאה

אסור להם להוסיף כמויות לימים לא שייכים. ייתכן שמחר יתקנו את ה 96 מ"מ האלו, אבל אין לזה קשר לכמות שנמדדה יום לפני - היא ככל הנראה מדוייקת (והערך 15 נשאר קבוע מאז השבוע שעבר).
&nbsp
אני מניח שבסיכום הסופתי שהשמ"ט יוציא בימים הקרובים נדע האם מדובר באירוע נדיר מאוד או סתם נדיר. בעוד שבקצה הצפון מערבי של המדינה אפשר למצוא כמויות יומיות של מעל 100 מ"מ מדי פעם (לאחרונה זה קרה בפברואר שנה שעברה בלימן אאל"ט) אצלנו זה הרבה יותר נדיר. אין לי שום זכרון על מערכת שהצליחה להמטיר 100 מ"מ ביממה באזור מאז שהתחלתי להתעניין במז"א (אני חושב ש 70-80 מ"מ זה המקסימום).

מאט 2

New member
והסתכלות מהירה על טבלת השיאים של השמ"ט לתחנת הנמל מגלה

שבתקופה שבין 1970-2000 הכמות היממתית המקסימלית נמדדה בחודש דצמבר והיא 90 מ"מ! האם יש כאן שיא כל הזמנים
מעניין ובעיקר גם מפתיע שכמות זאת מתקבלת בפברואר שהוא לא מציאה גדולה בנמל ביחס לדצמבר וינואר (ממוצע של 89 מ"מ אאל"ט).

עמית868

New member
החודש הזה בדרך להסתיים כאחד הפברוארים

הגשומים מאז ומעולם בנמל.

למעלה