זה בן או בת?

vegan

New member
את מצפה שהוא יכין דרשה חדשה כל שבוע

??? הוא פשוט לקח את הדרשה מלפני חודשיים, על התאנה והחליף תאנה בזית. למועדי הדרשות על הרימון העסיסית וקציר התמרים עיינו כאן .

shellyland

New member
לא, זה היה במסגרת מנהגי אבלות

למה אוכלים זית ולמה אוכלים ביצה ועדשים ולמה הנפטרת (שאותה לא פגש מעולם) היתה אשת חיל אמיתית.

nutmeg

New member
את לא מבינה!!!

ב ג ל ל שהוא לא פגש אותה היא היתה אשת חיל. כי אם היה פוגש היא היתה זונה. זינה אשת חיל או זונה - אין באמצע

אנקדוטה היסטורית ../images/Emo141.gif

שמעתי הבוקר ב"אקדמיה באלף", שכשבן גוריון יזם דיון על בחירות למוסדות היישוב, הייתה התנגדות נחרצת של הרב זוננפלד (החרדי) ושל הרב קוק (הרב הראשי, שהיום מנסים לצייר אותו כ"נאור") לזכות בחירה לנשים, ומנגד הייתה תמיכה נחרצת בכך של הרב פישמן (מנהיג ה"מזרחי" דאז, וחבל שלא זוכרים אותו היום). גם ההתנגדות וגם התמיכה היו מנימוקים הלכתיים. והאירוניה? לאחר שהוכרע, שתהיה זכות בחירה לנשים, מנהיגי החרדים דוחקים בנשים החרדיות, שילכו אל הקלפי ...

גנגי

New member
אה, אבל לאו דווקא מנימוקי נאורות,

כידוע... פוליטיקה דוחה הלכה, מסתבר. והלכה דוחה אותי.

לא לבלבל :

ה"נאורות" מיוחסת לראי"ה, לא לחרדים. גם הם אינם מגדירים עצמם ככאלה. אני גם חולק על היחס שלך להלכה כגוף מונוליטי, אבל זה כבר דיון אחר.

גנגי

New member
אני מודה

שהמשפט הזה היה יותר בשביל הקטע הלשוני מאשר ברצינות. ועם מי שנפגע הסליחה. למעשה אין לי כלום נגד ההלכה, רק נגד מי שמתעקש לכפות אותה עליי.

למעלה