זאת שאלה מטומטמת אבל מעניינת

niml1

New member
זאת שאלה מטומטמת אבל מעניינת

נכון יש את אלו שנולדים בפברואר, ב-28, בשנה מעוברת, אז חוגגים להם יומולדת אחת לארבע שנים. אז איך זה הולך בצבא? הוא מחליט לפני השנה פשוט? חייב לציין שאתמול בשעה ארבע וחצי לפנות בוקר, בזמן שאני שוכב במיטה וחושב על כל מיני דברים חשבתי על זה!

niml1

New member
זה ב-29? טוב מאמין לך, אבל השאלה

עדיין קיימת. מה קורה איתם ועם הגיוס?

niml1

New member
הסבר פשוט

יש פעם בארבע שנים, בשנה מעוברת, 29 בפברואר. מי שנולד דווקא בשנה הזאת ודווקא בתאריך הזה פוגש את יום הולדתו פעם בארבע שנים. אז איך הצבא מסתכל על זה? כי רשמית לאחר שכבר חלפו 18 שנים מאז שנולד, גילו הרשמי הוא לא 18!

YanivM17

New member
אז הוא מתגייס

כשהוא בן אנערף כמה ומשרת פי 4 יותר... הוא משרת כמו כולם למרות שזאת שאלה מבדרת :D המחשבים של צה"ל קורסים כשהם מחשבים מתי הבן אדם ישרת

../images/Emo6.gif

לא מצאת משהו יותר טוב לחשוב עליו... וחוץ מזה שהתיאוריה שלך ממש לא תופסת כי צה"ל מגייס לפי גיל ולא לפי היום שנולדת... אם נניח אותו אחד נולד ב- 85 אז בכל מקרה ב- 2003 הוא יהיה בן 18 ולא משנה כמה ימי הולדת היו לו...

YanivM17

New member
בדיוק כמו שכתבו למטה

צהל מגיס לפי תאריך לידה עברי שמה ברוך השם יש רק אדר ב :p וכאלה

niml1

New member
אני הודעתי מראש שזאת שאלה מטומטמת

מה לעשות, היה מאוחר! זה אומר שמישהו שמתגייס הוא בן איזה 4.5! חחחח

מ ס ט י ק

New member
התאריך גיוס הולך לפי מחזורים

לגבי אותו ה- 29 בפברואר, אני מכירה מישהו שנולד בתאריך הזה הוא התגייס באוגוסט. התאריך הספציפי ממש לא משנה.. איתי באותו היום התגייסו בנות שנולדו בסוף יוני ואפילו בסוף יולי ואני לעומת זאת נולדתי בתחילת פברואר (הבדל של חצי שנה)

go golan go

New member
אז אין שום בעיה, כי אדר א' הוא זה

שלא חל כל שנה. (גיליתי את זה לפני כמה שבועות...)

b o n f i r e

New member
אז איך זה שבכל שנה

חוגגים את פורים?..

go golan go

New member
לא. אני לא טועה.

אני חשבתי כמוך עד לפני כמה זמן, שהיה לי וויכוח עם מישהו, אז הלכתי לבדוק את זה, ומסתבר שזה ככה. אדר ב' הוא זה שמציינים כל שנה, ופורים חל בו. את אדר א' מוסיפים כל כמה שנים...

niml1

New member
אז מה שאתה בעצם אומר הוא

שאני שנולדתי בי"ז באדר א', לא חוגג יומולדת כל שנה? על פי היהדות כמובן

למעלה