"ולתיק הבא"..

uvdude

New member
שניה.....

בלימה ואפילו הקטנה ביותר ב196 קמ"ש לא אמורה להעיף את האוטו לעזאזל השמיני?????????.

be_roo

New member
לא.

אם הואטו מאוזן כנדרש, וגם הבלים, בלימה בקו ישר לא מעיפה לשום מקום. הבעיה היא ברגע שכבר אין קו ישר, או שהאיזון מופר (ע"י שוטר שקופץ לכביש)

uvdude

New member
טוב אז האוטו שלי ממש לא חחחח

אסור להקפיץ יותר בעולם הזה?

Aדי

New member
בלימת חרום ב-196קמ"ש עם קורולה../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

היית עף לעזאזל ועדיין ממשיך משם... לנעול גלגלים במהירות כזו, ועוד סטיה מהכביש לכיוון השוליים.. תחשבו לרגע..

Inoni

New member
זה בדיוק מה שאני אומר, ולכן מרחק

הבלימה במהירות כזו עם קורולה הוא גדול מאוד, ובלילה קשה לזהות מכשול ממרחק שכזה, וגם צריך לקחת בחשבון שיקח כמה שניות לזהות מכשול בודאות ועוד כמה אלפיות יקרות על זמן תגובה וכל זה בזמן שהוא עובר 54 מטר בשניה! בקיצור לא מומלץ...

RacerX

New member
זה לא כל כך נכון

אם רכב יכול להגיע למהירות מסויימת, יש לו גם בלמים שיעצרו אותו מהמהירות הזו. זה שמכוניות ספורט בולמות מהר יותר ובמרחקים קצרים יותר זה פועל יוצא מזה שהבלמים שלהן יכולים לעמוד בעומסים יותר גבוהים בגלל הנהיגה הספורטיבית ולא בגלל הבלימת חרום. פעם היה על זה קטע ב TopGear. חיפשו מכונית להשוות לפורש 911 ולקחו לצורך זה 106GTI. אני כבר לא זוכר אם ה 106 בלמה יותר טוב או קצת פחות, אבל בסיבוב מסביב לכיכר היא החזיקה מעמד כמו גדולה

Aדי

New member
נראה לי שאתה מתכוון להשוואה

שעשו בין פרארי (סורי לא זוכר את הדגם) לקליאו 172 ספורט, וכמובן שהקליאו ניצחה.. (יחי הקליאו..
)

RacerX

New member
לא.

אני דווקא מתכוון לאייטם שדן בשאלה למה לא מגבילים את המהירות של הרכב למהירות המותרת במדינה. התשובה לזה היתה שאם יעשו את זה לייצרני הרכב לא יהייה תמריץ לשים בלמים נורמליים. כדי להדגים הם נסעו עם פורד אנגליה במהירות של 60 מייל ובלמו בלימת חירום, וכמובן שכמעט התהפכו. אחרי זה השווה בין ריינג´ רובר, ללקסוס לפורשה, ואחרי שהפורשה ניצחה את הלקסוס השאלה הייתה האם רק מי שמשלם מחיר של פםורשה יקבל כאלו יכולות בלימה ויציבות. התושבה היתה 106GTI בצבע כחול מטלי שעלתה בזמנו (לפני 3 שנים) באנגליה 13,500 פאונד. גם בלמה טוב וגם הסתובבה מסביב לכיכר כמעט באותה מהירות של הפורשה RacerX, תוהה איזה אחוז מהמוח שלו מוקדש לפירוט המלא של שטויות

במידה ולא היית קטין

והיו נותנים לך קנס הייתה אפשרות של יום מאסר לכל מאה שקל

shotgun

New member
הגיוני..

האמת שאני יודע על זה.. אפילו שקלתי לעשות את זה במקרה של קנס כבד.. אבל הרקטום שלי יקר לי יותר..ואני אשא את הנטל הכספי..

מה שמזכיר לי ש...

יש בחורה בתל אביב שהיא כמו קוראת בקלפים אבל היא קוראת בפי הטבעת סיפור אימיתי!!! אולי שווה לך ללכת אליה ולראות מה צפוי לך

צביקוש21

New member
אקדחי מהירות וכ"ו

לפני שנתיים הייתי בקורס חומ"ס מטעם הצבא. את הקורס העביר מורה להניגה שמכשיר מורים לנהיגה גם כן. אני זוכר שהו הזכיר שם משהו מענין. והוא אמר (לפחות לפי טענתו) שזה בדוק . הוא סיפר על מקרה שעצר אותו פעם שוטר על מהירות מופרזת . כרשם לו השוטר את הדו"ח הוא ביקש מהשוטר שיציין בתחתית הדו"ח בחלק שנקרא הערות, שהוא החזיק את האקדח מהירות ביד השוטר אכן רשם את זה (אגב השוטר חייב לרשום בחלק הזה כל מה שאתם אומרים לו לרשום שם) . עבר כמה זמן המורה לנהיגה כמובן לא שילם את הדו"ח והגיע לבית המשפט לתעבורה. כשהגיע תורו להישפט ביקש מהשופש להסתכל טוב מה רשום בהערות הדו"ח. כשראה זאת השופט הודיע לאותו מורה לנהיגה שהדו"ח מבוטל ושהוא זכאי. הוא נימק זאת בטענה שהשוטר היה חייב לקבע את אקדח המהירות במתקן מיוחד לדלת הניידת . כמו"כ אם אני לא טועה שנה שעברה היה ויכוח בין בתי המשפט בנושא אקדחי מהירות בעקבות כך שאקדח מהירות מדד (וזה לא בדיחה!) מהירות וגילה שעץ ברוש נסע במהירות מדהימה ... של 20 ק"מ לשעה... וכשכיוונו את האקדח לבנין הכנסת נתגלה שמבנה הכנסת יודע לנסוע... 30 ק"מ לשעה... מדהים לא?

be_roo

New member
אי דיוקים

המהירות שנרשמה לבניין הכנסת היא 4 קמ"ש. כאילו שזה משנה משהו
עד כמה שידוע לי אין שום מתקן לייצוב הממל"ז. להפך, מכון התקנים שבדק אותו עם הגיעו לשירות בארץ, אישר שימוש אך ורק בהחזקה ידנית, היות וחצובה או מתקן מייצב יכולים להביא לנזק לעיני הנהג בגלל הפגיעה המדוייקת. זה שהשוטר חייב לרשום מה שתאמר זה נכון, אבל תגלה שלא כולם עושים זאת. אולי נצטרך להתחיל להחזיק טייפ מנהלים באוטו.

צביקוש21

New member
לידיעתך...

יש מתקן ייצוב לאקדח המהירות...... ואת אישר לי בעבר שוטר בכיר במשטרת התנועה אך מכיון שהם לא משתמשים בזה אז לא ידוע על כך הרבה... חוץ מזה רק רציתי לדעת שזה שאת מייד מגיבה לכל הודעה שלי באופן זה משהו אישי?.... פשוט שמתי לב שכל דבר שאני כותב כמעט את הראשונה שמגיבה ... האם יש משהו אישי?

be_roo

New member
אישי../images/Emo35.gif

כנראה שאנחנו כאן באופן שעות, וכשאני רואה הודעה שיש לי משהו להגיב עליה אני מגיבה. לרוב אני אפילו לא שמה לב מי כתב אותה. אתה מוזמן לעשות חיפוש להודעות שלי בפורום, ותראה שיש די הרבה, ככה שבאחוזים אתה לא לבד. מתקן הייצוב חדש לי, שוב, ככל שידוע לי, מכון התקנים אישר שימוש רק ללא חצובה (או מתקן דומה) בגלל סכנת פגיעת הקרן בעין. אני אבדוק את הנושא.

צביקוש21

New member
אה או קיי ...

אה זה לא אישי?... חבל... כבר תיכננתי להקים מועדון מעריצות במיוחד בשבילך..... אבל לענינינו סיפרתי לחבר פעם על מה שאותו מורה לנהיגה סיפר ולצערו או לשמחתו זה קרהכ לו לא מזמן והוא הגיע לשופט והתרגיל עבד שוב...

שי ©

New member
שאלה קטנה

מותר להם לייצב את הממל"ז על מסגרת החלון של האוטו או שהם חייבים להחזיק אותו לגמרי ביד? שי

be_roo

New member
יש לעשו הבחנה

בין הוראות התפעול של היצרן, שמן הסתם ממליצות שהממל"ז יהיה כמה שיותר יציב, לבין ההגבלה שנתן מכון התקנים, שנועדה לשמור על בריאות הציבור. לגבי ההגבלה, אני לא מכירה את הנוסח המדויק. קרן ליזר שפוגעת באותה נקודה בעין לזמן מסויים יכולה להגרום לנזק. כמה יציבות נדרשת לזה, והאם עדן חלון זה כמו חצובה, אין לי מושג. בכל מקרה, אני בספק שתוכל להביא לביטול דו"ח או לזיכוי, בגלל שהשוטר ייצב את הממל"ז בניגוד להגבלת מכון התקנים. אולי תוכל לתבוע את המשטרה על עיוורון, אבל המדידה בסך הכל אמורה להיות מדוייקת יותר.

שי ©

New member
תודה

האם מישהו ניסה להתלונן כנגד שוטר שייצב לייזר? ממה שאני רואה, נדיר לפגוש שוטר שלא עושה זאת... שי

למעלה