וידוי ��

bepositive80

New member
וידוי ��

היום אני שוקלת 46 על 1.53 גובה.
לפני קרוב ל- 10 שנים שקלתי 20 קילו יותר.
עם הזמן ירדתי ולפני 4 שנים גם נרשמתי לחדר כושר שעזר לי לרדת יותר.
כיום אני לא יכולה ללא חדר כושר. כל יום מתעוררת בשעה 05:30 לשעה ריצה ולפעמים שעה ריצה והליכה מהירה( סה"כ שעתיים).
מבחינה תזונתית לפי החשובים שלי אני לא עוברת את ה- 1300 קלוריות שזה בערך הקלוריות שמכניסה לגוף כל יום. אני יודעת שבגלל שאני מתאמנת הרבה אני יכולה לאכול יותר אבל הראש שלי משכנע אותי די בקלות להגיד "לא" למאכלים. כשאני רוצה להתפנק בטילון, ארוחה במסעדה או כל דבר טעים אני מקצצת באוכל ומתאמנת הרבה יותר כדי ליהנות יותר מהאוכל.
אני מאוד אוהבת אוכל. אוכל עושה אותי מאושרת. מאז שאני בשיגעון הזה של הדיאטה והחדר כושר הפסקתי להשקיע בבישול כי זה גורם לי לאכול יותר( ובישול זה תרפיה בשבילי).
אני מרגישה שהייתי מאושרת יותר כשהייתי שמנמנה, בלי להעסיק את הראש שלי כל הזמן במה לאכול וכמה אנרגיה אני שורפת בחדר כושר. רוצה להיות עם ראש משוחרר גם כשעולה במישקל. אני רוצה לקבל את עצמי אבל פשוט לא יכולה.
אני רוצה להדגיש שבגלל הדיאטות יויו שלי במשך כל החיים נהיו לי הרבה סימני מתיחה באזור המותניים. ��
בנוסף-נמאס לי מהחדר כושר אחרי 4 שנים. אני מרגישה שהוא גוזל ממני הרבה זמן ואנרגיה.
גם מבחינה זוגית זה מקשה עלי לנהל קשרים בגלל הבעיה התזונתית שלי והבילוי הרבה בחדר כושר.
איך אפשרי להתנתק מהמחשבות המטרידות האלה? איך אפשרי להיות מאושרת ושלמה עם עצמי?
פסיכולוג לא אקח כי עולה יקר אז זה לא אופציה.
יש דבר כזה "שמנה טוב לה"?
��������

ברוכה הבאה אלינו...

לפורום שיש בו נשים שמנות שמרגישות טוב עם עצמן.
את מוזמנת לקרוא אחורה וגם בעתיד, ולהשתתף בדיונים פה על הנושא.

אני מודה שאין לי מושג איך להתנתק ממחשבות כאלו, אבל אני יודת שיש פה בפורטל פורום של תמיכה נפשית למבוגרים - אולי שם תקבלי תמיכה?

bepositive80

New member
עד עכשיו...

רוב האנשים בקבוצה הזו דיברו על דיאטות ולא נראה לי שאנשים מקבלים את עצמם כפי שהם. ציפיתי מקבוצה שכזו להיות עם גאווה במי שהם

למה לדעתך דיאטה סותרת קבלה עצמית?

אולי במובן מסוים יש משהו בעייתי בזה שמישהי חושבת שאם היא תעשה דיאטה היא תהפוך מיד לדוגמנית על וכל הבעיות שלה בחיים יפתרו. אבל מי שחושבת שדיאטה תעזור לה למשל לתפקד יותר טוב ביום יום, או מסיבות בריאותיות שהיא מאמינה שדיאטה תעזור לה, או שהיא פשוט בוחרת באורח חיים בריא ובמקרה במקביל גם יורדת במשקל - אני לא רואה מה הבעיה פה...

bepositive80

New member
הבעיה איתי...

אני לא מקבלת את עצמי עם משקל עודף וגם לא כשאני רזה. ��

לפי הנתונים שהבאת, את ממש לא שמנה...

אני חושבת שאת לא צריכה לעבור מקיצוניות אחת לשנייה...
במקום ללכת כל יום לחדר כושר, אפשר לרדת לפעמיים שלוש בשבוע...
לאכול רגיל ולא להתפרע כל יום עם האוכל אבל כן לדעת להרשות לעצך באירועים מיוחדים...
&nbsp
המצב שאת מתארת נשמע כמו מחשבות כפייתיות ואני כן ממליצה לפנות לפסיכולוג של קופת חולים....
&nbsp
בהצלחה...

bepositive80

New member
תודה רבה

אכן יש לי מחשבות כפיתיות שלא נותנות לי מנוח.
כשחזרתי לפני שנה לאכול רגיל ושחררתי קצת את הברקסים עברתי לקיצוניות של אכילת יתר. אין לי את האמצע בגלל זה מפחדת לשחרר גם עכשיו
��

אין בעד מה...

אני גם כמוך...
עוברת מקיצוניות אחת לשנייה...
לא התאמנתי שנים והיום אני מתאמנת 3 פעמים ביום...
&nbsp
אם אני מפספסת אז אני כל הזמן חושבת על זה....
&nbsp
אני מודעת לבעיה אצלי, סובלת מהפרעת אכיל כבר למעלמה מעשור...
בגלל זה אני ממליצה לך לעצור את כדור השלג לפני שידרדר יותר מידי..
&nbsp
פסיכולוג יכול לעזור לך להתמודד עם זה לדעתי ולדעת איך לשלב אורך חיים בריא בצורה כזאת שלא יפריע לך לנהל זוגיוץ, עבודה וכו....
&nbsp
בהצלחה!!

supersonic777

New member
הי,יש משהו שאת צריכה לדעת,אולי יועיל לך...

מי שאמר לך שספורט מרזה,טועה ומטעה...!
ספורט לא מרזה אלא גורם לשינויים ומזרז את קצב חילוף החומרים...
מה שכן מרזה,זה לסגור את הפה...
אה,חשוב,עודף אימונים בלי בקרה יכול לפגוע באיכות האימון ובפגיעות גופניות...
ספורטאים חובבים,מומלץ על 3-4 אימונים בשבוע זה האידיאל...
לרגע שלא תחשבי להפסיק להתאמן,כי ספורט זה כיף!
וכן,יש לא מעט מלאות/שמנות יאמרו לך,שטוב להן עם עצמן ועם המשקל...
תפעלי למען עצמך ולא להתפעלות של אחרים,שיאמרו לך,"וואוו,איך רזית,מתאים לך,נראית טוב..."
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה