וידאו בD7100

Osahaim

New member
וידאו בD7100

שלום לכולם,
אני מתכנן לשדרג מD60 (קניתי יד שנייה לפני 7 שנים) למצלמה טובה יותר ככל הנראה D7100 או D5500. מתכנן גם לקנות יד שנייה...
החיסרון המרכזי היום הוא שאין בD60 וידאו .
חפרתי לעומק על D7100 נראה שעונה על כל הצרכים ראיתי רק "בעיה" אחת שאשמח להרחבה ולהסבר. האם יש בצילום וידאו בעיה עם הפוקוס?
אני מצלם בעדה sigma 18-250 או בעדשת 18-135 ניקון.
אשמח גם לקבל המלצות בין 7100 ל5500.
תודה רבה!

חובב1

New member
אל תבנה על פוקוס אוטומטי

הוא זז כל הזמן וכשמנסה להנעל הוא נע קדימה ואחור על האובייקט עד שמתפקס. בנוסף, הוא לא מזהיר במעקב רציף אחרי אנשים נעים.

steiff

New member
פוקוס ידני או מצלמה ללא מראה

הפוקוס בווידאו במצלמות הרפלקס של ניקון, מלבד בספינת הדגל D850, ״על הפנים״.

אפשר למקד ידנית. לא פשוט לעשות זאת במצלמות שציינת. העינית לא מסייעת הרבה.

אפשר לצלם במצלמה אחרת. מרבית דגמי המירורלס מציגים יכולות פוקוס הרבה יותר טובות בווידאו, וככל שקשור לתמונות סטילז - תראה שיפור משמעותי לעומת המצלמה שיש לך היום בכל המדדים.

זו נבלה וזו טרפה

לשתי המצלמות יש בעיה עם מיקוד אוטומטי בוידאו, בוודאי עם העדשות שברשותך. ניקון הוציאה לפני כשנתיים עדשת 18-55 עם מנוע מיקוד צועד שמקל על המלאכה, אבל למיטב ידיעתי זו העדשה היחידה המותאמת להסרטת וידאו שהיא מציעה.
יצרנים אחרים דווקא התקדמו ומציעים מיקוד אוטומטי הרבה יותר יעיל וחלק עם מגוון גדול יותר של אופטיקה. אם וידאו הוא עיקר ייעודה של המצלמה החדשה, אולי כדאי לפזול קצת לצדדים.

Osahaim

New member
זה לא יעוד עיקרי אבל הייתי שמח לצילום וידאו סביר פלוס

לאיזה צדדים לפזול?

קנון, סוני, פאנסוניק, אולימפוס, פוג'י

גם מצלמות בנות כמה שנים יעשו עבודה סבירה, אבל רצוי לברר ספציפית.

מה משך ההקלטה הרצוי?

במצלמות שונות עלולות להיות הגבלות על אורך הסרטון, יש הבדל תהומי אם הכוונה לצלם מדי פעם קטעים קצרים בני כמה דקות או בסביבות ה 10-20 דקות אל מול צורך לצלם למשל ארוע של שעה פלוס.

אז לא נראה לי שתהיה בעיה...

מה שכן, תוודא שהעדשה מיוצבת (או הגוף מיוצב), כדי שלא לצלם סרט רועד.

אכן, אבל לא תמיד מסתובבים עם חצובה

תלוי באופי הצילום המבוקש.

dudi4321

Member
לאחרונה

ולי זו כמעט פעם ראשונה שצילמתי ארוע פרטי עם D800 ועדשה 14ממ ידנית.
המצולמים נהנו מאד מהתוצאה.

למעלה