וועדה רפואית

וועדה רפואית

שלום אנשים,מישהו יודע אולי כל כמה זמן יש וועדה להפסקת הריון?אני צריכה לעבור דבר כזה,איך זה הולך?איך קובעים דבר כזה?

יש לי די מידע בנושא

חברה שלי עברה את זה בצבא..מסכנה :/ אממ בעיקרון כל בית חולים שאת בוחרת מארגן ועדה רפואית. ועדה רפואית נקבעת על ידי מש"קית עו"ס (עובדת סוציאלית) בחר"פ והעובדת סוציאלית עצמה שעובדת עם הצבא לפי דחיפות העניין. עד השבוע ה6 וקצת יכולים לקבוע לך ועדה עד שבוע, שבוע וחצי מקסימום. מהשבוע השביעי מזרזים את העניין. בעיקרון לפי הבתי החולים (כמעט רובם) השלושה ימים הראשונים של השבוע (ראשון שני ושלישי) הם הימים שמחלקים את גלולות להפסקת הריון שהם עד השבוע השישי + 4 ימים..מהזמן הזה והאילך (מהיום ה49), שבוע שביעי מבצעים גרידה שזה ניתוח עם הרדמה מלאה (וזה מה שהיא עברה אגב חברה שלי
) אשר "מגרדים" את שק ההריון ומוציאים אותו החוצה. לגבי זמני הניתוח - זה יכול להיות תחילת שבוע או אמצע לפי בחירתם של הרופאים בועדה. לגבי כל ההסברים, את יכולה לפנות לאחד החר"פ הקרוב אליך, אולי צריפין, לרפואת נשים - מש"קית עו"ס והיא תסביר לך הכול. תמוה לי שאת שואלת את השאלות האלה וטוענת שאת צריכה לעבור ועדה מבלי שעברת את המשק"ת עו"ס. ואם את לא בצבא שאת זה אני לא יודעת - אז פונים לגניקולוג והוא מתחיל סידרת בדיקות וכמובן הוא המפנה אותך לאחד הועדות על פי שיקולו. שיהיה לך בהצלחה! תעדכני בהמשך. אם את מעוניינת בעוד מידע - אני תמיד פה בשביל לעזור את יכולה לשלוח לי הודעה במסרים אם בא לך

למעלה