ווואי אני לא מסוגל יותר.!!..לא יכול יותר

dsa100

New member
אני יענה על פתיון, מירה הסרגוסים אצלי

נתפסו על גמברי, אבל סרגוס זה לא דג בררן , שניצל +בצק עובד לא רע בכלל

Trade69

New member
סלעים עם עדיפות לפיתיון בשרי.

הי, כעקרון סרגוסים ניתן לתפוס אך ורק על סלעים כאשר הים צריך להיות מעט גלי ורצוי שיהיה גם קצף. לגבי פיתיון - תולעים, גמברי וכל דבר בשרי יהיה מצויין. דייג עם בצק ו"ריסוס" שנייה לפני זריקת החכה יכול למשוך סרגוסים. ז'רז'ור עם בובה קטנה מעל ריפים יכול להניב פירות. תתפלא אבל אם תשים דמוי בובה קטנה על בוס ותשחק בלהעלות ולהוריד את החכה יתכן ותתקף ע"י סרגוסים גדולים ורעבים - נשמע מצחיק אבל זה עובד. בהצלחה

ran 15

New member
כלומר ...

לזרוק על הסלעים ולחכות לתפיסה ?.... או לזרוק בקרבת הסלעים ?!.... אז אני מבין שבעצם כל פיתיון שהשתמשתי בו עד היום שזה גמברי , שניצל , תולעים , קלאמרי וגם פילטים יעשו את העבודה, אני צודק ?....

gaichuk

New member
לדעתי אזור חולי.

חוץ מנוחות הדיג,האזורים החוליים הם האזורים שהניבו אצלי הכי הרבה סרגוסים. אני לא אוהב גמברי ודגתי במשך תקופה ארוכה עם תולעים של מים מתוקים מאורוות ומקיבוץ דברת שאיתם תפסתי את רוב הדגים בחיי... טונה שחורה שפולטה והומלחה תפסה סרגוסים יפים בתקופת החורף ודווקא בים סוער ולא פלטה. בים כזה היו אכילות יפות גם על רצועות פילטים של סרגוסים יותר קטנים! קלאמרי גם עובד... אזור מומלץ-עמוד 37 וצפונית עד לבצת. גם בים פלטה אבל בעיקר בים עובד.

ran 15

New member
יופי שהזכרת את זה..

עמוד 37 ...מאיפה מתחילים לספור ?.... איזה גודל קרס כדאי ? אילו תולעים אלה , והאם קנית או אספת אותן ? ותודה: -)

gaichuk

New member
הספירה מתחילה בראש הנקרה

עמוד 37 יוצא מול החניה גדולה בצד הימני של הכביש כשנוסעים צפונה אחרי בי"ס שדה. אחרי ביה"ס שדה יש שתי חניות בצד השמאלי (שוב,כשעולים צפונה) והחניה הבאה היא בצד ימין. זה עמוד 37. רכס קטן מול חול וחול. כמה מאות מטרים צפונה זה עמוד 34. אני עובד עם קרסים שבורים של PSK בגדלים 10 ו-1. אם המטרה היא דג קטן לפתיון,עולה לגודל 12 ואם יש פלטות גדולות יורד לגודל 0/1 ואפילו 0/2 של קרסים שונים. חלק מהתולעים הובאו ע"י שותפי לדיג שהחזיק סוס בזמנו וחלק מקיבוץ דברת. לכל המעוניינים,כרגע המצב פקקט בגלל הקיץ המאוחר וכולי ולכן אין את הדליים המוכרים של שנה שעברה אלא כלי פלסטיק בסגנון סלטים חצי קילו ויש שם 30 תולעים בערך. זה עולה 25 ש"ח ועל כמות ותאום מראש יש מצב להנחה (5 במחיר של 4 למשל...).

ran 15

New member
כמו התולעים המיובאות 25 לחבילה.

מה זה גודל 0\1 0\2 ? ומה זה קרס שבור ?

gaichuk

New member
התולעים המיובאות הרבה יותר גדולות...

הן גם מחזיקות הרבה יותר זמן במים מלוחים אבל פחות זמן על המדף... קרס גודל 1/0 זה קרס שגדול מקרס גודל 1 במידה אחת. קרס גודל 2/0 זה קרס שגדול מקרס גודל 1 בשתי מידות ובמידה אחת מקרס 1/0 וכן הלאה וכן הלאה... אני חושב שהכי גדול שנתקלתי בו היה 17/0 (Eagle Claw Tuna Circle Hook 17/0)... קרס שבור הכוונה לקרס שאין לו קשת עגולה אלא "שבורה",נקרא גם קרס "קריסטל".

חלק מהדייג ......לכן התרחקתי מפתיונות ../images/Emo3.gif

מה הייתי עושה אם היית מחזיק פילוטה או מכין אותה? יש לי פתרון מתיי הידיים מסריחות תריח חזק את הארומה של הפתיון ובכך תפסיק להריח סרחון ...וזה כולל כל מי בחברתך
בצחוק כמובן

ran 15

New member
חחחח....

האמת שתולעים לא מסריחות ..אבל זה מאוד יקר :\.

rondadon

New member
לפי דעתי...

בובה לתפיסת קלאמרי - +- 10 שקלים... תפוס לך קלאמרי 1 או 2 בערב ואתה מסודר לכל הדיג ואולי אפילו לדיג של הפעם הבאה... היתרון - יותר כיף, הרבה פחות מסריח (לקלאמרי טרי כמעט ואין ריח) ולפי דעתי יותר אפקטיבי. חיסרון - חכה תראה כמה קשה להוריד דיו קלאמרי שהתייבש עליך....................................(וגם לזה הפיתרון הוא כמובן כפפות חד פעמיות)

gaichuk

New member
אין על קלאמרי טרי!

גם אחד שנתפס והוקפא באותו הערב אחרי שטיפה במי ברז קרים וניילון טוב אינו מסריח ומיד אחרי שיפוד הפתיון (ולא משנה איזה גודל או חלק ממנו) שוטפים ידיים (ורצוי "לסבן" עם חול ים) ואין סירחון. שטיפת ידיים טובה מורידה את כל הדיו מהידיים... בקשר לקלאמרי שנקנה בשוק אני מניח שברגע הקניה השעון מתחיל לתקתק עד הסירחון...

ran 15

New member
אז שאריתי איך אלי תפס אותם

חח אני דיי "מפחד" לגעת בהם...חח יש להם דיו בכמויות
...יש דרך הלוציא אותם ולהרוג ישר ?...שלא יתיזו עליי את כל מפעל pilot כבר על השנייה הראשונה ?...

gaichuk

New member
אין לך מה לפחד.

כשאתה מוציא אותם תדאג שאתה מניח אותם עם הזנב אליך והראש קדימה וכך לא תחטוף שפריצים לפרצוף. סבידות מחזיקות קצת יותר מקלאמרים אבל גם הן מתפגרות תוך דקות ספורות מחוץ למים... עד שתארגן חכה או ריג כבר לא תהיה בעיה...

ran 15

New member
יש לי חכה כזאת מלאה

די גמישה , 3 מטר מקרבון נדמה לי , דיי כבדה האמת ביגלל ידית העץ שלה. חכת הברגה , חשבתי להפוך אותה לחכת ג'יג'ור , לקנות לה איזה רולר זול ולג'ג'ר לפיתיון.... נראה לי שזה מה שאעשה. האם תיהיה בעיה לזרוק 10 גרם של דמוי בחכה כמו האלמנה (לידע כללי...) ?

gaichuk

New member
בשביל 50 ש"ח תשבור את הגב??

קנה לך חכה טלסקופית מאפנה עם רולר קטן וצא לז'רז'ר... עם הבלאק 3 מטר אולי הייתי מנסה אבל זה מגוחך... מסקרן אותי איזו חכה יש לך ?

ran 15

New member
העליתי לא מזמן תמונות שלה...שנייה אחפש את זה

אצל פוצקר אין חכה של 50 שקל , חיפשתי :\

ran 15

New member
הקישור...

מקווה שיעבוד. http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=109270908&archive=1

למעלה