והצמונות מוינה זורמות......

Ohle74

New member
והצמונות מוינה זורמות......

כשראיתי את האלבום המשפחתי בוינה (עליו ומסעותיו סיפרתי פה לא מזמן) פשוט חרטתי בזכרוני (מה זה חרטתי ממש הפנמתי עמוקות) את התמונות (כיוון שמפענוח הקורקטיות הוינאית הבנתי שיקח המון זמן עד שאקבל עותקים). משקבלתי חלק מעותקי התמונות, הודתי עליהן כמובן אבל כתבתי לקרוביי שאני זוכר שיש עוד תמונות, תארתי אותן (אמרתי באיזה אלבום הן היו ולאיזו מגירה הוכנס , נו מה לעשות שמתי לב לפרטים אלו תמונות יחידות ואין להן תחליף). והנה היום קיבלתי תמונה שבקשתי: שלושת דודותיו של סבי- תכירו- קלרה זלוסצר, מתילדה קונסטנטין ושרה הלברשטם (1885 לערך). ד"ש אוהד

א77

New member
מתחילה חשבתי שצמונות בכוונה

משהו כעין עירוב של 'תמונות' ו'צלמניה'. ומצידי, נראה היה לי רעיון נחמד.

שרי סילבר

Active member
נותר רק לקנא, אוהד ../images/Emo5.gif אוי, התמונות הישנות המדהימות הללו. כאחת שוינה עבורה נותרה בסופו של דבר בעיקר נעלם גדול, אפילו לא מעיזה לחלום על תמונות. אני אומרת תודה על הפירורים שאני מלקטת, ותודה גדולה מאד על שגיליתי שם בני משפחה, שבסה"כ יודעים עוד פחות ממני, ואני זו שמספרת להם על משפחתם. תתחדש על התמונות, ו...אולי כדאי לצלם את כל האלבום, לארגן לך איזה העתק, אפילו שזה לא כמו האלבום המקורי.

עב

New member
קונסטנטין?

קודם כל תתחדש על האחיות! איזה שם זה קונסטנטין? נשמע כמו יווני או רוסי (יש להם שמות דומים בלאו הכי, אותה דת)

Ohle74

New member
דווקא יהודי....

לפחות אצלנו. מתילדה דבורה זלוסצר דודתו של סבי נישאה לר' מאיר קונסטנטין מסוקאל שבגליציה שם היו הקונסטנטינים שבט די גדול. ומדוע קונסטנטין נראה לי שזה ע"ש עיר או עיירה במרחב הסלבי (ולא חלילה ע"ש איזה קדוש נוצרי).

עב

New member
אולי העיר על שם מישהו

יכול להיות שהעיר נקראת על שם קוסנטנטין כל שהוא.

Ohle74

New member
תודה שרי...

אני כל כך מרוצה מהתמונות האלו. וכפי שמישהי אמרה לי היום (בצדק): "פעם ידעו לצלם".התמונות כל כך חדות וברורות, זה נראה כאילו תכף יצאו האחיות מהתמונה. בקרוב אצלך, אוהד

חוה3

Member
יופי של תמונה

ועוד עתיקה כל כך , הלוואי עלי כאלו תמונות מהמשפחה. מקווה שיגיעו עוד ותוכל להכין אלבום שלם מהמשפחה!

למעלה