והבעיה שלי...

Benkok

New member
והבעיה שלי...

אז זה הולך ככה : היה לי חבר שאחרי הצבא "נפל" לדת ונעלם, ניתק קשר. אחרי מספר חודשים חזר מהישיבה וכשניסה לחזור וחלחדש את הקשר באנו לקראתו והוא עוד פעם חזר לישיבה ונעלם. לפני מספר ימים הוא התקשר לאחת החברות וסיפר לה שבארבעה חודשים האחרונים (מאז שעזב סופית את הישיבה והדת) היה מאושפז בבאר יעקב (בית חולים לחולי נפש) והוא רוצה להיות שוב בקשר עם כולם. ועכשיו לדילמה: בספטמבר כל החבר´ה מגיעים אליי לבקר והוא החליט שהוא מצטרף אליהם!!! ולי ממש אין חשק לפגוש אותו ,ובטח לא אחרי שלא ראיתי את החבר´ה שלי כמעט שנה... נו עכשיו תורכם... בן בנגקוק-תאילנד אפי, את לא מאמינה כמה זמן לקח לי לכתוב את ההודעה הזאת עם המקלדת הוירטואלית הזאת...

שרוניק

New member
אוי, איזה מבאס

אין אפשרות שהחברים יתחמקו ממנו, או שיגידו לו שהטיול בוטל?? נכון שזה לא יפה לעשות, אבל נשמע שהוא ממש יכול להרוס את הביקור? אולי תגידו לו שאתם תעשו טיול גדול ויקר, שהוא לא יכול לממן אותו? או משהו בנוגע לסדנת מדיטציה או משהו בסגנון כת כזה, שירתיע אותו והוא לא יגיע???

אולי תגידו לו שאתם מצטרפים לחב"ד?!

וברצינות - אם ממש לא בא לך שהוא יבוא, והוא יהרוס את הטיול אז לדעתי אם הוא לא יבין רמזים (כגון אין מקום...) אז אפילו צריך לומר ישירות שאתה נגד, ככה החברה שלך יצאו בסדר יחסית (-יאשימו אותך) ואתה במילא לא בקשר איתו...

רגע רגע רגע

אתה לא מעונין שהוא יגיע בגלל שזה הוא בעצמו או בגלל שהוא עשה תרגילי העלמות כבר כמה פעמים, ואף היה מאושפז, לפיכך לא יהווה חברה משעשעת בביקור??? איני יודעת מה מצבו, איך יקבל את בקשתך לא להגיע, אבל שקרים לבנים הם דבר מומלץ ואהוב, אבל אולי לא במקרה דנן. אולי תוכל להציע לו להגיע במועד מאוחר יותר, בו תוכלו שניכם לטייל למקומות מאוד יפים, שיבחר (והנה אני מפילה אותו עליך לתקופה בלתי מוגבלת). אני מאמינה שהגישה הישירה תביא אותך הכי מהר למטרה. השקר הלבן עלול להתגלות ולפגוע בו אף יותר. ואם אינך מתכוון לשמור איתו על שום קשר שהוא, אולי זו ההזדמנות שלך לנתק את הקשר, אך בבקשה, בעדינות ובכבוד אליו. לא קל...ממש לא קל...וגם לא נעים, אם יורשה לי להעיר..

נכון, יש אנשים שאם רוצים לנתק איתם

קשר פשוט צריך לבוא ולומר, בשיא העדינות, את האמת כי שקרים לבנים יכולים רק לסבך את המצב... השאלה היא מה באמת עדיף לך ולקבוצה שהוא לא יבוא ולפגוע בו או שהוא יבוא ואולי יהרוס את הטיול...

למעלה