וגם עוגת שוקולד קלי קלות ונהדרת...

וגם עוגת שוקולד קלי קלות ונהדרת...

עוגת שוקולד קלה ומהירה 5 ביצים 3/4 כוס שמן 1/2 קופסא שמנת מתוקה עמידה 1 כוס סוכר 1 כוס שוקולית 1 כוס קמח תופח 1 אבקת אפיה (כן, למרות הקמח תופח) לערבב את כל החומרים במקצפת יד (אין צורך במיקסר) לשטח ב-3 תבניות אינגליש-קייק (לחלק שווה בשווה) (ממלא בערך חצי תבנית) להכניס לתנור שחומם מראש ולאפות 35 דקות בחום 175 מעלות. לקראת סוף האפיה לשים בקערה 100 גר' שוקולד מריר + 1/2 המיכל שמנת מתוקה שנותר, לכניס למיקרו לדקה וחצי. לערבב היטב היטב. כאשר העוגות מוכנות וחמות – לדקור עם סכין רחב ליצירת חריצים רחבים ולצקת מעל העוגות (הקרם מחלחל גם לפנים העוגות) . אם זה לא יום קר – ניתן לאכול העוגה בעודה חמימה עם כדור גלידה וניל בצידה. שיהיה בכייף נירה שקד

או איך שרוצים../images/Emo10.gif

אני למשל אוכלת מתוק ומלוח יחד ממש לא מפריע לי כי אני אוהבת לאכול ולא מפריע לי לאכול עוגה ומיד לאחריה משהו מלוח/חריף וכו' נירה שקד

aviev1

New member
ראיתי את האתר שלך. רעיון מעניין שיש

בו חוויה ותועלת

נירה שוטטתי באתר שלך ואהבתי

בהצלחה!

אפי 7

New member
נירה, דווקא החלק של הסיפורים ../images/Emo140.gif

מאוד מעניין אותי. לצערי, וכל חברותיי יודעות זאת, כשאני שומעת שצריך להדליק את התנור, כל הפיוזים שלי מתפוצצים. בכל אופן - השילוב של אוכל וסיפור - שילוב מרתק. ערב טוב אפי

אביב, אני גרתי גם בלוינסקי, קרוב

לרח' צ'לנוב, אתה זוכר את המשטרה שם בפינה? את ביתהספר ביאליק בטח אתה מכיר, הוא כבר איננו, עברתי שם ונדהמתי לראות שם מגרש ריק. פלומה האם גרת גם בדרום תל-אביב? את כל חידושי האופנה ניתן לראות בסביבה. אני מכורה לדרום תל-אביב, אוהבת את הסביבה שם ועד היום עושה שם את הקניות שלי, גבינות, זיתים ,דגי מלוח והחמוצים שאין להם שני.

p a l o m a

New member
לאה, אבי, אני גרתי בצפון תל אביב

אבל עד היום (25 שנה אני כבר בשרון...) אני פעם בחודש לפחות בתל אביב גיחה למרכז ודרום העיר כולל שוק בצלאל וכו' וכו'..מרגישה שם כמו בבית ממש.

שאלה? האם שוק בצלאל......

קרוב לרחוב לוינסקי ודרום ת"א.? מרחק הליכה ברגל? גם אני עושה פעם בחוגש יום תל אביב, עם חברה ורוחת צהרים, כל פעם באיזור אחר.

ממש לא

לוינסקי בערך בקצה אחד של אלנבי ושוק בצלאל במרחק כ- 3/4 לקצה השני של אלנבי לכיוון הים. לא ברור מה את מכנה מרחק הליכה. זה מאד אישי

aviev1

New member
לאה צלנוב זה צפונה בלוינסקי אני

למדתי בעממי בגימנסיה הרצליה היכן שכל בו שלום כעת וגם בבית ספר בלפור. כן שוק לוינסקי הוא באין כעת אבל לא כשוק אלא איך שאמרת חמוצים ופיצוחים. יש אפילו סיורים מאורגנים.. עם ריחות וטעמים

למעלה