ואחרי כל מה

ואחרי כל מה

ששכנעו אותי שגרעין בוגר זה לא כזה גרוע, וכבר התחלתי אפילו לצפות כבר למשהו, אז ההנהגה [או למי שמכאן שטוען שאין דבר כזה "ההנהגה", או "המחליט"] המזדיינת הזאת מבטלת גם את זה. אז כן, אני לא רוצה קשר לתנועה הזאת. ולא אני לא צריכה טובות מאף אחד אם זה הנהגה או לא. ועכשיו יהיו כמה שחיים על סוציאליזם אחוות עמים וכל זה ויעשו לי הצגות של: "עם זה חשוב לך את לא צכה מקקים, תעשי מה שאת יכולה, תמקדי את הכעס במשהו אחר..וכו' וכו' וכו'..." זין כזה גדול. אז לכל המתיפייפים למינהים פה, אם לא שולחים לא מקקים, ולא גרעין בוגר, ולא גריעין של פרק משימה...מה זה אומר? יופי ילדים.

...

דבר ראשון, עד כמה שזה ישמע פלצני, לקלל לא יעזור לך. זה לא המקום לעשות את זה. כל הפרספקטיבה שלך נשמעת לי בכללי נורא.. אני לא יודעת לקרוא לזה, טוב כן. מעט ילדותית. זה קסום שאפשר למצוא כל פעם משהו להתלונן עליו נכון? זה כזה כיף לשבת ולקטר. אבל חמודה, לא טוב לך? תעשי משהו לשנות את זה. אל תבואי לפורום הזה ותכתבי כמה את נגד התנועה אבל רוצה שיעשו בשבילך. כי זה לא יקרה. ואם את כלכך נגד התנועה ולא רוצה קשר אליה מה את עושה פה בעצם? באה כדי להסיט עוד אנשים נגד התנועה? [תסלחי לי אם אני זה הרושם שקיבלתי ממך אחרי ה'כל מי שמשומריה ולא רוצה להיות בגרעין שיבוא לקמנר אצלינו] אם באמת לא איכפת לך, זה יפה מאוד, אבל אל תבואי לפורום של התנועה ותקללי ותתמרמרי על ההנהגה, כי כולנו יכולים לעשות את זה ואף אחד לא עושה כי הוא מחפש לעצמו אלטרנטיבות שמתאימות לו או לקן שלו. ואם איכפת לך? דבר ראשון תתחילי להגדיל ראש, ולכי לברר למה ההנהגה עושה את מה שהיא עושה כי אני מקווה שיצאת כבר מהקטע של "ההנהגה יושבת ומנסה לדפוק את עינות ירדן" כי, כאילו. עם כל הכבוד להנהגה יש דברים יותר חשובים לעשות כמו להתאושש ממשברים כלכליים ועוד דברים שהצגת בדיון הקודם כדבר שלילי. בעצם לא, זה יהיה הדבר השני שאת צריכה לעשות. הדבר הראשון זה לשנים את הגישה שלך. [ולא, אל תקראי את ההודעה הזאת בטון תוקף, זה לא מה שהיא.]

konda

New member
חשבתי וחשבתי וזה מה שכתבתי

טוב שיר, אני יכול להגיד שלפי מצב הרוח שלך וההתבטאויות שלך אני מניח שלא הרבה ממה שאני אכתוב יגיע אליך באמת. אבל בואי תנסי שניה לשמוע אחרים ולא את קולך שלך בלבד. א.) כל הכבוד! כן למרות שאת מקללת פה את כולם ואומרת בדרך הרבה דברים חסרי ביסוס לפחות אכפת לך וגם אם התגובה שלך ילדותית ובועטת לפחות באמת אכפת לך מהקן שלך ומהתנועה. זה לא מובן מאליו ואני בטוח שבהרבה קינים קיבוציים דוגמת עינות ירדן לא קל למצוא כמות גדולה חניכים כמוך שיזיז להם כל כך אם יהיה להם מק"קים השנה או לא. על כך אני אומר לך ראשית, כל הכבוד. ב.) עכשיו נעבור להנהגה. כלל ראשון שאני מבקש ממך זה שתתני כבוד לאנשים גם אם הדעות שלהם מנוגדות לשלך. תדעי לעד שהסיכוי שיקשיבו לך הוא רק אם תדעי להקשיב בעצמך ולנהל שיח רגוע ומתון. זכותך המלאה, לערער על החלטות שהתקבלו ברמות הבכירות, זכותך להטיל בהן ספק ורצוי שתתני לזה גם ביטוי. אבל! תדעי לעשות זאת תוך מתן כבוד, תוך הבנה לנקודה שבה מצוי האדם שאת יוצאת נגדו ובעיקר תוך כדי כך שאת לא רק "אנטי" אלא גם יודעת שיש לך עמדה חיובית שבנית לעצמך. אף אחד בהנהגה לא זמם להפיל את קן עינות ירדן ובסופו של הדבר הכאב שלך (תאמיני או לא) שותף למרבית התנועה על כך שהשנה הקרבה בעינות ירדן לא ברורה כעת. האנשים בהנהגה הם אנשים שבחרו להקדיש את חייהם הבוגרים לתנועה מתוך הבנה שלמרות הכל גם "תנועת נוער" צריכה אנשים בוגרים שינהלו אותה וילוו אותה בתחומים מסוימים. אני מקווה שאת לא באמת חושבת שלאנשים בהנהגה לא אכפת מהתנועה והם כל היום עוסקים בכל מיני דברים הזויים שכתבת. אני מציע לך אפילו לקפוץ להנהגה ואולי לראות גם על אילו אנשים את מדברת בדיוק. חניכים שאומרים "הנהגה" בדרך כלל מחפשים את הדמות הקרובה והבכירה ביותר להאשים ולמזלם יש את ההנגה אחרת עוד היו צריכים לעשות חשבון נפש עם עצמם על איך הקן שלהם נראה. משהו שדומה לכך שאזרחי ישראל אומרים "המדינה חרא" ולא ברור למי הם מתלוננים. ג.) עצמאיים - אין ספק שמדובר פה בוויכוח עתיק יומין. עצמאים מול גרעינים. תמיד חם, תמיד תוסס תמיד מלווה בדיון לא ענייני. מן הסתם איפה שניתן לקיים בתוך היג' חיי קבוצה רצוי שהתנועה תשאף לשם מאחר ודרכנו כתנועה היא להתחנך ולפעול בקבוצה. יחד עם זאת אין היום לתנועה מספיק כח אדם בכדי לאפשר לכל התנועה לקיים אורח חיים קבוצתי ועל כן בקנים המרוחקים והשונים (והשווים ביותר) נשלחים יג'מלים שבחרו במסלול העצמאיים (מודרכים בקבוצה, חיים ללא קבוצה). כעת מדובר על שני דברים, האחד הוא מה יקרה בעתיד והשני הוא מה קורה כעת. מה שקורה כעת הוא שמשלחת שומריה היא משלחת קטנה ובסופו של דבר לא היה בה מספיק כח אדם בכדי להוציא ממנה יג'מלים שילכו להיות עצמאיים (גם מבחירה שלהם וגם מתוך התהליך השכבתי) ולפיכך לקן עינות ירדן לא ישלכו שנה הבאה יג'מלים. דבר שני הוא מה שעתיד לקרות, פה גם לי וגם לך ישנו סימן שאלה גדול. לתנועה אין באמת אמירה גורפת לגבי מסלול העצמאיים ואת החניכים לא מערבים בכך. אני כמוך חושב שהנושא הזה צריך להיות בדיון עמוק בהרבה ובהחלטה תנועתית צריכה להיות אמירה האם מנסים לצמצם מסלול זה עבור היג'מלים (משמע שהמסלול היחיד יהיה קבוצת המשך/גרעין) או האם ממשיכים לנסות ולשלב יג'מלים במסלול זה גם בשנים הבאות. להזכריך מסלול העצמאיים הוא ברירת מחדל בשל גודלה של התנועה גיאוגרפית וגודלה מבחינת כמות היוצאים לשנת שירות. אבל אין ספק שכרגע בעיני כמו שאת חושבת מסלול זה צריך להימשך מפאת ברירת המחדל. יותר מכך, רצוי שאת וחניכים אחרים תחייבו את התנועה לדון בנושא הזה ובצורה רצינית הפעם. ד.) מזה אומר שאין מספיק יג'מלים - זה אומר שבכל המשלחות האחרונות מספר השכבות הצטמצם בצורה דרסטית במשך השנים. אם יצאו 400-450 חניכים למדצופי אז במשלחת יש רבע מזה בערך. ומה זה אומר? שאנשים בקנים ובשכבות לא נאבקו על כך שהחברים שלהם ישארו בקבוצה ובקן. מה זה אומר לגביך ולגבי שכבת למרד? שכדאי שכבר עכשיו תתחילו להסיק מסקנות ולהבין שאתם אלו שצריכים להיאבק על חבר בקן או חבר בשכבה. אם פתאום מישהו שהיה קרוב אליך לא הגיע לי' מעוניינים קחי את האומץ, תרימי אליו טלפון ותגידי לו שהוא חסר, שצריך אותו ושאת רוצה לראות אותו בסמינר קיבוץ. אם מישהו מהקבוצה שלך בקן הפסיק להגיע פתאום, הוריד פרופיל. את זו שצריכה לשאול אותו למה? איך? למה הוא לא נשאר. אם לא תפנימי את זה גם במשלחת שלך (אל תדאגי, את תהיי יג'מלית) לא יהיה גרעין בעינות ירדן (מה שבאמת חייב לקרות). ה.) קן עינות ירדן ותנועת הנוער - בואי נגיד רק לרגע שהתסריט הגרוע ביותר יתגשם ובקן עינות ירדן שנה הבאה לא יהיו מק"קים. מה אז קורה? הקן נופל?. אני באמת מבקש ממך לעצור ולשאול את עצמך למי שיך הקן הזה? להנהגה? ספק אם אנשים שם יודעים איך המבנה נראה (והם גם לא צריכים לדעת). למק"קים שלך (כמה שהם אוהבים את הקן הם פועלים שם רק שנה מחייהם). אז את התשובה שלי את בטח כבר יודעת, הקן שייך לך! ולחבריך לקן ולא לאף אחד אחר. מהיכרות שלי עם הקן אני יודע כמה דברים ואם צריך תתפסי אותי בקטנות אם אטעה. בקן ישנם מדריכים צעירים, יצאו השנה בערך 12 לסמינר מד"צופי וישנם עוד חניכים שמתכוונים להמשיך (מקווה שאת ביניהם), ועוד חניכים שהולכים להמשיך להדריך לאחר שנת הדרכה שניה. בנוסף לכך ישנם מלווים בקן, יצאו 3 חבר'ה לסמינר המדריך למדריך ואם הקשיבו מספיק אז יש להם מספיק כלים בשביל ללוות את ההדרכה בקן שנה הבאה. למזלו של קן עינות ירדן הוא ניחן דווקא בגו"ב שמוכן לקחת אחריות על הקן וזה מבטיח קן שגם אם הפעילות פה היא בסיסית ומצומצמת היא עדיין חזקה ובעלת תשתית של חניכים ולא מק"קים שעושים הכל. ישנם תקדימים לקנים ללא מק"קים שתפקדו נפלא ואם יש לך רצון את מוזמנת לפנות לחבריך לשכבה ממבואות עירון ולשאול אותם איך היתה השנה ללא המק"קים. אני מוכן להתערב שהיא אחת הסיבות שהקן הזה פורח. עוד משהו שטוב בעינות ירדן הוא שיש אנשים תומכים בסביבה. יש לכם את אביעד וטל שמוכנים ללוות ולעזור ואני בטוח שבשנה בלי מק"קים הם אף מוכנים לדחוף את האף קצת יותר עמוק. נכון, שנה בלי מק"קים היא לא שנת דוגמא והיא יכולה להיות שנה קשה אבל היא יכולה להיות גם שנה של הזדמנות, שנה שחניכים לוקחים אחריות על הקן וממשים את הפוטנציאל שלהם. אנחנו לא צריכים להמשיך לראות את התמונה שכשמק"ק מרים אירוע בקן הוא גם זה שמארגן את האירוע, גם זה שדופק את הבזנטים, גם זה שמפרסם אותו וגם זה שמדריך אותו לבסוף. המסר הכי חשוב שצריך להיות לך בראש שיר הוא שקן עינות ירדן הוא הקן שלך ואם את מוכנה להיאבק עליו כלפי חוץ (מול ההנהגה) את צריכה גם לדעת להיאבק עליו כלפי פנים ולהגיד לעצמך שגם אם אין מק"קים שנה הבאה אז את הולכת להיאבק הכי הרבה שתוכלי בשביל שהקן ימשיך לנסוק מעלה גם בשנה שהיא מאיימת ומפחידה. יש לך אנרגיות, מקווה שיש לך גם את זמן ואני מקווה שתדעי לבחור את המאבקים שלך בתבונה. התנועה שלנו היא תנועת נוער, היא של הנוער ולא למען הנוער. ההנהגה לא חייבת לך כלום את זו שחייבת לעצמך ולקן שלך. אם הקן שלך כל כך חשוב לך אז מה כבר צריך? שתהיה הדרכה סדירה? אז יש מדריכים! שיהיו ערבים? אז תקימו ועדה!, שיהיה ליווי למדריכים? יש מלווים!. אם את רוצה לבחור בייאוש ולשחק בלהאשים את כל מי שמסביב אז אין ספק שמצאת את הדרך הכי מהירה להפיל את הקן שלך, אני רק יכול להגיד שכולי תקווה שתקחי את מה שכולם פה כותבים ותעשי שימוש נכון בכוח שיש לך. רן מס, מק"ק בקן מבואות הנגב, משלחת הפועל!

למעלה