התרבות הטקסנית

התרבות הטקסנית

אני עומד להישלח בעוד כשבוע לטקסס, יוסטון ליתר דיוק. מישהו יכול להעשיר אותי במה שנוגע לאזור הזה? [לשם מיקוד, אני לא מתכוון להמלצות תיירות של מה ולאן אלא בהקשר של תרבות ה-State הזה במסגרת ארה"ב]

מארסו

New member
אל תאכל סטייקים

נדמה לי שהתפרצה שם השבוע מחלת הפרה המשוגעת

Idan91

New member
ואם כואב לך משהו,

אתה מוזמן לקפוץ לאריזונה, לקליניקה של אח שלי. (|אמוטיקון של "אצלנו בפולניה"|)

shellyland

New member
לא, אני רוצה

שתהיה בבית בסופהשהוע הקרוב, אבל נראה שבקשתי לא תנתן לי
מי יבוא איתי למסעדה ולנמרוד?

המוזרה

New member
הכי חשוב

עם איזו חברה אתה טס? אם אתה טס עם החברה הנכונה, דבר איתי. יוסטון היא מקום שהעברתי בו לא מעט זמן. אל תצפה ליותר מדי מיוסטון. עיר של עבודה. אנשים הולכים לעבודה, חוזרים לדל"ת אמותיהם. מעטים מהם ייצאו מהמסלול הרגיל שלהם כדי להסביר פנים לאורח ולצאת איתו למסעדה או משקה בערב. אבל ניתן למצוא כאלו. מה שכן יש מסעדות משובחות ביוסטון, ויש בארים נהדרים אבל לצערי אני פשוט כל כך גרועה בשמות, אז תצטרך להתאפק קצת עד שאגיע למשרד ואבדוק את הרשימות שלי.

מילי33

New member
שפה שונה בטקסס

בניו יורק טיימס הייתה כתבה גדולה על איך בטקסס התפתח ניב של השפה האנגלית ומקומיים גאים מדברים בשפה שלא ניתן להבינה. אפילו שמות העצם שונים. אני מקווה שתפגוש שם מספיק דוברי אנגלית סטנדרטית...

שפה שונה?

בשעתו שמעתי על כך שכשהוגדר האזור הזה כ-state נפרד הועלתה שאלת השפה הרשמית, מסתבר שכמו בלואיזיאנה שבה היה שימוש נרחב בצרפתית, היו בטקסס יוצאי גרמניה רבים שדיברו בשפת הפאטרלנד, ובמשאל העם שנערך שם נתקבלה האנגלית ברוב קטן מאוד.

מילי33

New member
אמנם אנגלית

אבל עם מבטא שונה וכרגע גם עם אוצר מלים שונה. מה שאני זוכרת מהכתבה זה שהשפה היא מדד לפטריוטיות: מי שאוהב את טקסס מאמץ אותה. גם למזרח יש את הניואנסים שלו. למשל, ה"ברהמינים" של בוסטון שהם הכסף הישן והפרוטסטנטי לא מבטאים ריש ובמקום הרווארד יגידו הוואד וזה כי ילדיהם נשלחו בזמנו ללמוד באנגליה וחזרו עם המנהג שמעיד על עידון ועליונות תרבותית.

nutmeg

New member
טקסס

מורכבת משני סוגי natives מלבד האינדיאנים שהיו שם קודם וגורשו לשמורות מוגדרות: מגדלי בקר ואילי נפט. כל היתר הם אנשים שעובדים בשירות אלה או אלה. הדור החדש - אנשי ה-high tech (ויותר ספציפית אנשי טלה-קומוניקציה), לא מתקרבים לשורשים הטקסאנים ולעולם לא יחשבו לטקסנים אמיתיים. המוטו המרכזי בטקסס הוא: מה שיותר גדול או יותר הרבה
יותר 'שווה'. גבולות הגודל או ה-excess מוגדרים אחרת לגמרי במדינה הזו. קיטש 'רגיל' קטן עליהם. זה בא לידי ביטוי בכובעים שהם לובשים, מגפי העור, אבזמי החגורות, גודל הלימוזינות, גודל הסטייקים בצלחת - הכל! מעבר לכך - אחד הדברים שטקסנים אמיתיים גאים בו הוא הכנסת האורחים הדרומית הלבבית - שבאמת, יחסית לקור הרגשי שהגיע על ה-May Flower הוא משובב נפש. הרבה אבק יש בטקסס. מזג אויר מגעיל ביותר - אבל אפשר להתנחם בכך שיש להם את המזגנים הכי גדולים ופילטרים לאוויר הכי גדולים ובניינים שלמים הכי גדולים עם אקלים מלאכותי הכי טוב... וכמובן מספיק נפט לספק את האנרגיה הדרושה לכל זה. Have fun!!

למעלה