התקנת דשא סינטטי

yossiavr45

New member
התקנת דשא סינטטי

שלום
אני רוצים להקים דשא סינטטי על שטח של 25 מ"ר
רציתי לדעת איזה כמות שומשום צריך לשטח בסדר גודל כזה? ובאיזה עובי אני מפזר אותו?
והאם זה בסדר לקבע את הדשא לאדמה באמצעות מסמר 20 ?

אשמח לקבל עזרה
תודה!

avi5199

New member
לא מומלץ בכלל דשא סינטטי

וזה לא הפורום המתאים, שאל בפורום בניה ושיפוצים.

Tomer1201

New member
זה כן הפורום אבל כולם פה לא אוהבים דשא סינטטי

וגם אני

לא כולם. תלוי איפה ואיך.

וצריך להיגמל מהדעה המטופשת שכל מה שעשוי פלסטיק לא מתאים לגינה, הנה הרשתות המגעילות שמכסות עצי פרי, הנדנדה, הכיסאות והשולחנות של כתר, הגדרות והשמשיות כולם עשויים פלסטיק ולא מגזרי עצים - ושום דבר לא קורה. אפשר לשלב חתיכת דשא סינטתי ודי להשמיץ את הקידמה.

avi5199

New member
פלסטיק זה לא קידמה זה נסיגה.

מצד שני ידע מקצועייותר בנושאי בניה יש בפורומים של בניה למשל גם סלילת דרכים, בניית גדרות, שערים מעקות ומדרגות זה גם קשור לגינון, אבל ידע יותר מקצועי תמצא בפורומים של בניה.

דשא פלסטי איכותי זה קידמה

כמו שתבנית אפיה מסיליקון זה קידמה. איכויות של זבל יש גם בגינות עם דשא "אמיתי״.

לא, זו טכנולוגיה

(איזה יופי של דיון!!)

טכנולוגיה מתקדמת זו קדמה, נכון,
אבל גינה במהותה היא לא אלמנט טכני כמו סמארטפון או תבנית אפיה, אלא אלמנט חוויתי, רגשי. משהו שאמור ליצור אוירה, נעימות.

בטח תסכימי איתי שלפלסטיק וסיליקון אין את החוויה שמעביר צמח אמיתי.

אני מסכימה שאי אפשר באופן גורף לפסול את השטיח הסינטטי, ולמטה כאן נתתי דוגמה קונקרטית לכך (אגב, זה בחיפה...)
אבל, בגינה רגילה לאנשים רגילים - הדבר הנכון לדעתי הוא לשקול אם יש צורך במדשאה בכלל, ואם יש - אז להניח מרבדי דשא אמיתי.
אם מחפשים קדמה - בעת הכנת המרבדים לבצע את הפרוטוקול הנכון במלואו, וגם להתקין מערכת השקיה מדויקת שתוכננה ע"י מקצוען.

הספר שבחתימה שלך מדבר, בין השאר, גם על זה.

"האלוהות שוהה באותה נינוחות בין גלגלי שיניים כמו בין עלי כותרת"

Limonium

New member
נסיגה?

סבא שלי היה בטוח שרדיו טרנזיסטור זה שיא הקדמה.
מעניין מה הוא היה חושב אם היה יודע שיש מכשיר עשירית בגודלו, עם סוללה, מצלמה, מחשב, טלפון, מצפן, מילונים, ומאגר בלתי נדלה של מידע כלומר אינטרנט ומה לא בעצם.
זה שהנוער מטומטם זו ממש לא אשמת הטכנולוגיה, זו אשמת ההורים.

avi5199

New member
לדעתי סבא שלך צדק

מאז שהמציאו את הרדיו טרנזיטור חלה הדרדרות בכוון של מכשירים שגם ממכרים מאד, וגם שגורמים להתעלם מהסביבה ומהאנשים סביבנו , גורמים לנו להפסיק לקרא ספרים, להפסיק לדבר עם אנשים פנים אל פנים,לשטוף את המוח בפרסומות , לצרוך מצרכים שאנחנו לא זקוקים להם, לא לזוז ולעלות במשקל, וגם גורמים לתאונות דרכים.
הרדיו טרנזיטור שמבדר אותנו וגם מספק אינפורמציה, אבל בתמורה תופס רק חלק קטן מהחושים שלנו, מאפשר לראות מה שקורה מסביב , להקשיב ברקע לאנשים, וגם לדבר עם אנשים לנהוג , מכשיר בידורי שאפשר לרוץ איתו ולרקוד איתו וגם להתעלם ממנו... הוא באמת שיא הטכנולוגיה שממנו והלאה חלה הדרדרות.

Limonium

New member
אגב פצצת אטום,

אומרים שזה מה שגמר את המלחמה. לך תדע, אולי זה נכון.

אבל סליחה, יש אנשים שדשא סינטטי עבורם

זה אלמנט חוויתי, רגשי, יוצר אווירה ונעימות. מי אמר שאת הדברים האלה יכול לספק רק דשא עם כתמים צהובים או חומים בגלל מחלה או צרה אחרת ?? וכי כל אחד יכול לטפל בדשא כמו שצריך ? כל אחד יודע לתחזק את גינתו כמו אלה שמתחזקים את הגנים הבהאיים ?
ואת - כשאת נקראת לתכנן גינה האם את לא עושה את הטוב ביותר שאת יכולה כדי להתאים גינה לטעמם של הלקוחות שלך ? האם את מתכננת גינות רק על פי טעמך שלך ?
הבנאדם שאל : רציתי לדעת איזה כמות שומשום צריך לשטח בסדר גודל כזה? ובאיזה עובי אני מפזר אותו? והאם זה בסדר לקבע את הדשא לאדמה באמצעות מסמר 20 ?
מה הוא לא יודע שיש דשא אמיתי בעולם ?
אני חושבת שקודם כל יש לענות לעניין. לתת הסבר מקצועי ככל האפשר. בנוסף אפשר למנות את היתרונות והחסרונות - ושהבנאדם יחליט אם דשא סינטטתי מסריח עדיף לו על דשא עם סעידא וכתמים חומים של פטריות.
יש לי חברה שיש לה גינה שהיא מתה עליה והיא מלאה בפטריות אדומות עם נקודות לבנות מספרי האגדה וגמדים ומזרקות קטנות ושבשבות וצבים וברווזים הכל מפלסטיק או גבס ונצנצים על העצים ומה לא ... אם היא תשאל לטעמי אומר לה ( בעדינות ... ) שזה מגעיל אותי, אבל זה מה שהיא אוהבת. מה לעשות ?
ויש לי חברה אחרת שגם לה יש גינה ענקית והכל שם בלאגן היא תוקעת כל מה שבא איפה שבא ולא מתחשבת בכלום. הגינה עבורה היא כל עולמה, אלמנט חוויתי מהסרטים רגשי ונעים. מי אני שאומר לה שזה לא תקין ? אני יכולה לזרוק ( בעדינות ... ) הערה לגבי סידור הצמחים, לא לשתול גדולים ליד קטנים שבעוד חודש לא ייראו, לא לשתול בקידמת הגינה או במרכזה שיחים גבוהים כי כל מה שמאחור לא ייראה ועוד ועוד אבל כל זה מבלי לחוות דעה שנוגעת לטעם האישי.
אז כמו שאת ענית לאותו שואל יש ראשית להשיב על שאלתו. אח"כ אפשר למנות בפניו את החסרונות והיתרונות ושהבנאדם יחליט לבד. הוא יודע שיש דשא טבעי.
לא צריך לגעור באנשים שמחוסר ידע פונים ושואלים רק בגלל שטעמם שונה.

אני חושבת אחרת (איזה דיון מעניין יצא לנו פה!)

בחירה של מבנה הדשא היא ענין של טעם אישי. בחירה בסוג זה או אחר של צמחים, או ספה, או וילון - זה טעם אישי.
אבל לדעתי הבחירה בין דשא סינטטי לדשא אמיתי - היא תוצר של שיווק מצויין ולא שום דבר אחר.

אני חושבת שהשיווק והפרסום היוצא מן הכלל באיכותו של יצרני השטיחים הסינטטים, גורם לאנשים לטעות ולשגות.
שאלי מישהו מקרי ברחוב, והוא יאמר שמדובר במוצר מושלם! לא דורש ניקיון, לא מתחמם, לא דורש מים, נשאר לעולם ועד, ובעיקר - זול. "זול" היא מילת המפתח.
שאפו על השיווק שלהם. באמת.

למרבדי דשא יש יחסי ציבור הפוכים, בעיקר בזכות חצרנים המתחזים לגננים, או אנשים חסרי ידע שחושבים שכל מה שצריך זה לישר אדמה, ולהניח מרבדים, וגם לשים 4 ממטרות בפינות.
התוצאה היא בדיוק מה שתארת "דשא עם כתמים צהובים או חומים בגלל מחלה או צרה אחרת" .
דשא אמיתי שמיושם בצורה נכונה, לפי כל הפרוטוקול בלי לעגל פינות, עם השקיה בתכנון מקצועי אמיתי, הוא דשא ירוק, יפה ונותן חוויה שמולה כל שטיח פלסטי לא מתחרה בכלל.

אז לגינה רגילה, (לא כמו הגינה שתארתי למטה, ילד אלרגי, צל וכו') - אני ממליצה דשא רגיל, שמותאם לתנאים הספציפיים.
למה? כי זה באמת מה שעדיף לדעתי. כמו שכתבת, אני עושה את הטוב ביותר שאני יכולה כדי להתאים גינה לטעמם של הלקוחות שלי.

אני בטח לא כופה על אף אחד שום דבר, כל המוטו שלי הוא בדיוק הפוך: התאמת הגינה לבעלי הגינה בתהליך ארוך ומתמשך, שבסופו הגינה שלהם מתאימה להם, לטעמם, לרוחם ולסגנון שלהם. (כנסי לאתר וקראי על זה בהרחבה).

למשל, כשמישהו אומר שהוא רוצה/לא רוצה מדשאה, אנחנו מבררים ביחד את הסוגיה בעד-נגד מדשאה, בהתאם ללקוח (גיל, צרכים, שימושים, מבנה גינה). אני מביאה חלופות שונות, ולפעמים הלקוח משנה את דעתו כי השתכנע אחרת. לפעמים גם לא, כי הלקוח תמיד צודק

וגם החברה שלך צודקת. זה ביתה, זו גינתה, ואם היא אוהבת אותה מאד והיא כל עולמה - אז היא הגינה הכי טובה בעולם עבורה!

Limonium

New member
מיכל אני מאוד נגד הקצנות.

אני מפחד לדמיין איך היה נראה הגן של הילד שלי בלי סינטטי, או איך היו נראות חצרות של גני אירועים.
בילדותי בגן היו רק חול וחולרע. בגן של הילד ממש נקי וכיף. ולא, תחת השטיח אין מרעין בישין, בדקתי.
במקום הנכון הסינטטי נפלא. אם הבעלים שלו אוהב אותו הוא גם נפלא.
יש כאן מספר חברי פורום שבשקט בשקט מאוד אוהבים את השטיח שלהם, וכבר כתבתי על אח שלי שיש לו מאה מ"ר שהוא מרוצה מהם עד הגג, כך שאני ממש לא מבין למה לא שטיח, בתנאי שהוא מתאים למקומו כמובן.
( כולם לא עשו את זה בגלל פרסום אלא בגלל צורך ).

אגב, אני מכיר עשרות אם לא מאות אנשים שייבשו דשא טבעי, אבל לא מכיר אחד שקילף שטיח, למעט אולי בסיסי צבא ועיריות שם התחזוקה והתכנון היו לקויים. ( בניגוד להם ברמת גן השטיח מפאר איי תנועה )

גם אני

ולכן, כפי שכבר ציינתי, במקרים יוצאים מהכלל כן מתאים הסינטטי.
אבל בטח לא בתור ברירת מחדל לגינה חדשה.

חלק מהאנשים שיבשו דשא טבעי זה בגלל שהם לא צריכים דשא, משום סוג, וחלק בגלל התעמולה של "ישראל מתיבשת". בעצמי שיקמתי המון גינות שהמדשאה חזרה אליהן. הפעם בגודל הנכון, עם תכנון השקיה מיטבי, ותחזוקה נאותה.

אגב, קצת
: ילדים צריכים חול . זה חיוני להתפתחות שלהם. מבחינתי, גן בלי ארגז חול ראוי לשמו, הוא לא גן שהייתי רושמת לשם את הילדים שלי. ילדים היום גדלים סטריליים רק עם "ארגז חול" וירטואלי
ויש להם חוסרים עצומים.

Limonium

New member
בשביל מה צריך חול?

כמו כלבים כך גם ילדים, צריך לחשוף אותם למגוון גירויים, אבל ארגז חול שלם הוא מיותר לדעתי.

Guarden

New member
אנחנו בגינה, חיפשנו והגדרנו מקום ל "חול"

לטעמי ילד שבונה גשרים מבוץ בחוץ, הדבר שווה פי 10 מבניית גשרים מלגו בפנים. עצם ההמצאות בטבע, החשיפה לחומרים שונים, ההתלכלכות, העבודה עם חומרים טבעיים - ואפילו החשיפה ללכלוך. גורמת לילדים להיות בריאים יותר (יש מחקרים שילדים בכפר סובלים פחות מאלרגיות ומחלות שונות אחרות מילדים בעיר בגלל החשיפה בגיל צעיר), וגורמת אושר והנאה לילד ולהורה. (דרך אגב, הילדים שלי גם מאוד אוהבים לגו).

למעלה