התקדמות

התקדמות

רק רציתי לדווח לכם ששלחתי היום מכתבים ל: עלית קנור ויטה אסם שטראוס אם יש למישהו כתובות / אי-מיילים / מס' פקס' של עוד חברות אני אשמח לשלוח גם להם.

כאלו שמייצרות מוצרים "טבעוניים"

כלומר שאינם מכילים מוצרים מהחי בכלל בין יתר המוצרים שלהם.

../images/Emo65.gifחדשות טובות !

קיבלתי הרגע את המייל הבא: שלום רב, יסמין יצחק - מנהלת שירות צרכנים של חברת פרי ויטה העבירה אלינו - למח' השיווק את פנייתך בנדון. אנו, כמובן, נשמח לטפל בנושא זה. נבקש לקבל דוגמאות לחברות ולמוצרים שכבר מיישמים הנושא, על מנת ללמוד כיצד מופיע הציון על גבי האריזות. תוכל ליצור עמנו קשר ישיר אל פרטי הקשר שלי המפורטים להלן. בברכה, רוני סנטו מזכירת השיווק אני חושב שזו התחלה טובה מאוד ! מישהו מוכן בבקשה לעזור לי ?

צוריאל מציינים על המוצרים הצמחים...

שלהם צמחי, כמעין חותמת ירוקה עם שני פסים ירוקים ממתחת ומעל.

שלחתי להם דוגמא של מוצר של

אלפרו ומוצר של טופוטי - שניהם עם עלה ירוק ועליו כתוב צמחי. אעדכן בהמשך (אם זה בכלל מעניין מישהו חוץ מאשר את צפנתי, כן אני ריגשי). טל

Absinth

New member
אותי זה מאוד מעניין..

ואם הייתי יודעת איך הייתי גם מנסה לעזור.

Veganiny J

New member
דוביק יקירי

אני יכולה להבטיח לך שלמרות הקיטורים וההסתייגויות, העדכונים שלך מעניינים כמעט את כולם פה

veganium

New member
דוגמה דומה יש...

על קרם הגנה אולטרסול של ד"ר פישר. פשוט מצוין "ללא רכיבים מהחי".

mm130

New member
מעולה!!../images/Emo18.gif

הייתי ספקן בהתחלה, אבל המכתב הזה רק מאשר שיש לנו פה התחלה של פרוייקט חדש ורציני.

tsf

New member
על המוצרים של ד"ר פישר יש

מין חותמת עגולה שכתוב עליה ללא מוצרים מהחי ולא נוסה על בע"ח. ה'לא נוסה על בע"ח' קצת מיותר אבל חוץ מזה החותמת הזאת ממש טובה.

musetta

New member
המוצרים של ד"ר פישר../images/Emo54.gif

אכן לא נוסו על בעלי-חיים ואין בהם מרכיבים מהחי, אך במקרים אחרים אסור להאמין למה שכתוב על האריזה, אלא לקנות אך ורק לפי "רשימת הקניות" של "האגודה נגד ניסויים בבעלי-חיים". לפי הידוע לי, עדין אין חוק המחייב את היצרנים לכתוב את האמת בענין.והיו דברים מעולם...

urilei

New member
תעשה לי טובה...

תחכה עם העניין הזה עוד כמה ימים עד שאני יכין משהו יותר מסודר אתה באמת רוצה שאסם תחליט בעצמה מה טבעוני ומה לא? אנחנו מארגנים פה בפורום עכשיו יוזמה הרבה יותר גדולה משני פסים ירוקים עם "צמחי", תן לזה קצת זמן ועל תטריד את החברות עם משהו שהולך להיות פסיק קטן מהיוזמה הזו.

טובה

1. הדברים כבר נעשו, המכתבים נשלחו לפני כמה ימים 2. למה אתה קובע שמה שאתה מכין יותר מסודר ממה שאני הכנתי ??? 3. אני ממש לא מבין איך הדברים מתנגשים - מה, אנחנו בתחרות או משהו כזה ? 4. אני תומך מאוד ביוזמה שלך וגם כתבתי את זה. 5. אם יש לך סיבות הגיוניות נגד היוזמה שלי, למה לא אמרת את זה קודם ? - אני לא הבן-אדם הכי אטום בעולם, כל הזמן הדגשתי שחשובה לי דעת המשתתפים בפורום. ואני עדיין שמח לשמוע דעות ולהתייעץ. (אפשר גם בלי התנשאות) טל

מי ייתן

ובעוד כמה שנים נגיע למצב של תחרות בין ענקי "הארגונים לסימון מוצרים צמחיים"... אבל בינתיים כל צעד קטן הוא צעד גדול. כל הכבוד לך! ודרך אגב, לא בהכרח כל החברות שמייצרות מוצרים לא-טבעוניים פועלות בהכרח מאינטרסים כלכליים גרידא. אני בטוח שתמצאו כאלו שמכבדות צמחונים וטבעונים וכאלו שמעדיפות שצמחונים וטבעונים יקנו מוצר אחד מהחברה שמוצהר כ"צמחי" מאשר שיחרימו את החברה כולה!

אני אענה...../images/Emo26.gif

כדאי להכין נוסח מוסכם לבקשה שכולל את כל הפרטים שחשובים לנו... כלומר האם המוצר כולל: מספרי E המופקים מהחי, ג'לטין, קזאין, אלבומין, סוכר המופק מקנה-סוכר וכו'... אני לא יודע מה הנוסח ששלחת, אבל לא מספיק לשאול את החברות "אילו מוצרים שלכם אינם מכילים שום-חומר מהחי?" - משתי סיבות: 1) כי לחלק גדול מקוראי הפורום ומהצמחונים בכלל, לא יהיה אכפת לאכול מוצר שמכיל אלבומין או קזאין, למשל. ואז נאבד את הגמישות הגבוהה ברעיון המקורי של urilei 2) מצד שני, אני מניח שאם לא תפרט - והחברות לא יבינו מה רמת ההקפדה שלנו - אתה תקבל פשוט תגובות שגויות (ולאו-דווקא מרוע של החברות - אלא יותר מרשלנות/בורות). נוכחתי בהרצאה שהעביר מייסד "טבעול" - זה שהפטנט העולמי של אותו שניצל-"צמחי" שייך לו. הוא מסביר שם שהשוק המקורי של השניצלים היה שומרי-הבריאות, ושהם הופתעו מההענות של טבעונים למוצרים של "טבעול", מאחר ומדובר במוצר שמרכיביו צמחיים בלבד. לאחר ההרצאה, ניגשתי אליו ושאלתי אותו אם המוצרים שלהם לא מכילים ביצים - אז הוא ענה בפשטות: "כן - אלבומין ביצה". הוא בכלל לא הבין איך זה סותר את מה שהוא אמר. כשהסברתי לו שביצים לא גדלות על צמחים, ושטבעונים לא אוכלים ביצים וחלב - הוא אמר שיש טבעונים בודדים שלא אוכלים ביצים - אבל הרוב כן אוכלים טבעול. ותחשוב שמדובר במהנדס מזון בעל תואר דוקטור

אפרופו...

ב-VICOL הבחנתי במרכיב מוזר:"תמצית חמאה", זה לא נראה לי חלבי מכיוון שהמוצר מוגדר כפרווה, בהשגחת כל מושחתי הדת. מישהו יודע מה זה?

למעלה