התפלספות לילית...

בלונד23

New member
התפלספות לילית...

אז חזרתי מחופשה ואני רוצה להחליף רופא ולהתחיל מחדש.
עכשיו על הפרק הזרעות, ועדיף ללא הורמונים.
הבעיה: חוסר ברופא מתאים!
רופא א': קיבלתי המלצות רבות. הלכתי אליו ושמעתי ממנו רק נאומים על כמה שבגילי המופלג (ימלאו לי 40 עוד איזה חודשיים) הסיכוי נמוך נמוך נמוך ושבגלל זה עדיף לי לקחת מייד הורמונים ולהגיע ל"כמה שיותר זקיקים". כששאלתי אם זה לא מסכן אותי בהריון רב עוברי, אמר: "בגילך? אפילו זקיק אחד קשה לי להאמין שייקלט". הזקיק היפה שהיה לי באותו יום - סירב לטפל בו ללא הורמונים. יצאתי כמובן מבואסת, עם הפניה לחכות לחודש הבא ולהזריק 225 גונל - מינון של IVF...
רופא ב': חביב ומקסים, פרטי במחיר סביר, זמין, אך אינו מומחה בפוריות. עשיתי איתו הזרעה אחת שכנראה לא תוזמנה נכון (זקיק 19 אך E2 ממש נמוך...). כמה מבאס לוותר על רופא נחמד וחכם בגלל הפן המקצועי.........
רופא ג': הרופא של מכרה שלי, פרופ' שעשה לה הזרעה מוצלחת. אבל מה - רק לדרוך אצלו עולה המון כסף, ואין לו מחיר להזרעה גלובלי אלא כל דריכה במשרדו נגיד למעקב זקיקים תעלה מאות ש"ח שאין לי כרגע. אמור להיות מומחה גדול. האם להשקיע בו את כל הכסף שאין לי ולהיכנס לחובות? לא יודעת!!!
רופא ד': מישהו שאין לי עליו מידע רב אלא שהוא עובד ביחידה שבה אני מטופלת ולכן שקלתי אותו.
רופא ה': בקופה, הגעתי אליו והוא היה כ"כ אנטיפת, סירב להתחיל טיפול כי משטח פאפ שלי קצת יותר מדי ישן ופג תוקף בעיניו ו"תחזרי עוד חודשיים". ממש התעצבנתי, מה הבעיה להתחיל טיפול ובמקביל לעשות פאפ??? לא חוזרת אליו.

האם הייתן הולכות על רופא ב' הלא מומחה, ג' היקר או ד' ללא המלצות?
או אולי יש רעיון למישהו אחר?

היא321

New member
את האמת...

לא יודעת מה הרקע שלך ואילו טיפולים עברת עד כה..
אבל נראה לי שדווקא הייתי הולכת על א'. נשמע שהוא לא רוצה לבזבז את זמנך, שגם ככה בגיל 40 הוא לא רב.
קצת מפריע לי שהוא לא מאמין ביכולתך להרות לפני שניסה (אלא אם באת אליו עם ההיסטוריה שלך והיה לו ממה להסיק מסקנות)
בטח בשום פנים ואופן לא על ב' הלא מומחה, נחמדות לא תקרא לך "אמא".
לגבי ג', שוב, לא יודעת את המקרה שלך ומורכבותו ואת ההיסטוריה שלך. אולי תקבעי איתו רק פגישת ייעוץ ראשונה. לכי תדעי, אולי גם בו תמצאי חסרונות כמו בכל האחרים. כנ"ל לגבי ד' ללא המלצות.
ואז תחליטי
וגבי פאפ, שאר הרופאים שהיו מוכנים לטפל בך ידעו שהפאפ "לא מעודכן" או שזה לא היה משנה להם?
כי דווקא על זה שהוא לא מוכן לטפל בגלל שהפאפ לא מעודכן לא הייתי שוללת. בסך הכל נשמע שהוא מגלה יתר אחריות
&nbsp

טוליתי

New member

בלונד23

New member
לגבי פאפ, יש רופאים שדורשים כל שנתיים שלוש

ויש שדורשים כל שנה.
הפאפ ה"לא מעודכן" נעשה לפני שנה וקצת, ולכן היה מאוד טיפשי מצידו לעצור הכול כי הוא מעודכן ללפני איזה חודשיים.
בכל אופן עשיתי פאפ חדש, אבל הוא מאוד עצבן אותי בגלל הראש החסום שלו והקטנוניות.
מההיסטוריה שלי אין לרופא א' דרך להסיק מסקנות כי תמיד טופלתי בגלל גורם גברי, אצלי אין שום בעיה, ברגע שהיה עובר תקין נכנסתי לשני הריונות (אחד לא המשיך). אז אם כבר להסיק משהו מההיסטוריה שלי, זה שאני יכולה להיכנס להיריון בלי בעיה. את הנאומים על כך שבגיל 40 כמעט אין הצלחות, הוא כבר נאם לי בטלפון עוד לפני שהוא ראה את ההיסטוריה הרפואית שלי, כלומר אין בו אמונה שאישה שמתקרבת לגיל 40 יכולה להיכנס להיריון מהזרעה. חבל, כי הנתונים אומרים שזה כן אפשרי.

ענבל ח1

New member
בוודאי לא ב׳ שאינו מומחה

הייתי בעיקרון מחפשת רופא מומחה כמו ג׳ אך פחות יקרן. יש גם כאלה. אבל שאלה- האם את בטוחה שאת צריכה לעשות מעקב זקיקים אצל ג? בד״כ הרי עושים בקופה ושולחים את התוצאות.
איזו קופה את? במכבי למשל יש את ד״ר וייסמן ששמעתי שהוא תותח ומקסים ומטפל במקרים יותר מאתגרים. הוא מקבל גם פרטי כמובן אבל לא יודעת מה מחיריו.
מעבר לכך, מדוע החלטת לעבור להזרעות? סתם מעניין אותי כי למרות שיש סיכוי, על פניו הוא נמוך יותר...

בלונד23

New member
לגבי מעקב הזקיקים

אני הכי רוצה לא לתזז בקופה. אני מאוד לא סומכת על הטכנאיות בקופה ואני שונאת לחכות בתור. ולכן חשבתי פשוט לעשות מעקב אצל רופא קבוע ומומחה. זו הסיבה שחיפשתי רופא פרטי, וכמובן אמנות התזמון.
החלטתי לעבור להזרעות ו"לרדת כיתה" כי נתוני הזרע השתנו.

מעקב זקיקים בקופה

בעקרון אני מסכימה איתך לגבי מעקבי הזקיקים בקופה ובזבוז הזמן הנוראי שלהם (יצא לי לחכות בתור לאולטראסאונד שעתיים וחצי... על פי התגובות של נשים מסביבי נראה שזה שכיח למדי) ולפעמים אלה אכן טכנאיות שמבצעות את המעקבים (לפעמים רופאים...)
מה שכן- חברה שלי הגיעה במקרה למעקב זקיקים במרכז לבריאות האשה בהוד השרון (הגיעה בהתחלה לסניף בעיר מגוריה, רק כדי לגלות שהרופא שמבצע אולטראסאונד באותו יום עזב והם לא טורחים להחליף אותו אלא פשוט מבטלים את המעקבים ביום הזה ושולחים את המטופלות לחפש מקום אחר... מקסים ואחראי...) וסיפרה לי שההתנהלות שלהם (בהוד השרון) במעקבי הזקיקים ממש מסודרת. קודם כל- רופאי פוריות/נשים מבצעים את המעקבים (לפחות בפעמים שבהן היא הגיעה לשם) ושנית- קובעים תור מסודר ושעה למעקב מראש ולא מחכים בתור של עשרות נשים
אין לי מושג למה מרכזים אחרים לא אימצו את הקונספט הזה, וחבל שלי אין אפשרות להגיע אליהם בבקרים למעקב ואני נאלצת להשאר בסניף שלי עם כל הבלאגן שמתרחש בו... אבל אם זה רלוונטי לך- אני במקומך הייתי מנסה לשלב בין רופא ג' (הפרטי) למעקבים בקופה. לשלם לרופא פרטי על מעקבים זו אכן הוצאה רצינית, במיוחד כשלא באמת יודעים כמה הזרעות ומעקבים ידרשו וכמה זמן זה ימשך
&nbsp

מכל הרשימה שלך נראה שיש שני רופאים סופר מקצועיים

אחד שאמר לך משהו שקשה לשמוע, לגבי גילך והסיכויים שלך להרות בקלות, ואולי זה משהו שכדאי לשמוע
וכן להקשיב לו ברצינות...
תשמעי אני עשיתי טיפולים מגיל 40, עם כל ההורמונים שלקחתי 4 ביציות בקושי,
בסבב הראשון אפס מאופס,
בסס השני 4 מתוכן 4 הפריות, (ההמשך היה היריון וגרידה)
בסבב השלישי 4 מתוכן 2 הפריות ו 1 עוברית
|טפווו|

כך שאני כן חושבת שכדאי להקשיב לרופא א', למרות שהוא אולי קצת בוטה.
ולגבי הזקיק שהיה... נו מה לעשות, גם אני הגעתי עם זקיק יפייפה לבדיקת אולטרסאונד אבל הייתי
צריכה לחכות לחודש הבא.
&nbsp
כנ"ל הרופא שהתייחס לפאפ, פאפ זו בדיקה חשובה, ובת'כלס אם תחשבי על זה הוא צודק! למה להתחיל טיפול
עם בדיקה ישנה.
תבדקי את כל הבדיקות של, תחדשי מה שצריך, תהיי בצד הבודק והנבדק ותדעי שהבריאות שלך חשובה.
&nbsp
ולמה בעצם פרטי? לכי ליחידה ותטופלי בה...
בהצלחה בכל מה שתבחרי!

בלונד23

New member
המקרה שלנו שונה לגמרי

את התחזיות השחורות שלו הוא אמר עוד לפני שראה אותי בכלל, בטלפון רק על סמך גיל. (ואני עוד לא בת 40!)
אצלי עם הורמונים היו שלל ביציות והכול אצלי תקין (עוברת טיפולים מסיבה גברית) ונכנסתי להיריון פעמיים (אחד לא המשיך). ככה שאין לו בכלל על מה להתבסס לגבי באופן אישי, אם כבר אז להפך!
החלטתי כנראה לא ליטול הורמונים יותר, בכלל, במידת האפשר. ולכן זה לא רלוונטי לגבי, לרוץ ישר להורמונים. בטח ובטח שלא בלי סיבה טובה. לגבי יחידת IVF אני לא חושבת שעושים בה הזרעות אלא רק IVF ולכן זה לא רלוונטי לי.

ברזלית77

New member
רעיון..

אולי תלכי רק ליעוץ ראשוני עם רופא ג ואת המעקב וכל השאר תעשי אצל רופא דרך הקופה? את יכולה גם להסביר לו שזה יקר לך ומה הוא מציע? מתי הכרחי להגיע אליו ומתי לא.. יש גם החזרים ליעוץ עם מומחה.. אני יודעת שיש מרפאות שמסכימות להוציא קבלה גם על הבעל ואז יש לכל אחד מכם 3 יעוצים בשנה ( עד ינואר )חוץ מזה נשמע לי גם טוב ללכת לרופא שעובד ביחידה.. נשמע נוח רק חסרים עליו פרטים.

בלונד23

New member
רעיונות טובים

לא בטוחה שזה ישים לגבי, כי מה שאני מחפשת זה רופא שיבצע מעקב טבעי והזרעה טבעית. אז אין לי צורך בפרוטוקול.
נראה לי שרופא ג' "גדול עלי" מהבחינה שהוא לוקח מחיר כזה עבור ייעוץ ופרוטוקול, בעוד אני צריכה רק הזרעה, מצד שני אני לא מוצאת מישהו שיתזמן הזרעה ויעקוב באופן פרטי במחיר סביר... זו הבעיה.
הבעיה שלי היא שבקופה את לבד לעצמך והרופאים מתחלפים, אני לא רוצה לפספס מועד של הזרעה כי אין לי רופא קבוע. אני מחפשת מישהו קבוע שרק אותו אני אראה ויעקוב אחרי המחזור הטבעי שלי בצמוד כדי לא לפספס. אני לא מצליחה למצוא חיה כזאת... אני בכללית.

לדעתי זה בסדר לעשות את המעקב בקופת חולים

הרי את שולחת לרופא המטפל את התוצאות והוא זה שמתזמן ומחליט על סמך התוצאות מתי לקרוא לך להזרעה, שזה מה שחשוב. כך אני עשיתי כשטופלתי אצל רופא פרטי (שגם לא יכולתי להגיע אליו כל פעם לבדיקות, בגללהמרחק) והיה בסדר גמור. בהצלחה רבה!

את לא בת ארבעים קלאסית

הרית וילדת כבר - מה שמשפר את סיכוייך משמעותית,
ואין לך עצמך שום בעיית פוריות.
אז למה להתייחס רק לגיל?

shoosh101

New member
תשמעי, מצד אחד רופא שלא קשוב למה שהמטופלת שלו מבקשת

זו לא מציאה כל כך גדולה. מצד שני, חייבת לומר שאישית אני בעד רופאים שאומרים את האמת, גם אם לא נעים לשמוע אותה. אז עושה רושם שהרופא הראשון הוא כזה, הוא לא מאמין שבגיל 40 קל להשיג הריון ללא הורמונים, והוא אומר את מה שהוא חושב. מצד שני, הייתי מצפה שתהיה איזושהי גמישות מצידו - נאמר, הסכמה לעשות X סבבים ללא הורמונים כפי שאת רוצה, ואם לא ילך, להמשיך לפי ההמלצות שלו. נראה לך שיש על מה לדבר איתו במקרה הזה?
ללא ספק לא הייתי הולכת לרופא שאינו רופא פוריות! בגיל 40 אין לך זמן לבזבוז זמן. לא משנה כמה נחמד יהיה הרופא. (מצטערת שאני מזכירה כל הזמן את עניין הגיל, גם אני לא רחוקה משם, וזה בהחלט משהו שמטריד אותי בהקשר של פוריות).
גם לא חושבת שחייבים לשלם המון כסף וללכת לפרטי, יש רופאים טובים דרך קופת חולים. יש רופאים טובים ביחידות ה- IVF השונות, וכן, הם עושים גם הזרעות, לפחות בחלק מהיחידות. ואת יכולה לשלב - ללכת פרטי רק להזרעה, ולא למעקבים. נכון שבקופ"ח לא כל הטכנאיות מקצועיות, ולכן יש רופאים שמבקשים שאת המעקב האחרון תבצעי אצלם (נגיד אצל בר חוה, אני עושה את כל המעקב בקופ"ח, ורק את המעקב האחרון שלפני השאיבה אני עושה אצל הטכנאית שלו, שהיא הרבה יותר יסודית).
שיהיה בהצלחה!!

בלונד23

New member
באיזו יחידה עושים הזרעות?

עד עתה טופלתי באסותא שם לא עושים למיטב ידיעתי.

shoosh101

New member
נכון ללפני כשנתיים -

באסף הרופא עשו. ואם אצלם, אז בטח גם בבתי חולים נוספים. שווה לברר.

נועה312

New member
דעתי

גיל 40 יכול להיות בעייתי גם אצל אישה שכבר ילדה כמה וכמה פעמים.. אי אפשר לדעת.. הרזרבה יכולה ליפול בכל גיל, המעטפת של הביציות יכולה להתעבות ולהקשות על הזרע לחדור אותה ולהצריך איקסי.. אני אישית הייתי הולכת לבר חווה ומבקשת ממנו שאיבה על בסיס טבעי ללא הורמונים ואפילו בלי הרדמה כי לדעתי לעובר שמופרה במעבדה יש יותר סיכוי מאשר להזרעה.

למעלה