התנהגות בזמן עצירה ע"י מפעיל לייזר

אל תעלב לדעתי הכל שטויות

א. הוכח כבר בבג"ץ כי הממל"ז אמין אך יש להוריד 5 קמ"ש מהמהירות אותה מראה לך השוטר. הוא תופס גם על אופנועים. ב. האופציה היחידה הינה להוכיח בבית משפט כי המכשיר לא נשלח לכיול בתקופת זמן סבירה טרם ביצוע העבירה. ג. הית המשפט לתעבורה הינו שוק אחד גדול. נורא פשוט לבוא ולספר על צות רבות להגיד לתובע לפני שיתחשב בך שהוא פוגע לך בכל מיני עיניים להביא לה דייט קולה ותאמין לי תסתדר סוף הדרך.

McMishehu

New member
לא נעלב

בג"צ לא הוכיח כלום אך הוא קבע משפטית כי הממל"ז אמין בשימוש כדין. שימוש כזה מחייב כיול המכשיר לפני כל משמרת. אין כזה דבר "פרק זמן סביר". ולגבי אופנועים אני עדיין בספק. אני לא מומחה גדול אבל למדתי קצת אופטיקה והיכולת של קרן לייזר דקה להנעל על אופנוע שאין לו שום שטח יציב ורחב בפרונט ולמדוד את מהירותו היא לעניות דעתי עלובה ביותר אם לא בלתי אפשרית. לגבי מה לעשות בבית המשפט - אולי כדאי לאמץ את זה כטקטיקה אם גילית שהכל היה תקין בהתנהלות השוטר...

be_roo

New member
שום דבר לא מונע משוטרים למלא

דו"חות כיול מבלי שביצעו את הבדיקה והם עושים זאת על בסיס יומי.

McMishehu

New member
למרות שעל פי המקור שלי

הם בקושי טורחים לעשות אפילו את זה. זה דו"ח יחסית ארוך והם מתעצלים אפילו לזייף אותו...

be_roo

New member
לא כזה ארוך, שתי לזירות על איזה שני

מוטות ברזל (אופקי ואנכי), מאיזו נקודה שמישהו חישב ומדד את המרחק שלה (אולי) לפני 10 שנים ומילוי כמה שורות V בחוברת.

למעלה