התמרדות

התמרדות

הבן שלי בן 9.5 אובחן עם ADHD ומטופל. מתחילת השנה הוא אנטי לימודים. אנטי שהולך ומתגבר. הוא לא מתחבר למורה (היתה לו מורה מדהימה בשנתיים הראשונות שידעה לגעת בו מכל בחינה שהיא). המורה הנוכחית קרה יותר נוקשה יותר. הוא טוען שקשה לו ולא משתף פעולה. הגעתי למצב שהילד בקושי לומד בבית הספר וגם בבית מסרב לעשות את השיעורים. מה לעשות? חשבתי על טיפול פסיכולוגי מתאים על מנת לבדוק מדוע הוא כל כך נגד כל מה שקשור ללימודים? אני משתדלת לעזור לו במהלך השיעורים כשהוא סוף סוף מסכים לעשות (אחרי שכנועים רבים) ואף יש לו מורה פרטית.....אבל עדיין כל יום זה מאבק. אשמח לשמוע דעתך בעניין. אתה עושה עבודה נהדרת. תודה מראש יפית
 
הבן שלך צודק

תחשבי על זה - מה הטעם בכל זה? את אולי עוד מדור שמצליח לספר לעצמו שיש טעם בכל מה שלימדו אותך. הוא כבר שיך לדור שלא יכול לקבל את זה. זה משהו פנימי של כל הדור החדש של הילדים, וזה ילך ויעמיק עם כל שנתון חדש שנולד לעולם. הם החכמים שהשאלה הנכונה מקננת בקרבם, עד כדי שהם מוכנים להלחם ולא לציית לשטויות שאנחנו מוכרים להם.
 

גרא.

New member
יפית של שליו,אם קשיי הלמידה החלו רק בשנה

הנוכחית,כנראה יש באמת קשר לבין אישיות המורה,דפוס ההוראה שלה,והנוכחות שלה בכתה,לבין קשיי הלמידה שלו.את זה אפשר להעריך,בתצפית בכמה שיעורים בכתה,עם המחנכת הזו ועם מורים אחרים,שלגביהם לא נשמעות תלונות.את זה יכולה פסיכולוגית ביה"ס המבקרת בו אחת לשבוע במסגרת עבודתה.רק צריך להגיע אליה,או ישירות ,או דרך השירות הפסיכולוגי המקומי.אבל אם קשיי הלמידה נמשכים זה שנים,והצטברו עד כדי כך שהבחור לא רוצה ללמוד,יתכן שיש לו לקויי למידה שלא נחשפו עד כה,שנעשו יותר דומיננטיים ככל שהלמידה הולכת ומכבידה עם השנים.גם כאן יש מקום לפסיכולוגית ביה"ס להתערב,לראות את הילד,לשוחח איתו,ואם יש צורך גם לבדוק אותו.השירות הזה הוא חינמי כחלק מזכויותיך בתושבת העיר/מעוצה מקומית בה את מתגוררת.אבל תמיד אפשר לזרז את חיפוש הסבות לקשיים בבדיקה פסיכולוגית פרטית.
 
למעלה