התלבטות...

מיכל @

New member
התלבטות...

אנחנו מתכוונים להצטרף לתביעה הייצוגית נגד רמדיה, לילדים מעל גיל שנה, שניזונו מהפורמולה הצמחית ולא נתגלתה אצלם כל פגיעה נראית לעין כתוצאה מכך. כן, מוזר, אבל יש דבר כזה. ואני מרגישה רע מאוד עם העניין הזה. לא שאני חושבת שרמדיה בסדר, אבל אני לא מרגישה בנוח לתבוע כסף על משהו שלא קרה, מה גם שאנחנו ממשיכים לצרוך את הפורמולה שלהם.
אז למה בכל זאת? כי לפי החוק, זו הדרך להיכנס למאגר המידע ולדאוג להליך רשמי. זו הדרך לדאוג שיהיה רשום איפשהו שהילדים שלי ניזונו מאותה פורמולה פגומה, כך שאם יום אחד, בעוד שנתיים או חמש או עשר יגלו פתאום בעיה מאוחרת שצצה כתוצאה מהעניין הזה, אני אהיה זכאית לתבוע את רמדיה. ויתור על התביעה הייצוגית כמוהו כוויתור על כל זכות עתידית לתבוע את רמדיה. באי הצטרפות אני בעצם מוחקת את האפשרות שלי לטעון אי פעם שהילדים שלי אכלו את הפורמולה הזאת. ובכל זאת, לא מרגישה בנוח לתבוע כסף. מעדיפה שיתנו אותו לאלה שבאמת צריכים ולא מקבלים מספיק. מה דעתכם?

אמא של2

New member
לתבוע!!!

קודם כל תתבעו אותם, אח"כ את יכולה לתרום את הכסף הזה למי שתרצי וככה תרגישי יותר נח עם עצמך. מה שאותי מדהים בסיפור זה שאתם ממשיכים לצרוך מוצרים של החברה הזאת......

שרון123

New member
גם אני אומרת לתבוע

ובאמת אם תירצי, אפשר אח"כ לתרום את הכסף, ממילא אם אין פגיעה, ההחזר לא יהיה גדול. הרי את קנית במחיר מלא אוכל שחשבת שהוא טוב לילדים
שלך, וקיבלת אוכל פגום. אז מה אם הם לא נפגעו, זה אומר שלא צריכים לפצות אתכם על מה שלא קיבלתם? על הדאגה? אני בחיים לא אשכח את הסופשבוע בו גילו שהילדים בבית החולים אכלו רמדיה צימחית. גם אני נתתי בזמנו רמדיה צימחית לסירוגין לילדים שלי, ועבר עלי סופ"ש מסויט!!!

מר G

New member
אני לא יודעת איך בקופ"ח שלכם...

במכבי, כל רופא חדש שראה את הילדים, עלה לו מסך שבו בגדול השאלה אם הילדים צרכו רמדיה צמחית. אי אפשר היה להמשיך בלי לענות על השאלה הזו. אין לקופות החולים את המידע הזה? את התשובות אני מתכוונת. נתונים כמה ילדים צרכו באותה תקופה את הרמדיה הזו?

סלוניק

New member
אני זוכר הערכות שפורסמו בכתבה

של ערוץ 10 לציון שנה לפרשה, ושם דובר על המחדל הגדול במערכת הבריאות - אי קיומו של מאגר שמות לסימון הילדים שצרכו רמדיה צמחית באותה תקופה.

מיכל @

New member
לפי דעתי לא.

אצלנו אף אחד לא שאל ואני בספק אם קופות החולים ישקיעו את המשאבים הדרושים להקמת מאגר נתונים כזה על חשבונן.
רמדיה בעצמם טענו שהם יאתרו את כל אלה שצרכו את הפורמולה הזאת. כן בטח. אנחנו קנינו ישירות מהחברה, כך שכל מה שהם היו צריכים לעשות זה לבדוק חשבוניות מאותה תקופה. אף אחד לא טורח...

SIKU

New member
מיל תתבעי../images/Emo88.gif

גם אם את לא מרגישה נוח. אם בעלי רמדיה מרגישים נוח לשחד עובדים כדי לתאם גרסאות, את צריכה להרגיש נוח להגיש תביעה גם אם זה רק כדי לשמור זכות עתידית במידה וחס וחלליה יתגלו בעיות בגיל מאוחר יותר.

love joy

New member
לגבי ההתלבטות,

אני לא אייעץ לך מה לעשות בעניין התביעה, אלא לגבי פגיעות עתידות אם יהיו (ונקווה שלא). אני הייתי מיידעת את רופא הילדים ובודקת שאצלו זה מתועד. בעיקרון בכל טיפת חלב מתועד ממה הילד ניזון, כך שאם המדינה באמת רצתה לעקוב אחר הילדים היא יכלה לעשות זאת בקלות ממש. אבל נכון לשיחה שלי עם טיפת חלב מלפני שבוע , לא נאמר להם לעשות כל מעקב, גם לא לאחר שנציג משרד הבריאות הבטיח זאת בטלויזיה לפני מספר חודשים. אני לא יודעת ממה הילד שלך ניזון בנוסף לפורמולה הזו, אבל תזכרי תמיד גם בעתיד שבעבר זה מה שהילד אכל ותהיה עם עיניים פקוחות. LOVE JOY

סלוניק

New member
ובכן,

סיכון ילדייך באופן רשלני גם הוא פשע. הדילמה היחידה שציינת גם את היא "רישוש" רמדיה טרם יקבלו את הכסף הילדים שאכן נפגעו (וכמה מאלה שנפגעו באורח קשה עדיין לא זכו לכסף, ע"פ הידוע לי). זו בהחלט דילמה לא פשוטה, ואני תומך בהצעות הקודמות לתבוע ולתרום את הכסף.

דור לוי

New member
תביעה ייצוגית היא כלי אכיפה אזרחית

וזו אחת הדרכים הטובות ביותר לצמצם סיכון למקרים כאלו בעתיד. תתבעי ותרגישי טוב לשמור את הכסף אצלך כשאת לא יודעת (ובעצם אף אחד מהרופאים לא באמת יודע) כיצד זה עלול להשפיע בעתיד ואולי תצטרכי זאת. לכל היותר תקימי תוכנית חסכון על שם הילדים. אגב, האם זו תביעה ייצוגית או קבוצתית?

למעלה