התלבטות-

momi11

New member
התלבטות-

בין שתי מצלמות HP-850 NIKON CPIX SQ לא מכיר את הניקון, אבל אצל חבר שיש לו את ה- HP ראיתי תמונות לא רעות בכלל התרשמתי מהזום, והוידאו באיכות סבירה.אם אני לא טועה גם ה-4300 באותה רמת מחיר, מה עדיף? אגב אני בעיקר מצלם את המשפחה ולא מגדיל תמונות כך שמספר הפיקסלים , לא ממש חשוב. תודה

ted

New member
בין ה HP ל 4300 - הניקון מנצחת

בגדול. ה SQ מצד שני - צעצוע יקר מדי למה שהוא מציע.

momi11

New member
תודה-הSQ עולה כיום 1700, כולל משלוח

את הHP אפשר לקנות במכרז ב1400 וה4300 יותר יקרה ממה שחשבתי, 1800+ בנתיים דפדפתי לי בפורום וראיתי שאת ה-HP ממש לא אוהבים. הן כאלו גרועות? חברה עם הרבה מוניטין לא זוכה פה אפילו לא למחמאה אחת. האם גם בחו"ל (באתרים ובפורומים) הם כאלו מושמצות, או שפה במקרה יש מספר מומחים שזאת לא כוס התה שלהם? אודה ואשמח לקבל תשובה כנה. ואם אפשר גם מפורטת. ותודה מראש.

ted

New member
HP חברה ידועה ומכובדת בעולם המחשבים

האם היית קונה כעת מצלמה ממיקרוסופט - שהוכיחו שהם יודעים לעשות חומרה על ידי יצור עכברים? HP בדרך הנכונה. היא שווה את הכסף כי היא מציעה הרבה עבורו. עוד כמה שנים, כשתוכיח את עצמה - היא תהפוך לפיגורה. בסדרות הראשונות של המצלמות שלה היו לה המון פאשלות של מתחילים, אז אנשים אומרים - נחכה שתלמד לעשות מצלמות. עם ניקון וקנון ואחרות בענף אתה יודע שאתה קונה מצלמה כי זה הביזנס שלהם. הם לא ירכיבו את העדשה להיפך... במבחר שלך - ה 4300 מצויינת.

momi11

New member
שלום תד- אולי אני תמים ומאמין-

שחברה עם מוניטין כשל HP לא תצא לשוק הצילום הדיגטאלי עם סחורה עלובה, כמו שהיא מצתיירת כאן. בד"כ מקריבים פרש בשביל מלכה ולא להפך. HP בנסיון לנגוס נתח משןק הצילום עשויים לשלם ביוקר במוצרים אחרים , אם יפשלו בגדול ואני לא ממש בטוח שזה קורה. אכן קראתי על מספר בעיות במצלמות שלהם . כמו דיליי צילום ארוך, פוקוס איטי, מריחת צבעים. אבל האופטיקה לא נחשבת לרעה,התמורה הכספית בארץ עושה רושם שהיא מצוינת וזאת אולי המצלמה היחידה שעולה פה פחות מרוב המקומות בחו"ל. ותתקן אותי אם אני טועה כי אינני מתמצא גדול בשוק הדיגיטליות, אבל נדמה שהיא בהחלט פשוטה לתפעול ועם הנדסת אנוש טובה. קראתי מאמר על הדגם הספציפי,ונראה שהוא שווה קניה, כמולו עומדות- CANON A-70 או הניקון SQ.(ה4300 יותר יקרה ממה שחשבתי) האם דעתך השתנתה בעקבות הכתוב כאן? תודה נ.ב יש שם כמה השוואות למצלמות מאד מוחמאות של קנון וה HP מפתיעה באיכותה אפילו לעומתן. הכותב גם לא חוסך ביקורת אבל גם די שופע מחמאות.

momi11

New member
תוספת קטנה-

ה850 מושוות בכתבה ל קנון G-3 ולניקון קולפיקס 4500. בגלל שהן באותה רמת פיקסלים, המחירים שלהם בארה"ב כמעט זהים, כשהניקון והקנון קצת יותר יקרות. בארץ, המחיר פחות מחצי!!!!! מה שמעלה את הציון-תמורה לכסף , לציון הרבה יותר גבוהה

idohal

New member
עדשה טובה היא מכלול חשוב בהערכת

ביצועי המצלמה אבל היא איננה הכל וישנם מכלולים נוספים במצלמה שמשפיעים על איכות המצלמה וחשוב לא פחות האינטגרציה ביניהם ובזאת HP לא הצליחה עדיין לייצר מצלמה שתעמוד בשורה הראשונה. אפשר לקנות מצלמת HP אם כל כך מתעקשים אבל מהר מאוד מבינים שזה לא זה מוכרים, מפסידים כסף וקונים חדשה מוצלחת יותר. במקרה זה אני ממליץ לקנות את ה CANON A70. רק 3 מ"פ אבל איכות מעולה או להשקיע קצת יותר ולקנות את הניקון 4300.

HP כמצלמה - סיכום הכתבה ה'אוהדת'

היא קיבלה ציון 'ממוצע'.הפירוט באותו הדף. בציון של מחיר תמורת ביצועים הציון 7 מתוך 10. את הציון נתן המחבר (לא אני) , העדשה אינה של HP אבל היתר כן - ודי לראות את מה שאתה ציינת:לאג טיים ארוף ובעיות אוטופוקוס ,גם עיצוב מגושם לדעתי וגישה עוד יותר מגושמת לאופציות ידניות (אלו שכבר יש בה) וכאן התשובה מדוע היא אינה ממש הבחירה המומלצת - כ מ צ ל מ ה ד יגיטלית, אלא הבחירה המומלצת כ מ כ ש י ר מ צ י א ה (קומבינת פשרה עבור מחיר זול) כן,למי שזה חשוב - לדעתי הדגמים האלו הם תשובה למי שמחפש את המכשיר הכי זול שגם מצלם באיכות סבירה. וזהו. זו יכולה להיות אולי התשובה\תחליף למצלמות היותר קומפקטיות ופשוטות העולות בסביבות ה1000 ש"ח, ולמי שמחפש מצלמה אוטומטית-בלי להשקיע בה יותר מדי. מי שכבר למד ומכיר מה יכולה מצלמה דיגיטלית להפיק - ירגיש עד מהרה מוגבל. כמובן,דעתי בלבד. (הייתי רוכשת כזו לילד,למתחיל גמור בצילום,לדודה או לסבתא-שגם קשה להן להסתדר עם מצלמה בגודל קופסת סיגריות,מצלמה לכל המשפחה - שכולם מצלמים בה.היא נראית מרשימה בגודל שלה = מתנה יפה,למי שעושה צעדיו הראשונים בעולם הצילום) אני חושבת שאפילו באתר של אסקי,ראוי להתייחס לדף המסקנות,ולשקול את התמורה שמקבלים בעבור המחיר. אבל לבוא ולטעון שלא שווה לשלם יותר כי יש 'תחליף' הרבה יותר זול = לדעתי זה לא הוגן,כי 'תחליף'='תחליף'='תחליף' ולא רק במצלמות... יחליט כל אחד לעצמו מה בדיוק הוא צריך ומה יספיק לו...זו ההחלטה הכי חשובה - ולא משנה מה האחרים חושבים שמתאים לו. (אני למשל מסתפקת בתחליף של מכפיל - אני יודעת שאינו הכי איכותי הקיים-אבל במחיר שעלה לי ולכמה שימושים שיש לי - לדידי זה משתלם(בינתיים)

momi11

New member
jazz בוקר-טוב.

אני מסכים עם מה שכתבת, לא טענתי פה ש ה HP מצלמה נפלאה. כמו שראית נכנסתי עם שאלות ויצאתי עם יותר..... מה שכן- הציון 7 עבור תמורה למחיר נתן אתר שמשווה אותה למצלמות בסדר גודל של הקולפיקס 4500 והקנון G-3 , לכן בהשוואה למחירים בארצנו, בה המחיר של המצלמה הזאת היא מחצית ממחיר אלו שהושוו אליה . הציון הזה , הרבה הרבה הרבה יותר גבוה, הלא כן? אני מקבל את עמדתו של תד וגם הכותב של הביקורת מזכיר זאת, מאחר ומדובר בחברה שמייצרת סה"כ דור שני של מצלמות, לעומת חברות עם הסטוריה ומסורת, אנו יכולים רק להיות מופתעים לטובה. או שלא, כי כמו שאמרתי חברה עם כזה מוניטין יש לה רק מה להפסיד אם הייתה מנסה למכור מוצר גרוע, כדי לנגוס נתח משוק הצילום הדיגיטלי. בסכום (שלי) HP עדיין לא אמרו את המלה האחרונה ונראה שיש להם עתיד בעניין. בעניין ההווה מגיע להם קצת יותר קרדיט כי נראה שהיחס כיום הוא משהוא בסגנון "כגודל הצפיות, גודל האכזבה" והמצלמות אולי לא "מדהימות" אבל הן יותר ממצלמות לסבתות,והתמורה לכסף במחירי ישראל הרבה יותר טובה. יום טוב.

miromiro

New member
מומי שלום-

כמי שיש לו HP הייתי לא מזמן על תקן-"תאהביל תרבח" יעני- אם אתה לא יודע -תרוויח. הייתי מבסוט התמונות ספקו אותי עד ש- שנחשפתי למצלמות אחרות והבנתי שאמנם טוב לי, אבל יכול להיות הרבה יותר טוב(וכמובן שאין לזה סוף) ובהשקעה לא הרבה יותר גבוהה. ובכל זאת השבוע תכננתי לקנות A-70 ונטעת בי פקפוקים וגם הבקורת על המצלמה הספציפית הזאת, דיי מבלבלת במיוחד לאור העובדה שאת ה850 ניתן לקנות בזול במכרזים ולשלם ב-12 תשלומים וכו' לי היתה אחת פחות טובה(620) ואולי ה850 נותת תוצאות יותר טובות, אז אחפש מישהוא שיש לו אותה ואשווה. הזום הענקי דיי מפתה , כל השאר....נו מילא לא נשמע מבטיח. ביי

המחירים בארץ = פשרה כואבת !

אני מסכימה שצרכן המשלם כמה אלפי שקלים עבור מכשיר כזה - זכאי לקבל את התמורה המלאה עבור כספו, עם זאת,התימחור המוגזם והמופרז של המצלמות בארץ מטעה ומוטעה. מצלמה דיגיטלית השווה באופציותיה למצלמת פילם קומפקטית עולה פי 4-5 ואפילו פי 10 ,יחסית למקבילתה, עם זאת, המחשבה על הוצאת סכום גדול כזה - מעוררת דווקא ציפיות מצד הצרכן (הישראלי) ששילם ממיטב כספו - ועל כך אני דווקא מסכימה ומברכת את מדיניות השיווק וההפצה של הHP - הלוואי וכל יתר היבואנים\חברות היו נוהגות כך: ביחס של מחיר לצרכן, בשירות ללקוח (שגם נאמר שהוא טוב) לכן אני מתייחסת בכל יתר המצלמות דווקא לתימחור בחו"ל,ומשווה ביניהן. זה שמשלמים ה ר ב ה תמורת מוצר - ובארץ - לא אומר שהוא טוב יותר.זו מדיניות תימחור של היבואן ותו לא.ובארץ,זה בעייתי,לפחות מבחינת הצרכן הישראלי שאינו יכול לרכוש בחו"ל.אבל זה נושא לפורום אחר
ולגבי סבתא-לא אמרתי בזלזול,נהפוך הוא,(אני אוהבת ואהבתי את סבתא שלי מאוד) - כוונתי לכל מי שרוצה במצלמה שקל להחזיק ביד כי גודלה נוח,שכפתור ההפעלה בה גדול והיא מסוגלת להפיק צילומים סבירים,ואפילו זום ורסטילי - מאוד שימושי,ועינית גדולה ולא זערורית שצריך לחפש אותה כל פעם שצריך לצלם (מי שצילם פעם במיו 2 של אולימפוס בטח מכיר,או כל קומפקטית אחרת). יש כאן שיקולים אחרים - של תחילת הדרך - לגיטימיים לחלוטין - כפי שציינתי קודם - כל אחד חייב וצריך לבחור מה שמתאים לו ולצרכיו,ותו לא. חבל לשלם על יותר ממה שצריך, וחבל לשלם יותר - גם על מה שלא מקבלים - כי צריכים.

miromiro

New member
שרות HP בארץ- כאן בהחלט

יש מקום לתת מילה טובה. השרות מהיר ונוח(ממוחשב לכן לא צריך כל הזמן להביא תעודות וקבלות) את ה-HP האחרונה שלי הבאתי לתיקון, חודשיים לפני פקיעת מועד האחריות, וקיבלתי חדה . מה שכמובן אפשר את מכירתה במחיר טוב.

גידי@

New member
זכור דבר חשוב HP אינה חברת מצלצות

מצלמות לדעתי צריך לקנות רק מחברת מצלמות למרות שתומכי סוני יתלו אותי..

nightjar

New member
זה כלל די מוזר...

אולי הוא נכון במקרה זה. אבל על אותו משקל אפשר לטעון ש"ניקון אינה חברת אלקטרוניקה, ולכן לא אקנה משהו יותר מתוחכם מ FM2". HP הם האחרונים שטוענים שהם יצרני אופטיקה. את העדשות הם רוכשים מחברה ראויה.

miromiro

New member
העדשות של HP- רובן נרכשות

מ-פנטקס. ב850 , 945 הם מתוצרת פוג'י.

למעלה