התלבטות כלכלית

shiraher

New member
התלבטות כלכלית

היום אני על עז 2004. נוסע, מצויין. אין טענות. הבעיה היא שמצד אחד, חשבון הבנק מעיק. מצד שני אני חייב דו"ג כדי הלגיע לעבודה בזמן. חשבתי למכור את העז ולעבור לבורגמן מודל 2002. השאלה היא מה עם האמינות של הבורגמן מהשנים האלו? אני נוסע כ- 1200-1500 ק"מ בחודש. רובם בנסיעה בין עירונית. תודה.

kangal

New member
נחשבים לאמינים אולם ההוצאות על טיפולים הן

גבוהות יותר מאשר על אופנוע. חוצמזה,תנסה לשאול בפורום השכן....

zari

New member
תעזוב עז

תעבור לפרה נותנת חלב בחינם וגם עושה מוווווווווווווווווווווווווווו

בורגמן

New member
דעתי האישית--לאאאאאאאאאאאאאא

ולמה: היה לי בורגמן ויש לי היום GPZ שבמקרה זה מקביל לעז שלך. עלות הביטוחים תהיה לך אותו הדבר טיפולים בבורגמן יותר תכופים טיפולים הרבה אבל הרבה יותר יקרים ובכלל--יש לך כלי יחסית חדש, שאתה מכיר, מטפל בו ויודע מחלותיו--תמכור ותקנה אחד במצב בלתי ידוע---ויתחילו ההשקעות על איפוסו למצב סביר. למה? תשאר עם העז שלך---העלות של 200 שקל לטיפול קטן ו 1000 לגדול הם בגדר כלום.

motorcycle boy

New member
../images/Emo45.gifמחזק ומוסיף,אם אתה רוצה לחסוך למה

שלא תתחיל לטפל באופנוע לבד? יש לך אופנוע ממש פשוט-החלפת שמן,כיוון פלאגים וניקוי פילטר אויר.כל טיפול שני החלפת שמן+פילטר,החלפת פלאגים,בדיקת מרווח וכיוון שסתומים,ניקוי פילטר אויר.זהו בעיקר,עוד כל מיני בדיקות קטנות כמו מצב רפידות בלמים מסבים וכו' עם קצת חוש טכני,כלים וספר רכב תוכל לבצע טיפולים לבד ולשלם רק על מחירי החלפים.יש גם סיכויי די טוב שממש תהנה מזה.

h a j b i

New member
אם אתה מתכוון לבורגמן 400

העלויות שלך יהיו גבוהות יותר, בטח בכלי ישן יותר. עדיף לך להישאר עם העז. אם אתה רוצה להפחית עלויות משמעותית אתה צריך ללכת לכיוון של קטנועי 200 סמ"ק ומטה..

avi2502

New member
מה האחזקה החודשית שלך?

לפי מה שאני יודע לעבור מאופנוע 500 לקטנוע 400 דווקא יעלה לך את העלויות ולא ההיפך. מעניין מאוד כמה עולה לך להחזיק את העז כל חודש..

sababaman

New member
הצעה

אולי במקום להחליף כלי תחבורה תחליף עבודה. היא גם רחוקה וגם לא מספיק רווחית להחזיק אופנוע...

shiraher

New member
תודה למגיבים.

לגבי מחירי הטיפולים, כתב כאן מישהו 200 ש"ח לטיפול קטן. אשמח לדעת איפה כי אני משלם הרבה יותר על כל טיפול- תמיד יש משהו- כיוון שסת'; החלפת רפידות או השד יודע מה. נראה לי שאולי טוחנים לי ת'תחת.

shiraher

New member
באותה הזדמנות

אשמח לדעת מה- טיפול 36000- מה כולל ומה להערכתם אמורה להיות העלות- כך אדע אם אני נטחן, אם לאו. תודה

Travian

New member
מה שאמרת לא נכלל בטיפול הקטן

מה שאמרת אלה הן תוספות. אם לא היית מחליף רפידות בטיפול היית עושה את זה בין טיפולים, אז זה לא משנה. טיפוך קטן, אם עושים לבד, עולה בסביבות ה200. שלוש ליטר שמן - 100 עד ... (תלוי בסוג השמן) פילטר שמן - 50 שח אם תעשה את זה במוסך תוסיף לזה גם עבודה. לא יודע כמה שעות עבודה נחשב טיפול קטן לGS, אבל לי ולשי (shayvilk) לקח שעה וחצי כולל החלפה של פילטר אוויר + התברברות קלה.

Travian

New member
אולי טיפול גדול אם כבר

תסתכל בספר/היינס. הכל כתוב

motorcycle boy

New member
גם אם כן מדובר בבדיקת מרווח וכיוון רק אם נדרש

כשיודעים איך לעשות זאת מדובר בהליך מאד פשוט וקצר,לא מסובך ללמוד.

tygger

New member
לא. כיוון שסתומים עושים במרווח זמנים

יותר רחב מכל טיפול. אלא אם כן אתה פשוט הורג את האופנוע, ואז אתה גם יכול לצפות לטיפולים שיקרעו אותך בחזרה.

למעלה