התלבטויות ושאלות...

Another Girl

New member
התלבטויות ושאלות...

היי,

בימים אלו אני צריכה לקבל החלטה לגבי סוג המכשיר שאני רוצה לרכוש וגם איפה לרכוש אותו, וחשבתי שתוכלו לתת לי הארות בנושא...

אנסה לקצר: עד לפני שבועיים היה ברשותי אייפון 4 - עד לרגע שבו המכשיר כויס (רומא, נו.
). עכשיו אני צריכה להחליט איזה מכשיר לרכוש, והאמת שאני לא ששה כל כך לכיוון האייפון שוב. המכשיר עשה לי הרבה בעיות - מקריסה פתאומית של הדפדפן והאפליקציות (למרות שהבנתי בדיעבד שזה חריג) ועד לאיכות הצילום הבינונית. לדעתי הוא גם over priced וחוץ מזה, מודה שקצת מאסתי במשטר הטוטליטארי של אפל.

מאז הצלחתי להיסגר על שני מועמדי סופיים שאני חושבת עליהם: nexus 3 ו-galaxy 3 (הבחירה בגרסאות קודמות קשורה בעיקר למחיר, כיוון שלצערי עדיין נותרו לי תשלומים על המכשיר הגנוב). ואז התייעצתי עם אחי, שנותן תמיכה טכנית למכשירי סמארטפון למחייתו, והוא קבע חד משמעי שמבחינת תקינות ותפקוד טוב אין כמו אייפון, כמובן. בקיצור, טרף לי את הקלפים מחדש...

אז, שאלותיי:

1. האם יש לכם המלצה על מכשיר מתוך השלושה (או אחר) שיכולה לעזור לי להגיע להחלטה? מבחינת שימוש הצרכים שלי סטנדרטיים - מכשיר איכותי, נוח מבחינת נגישות וניהול ממשק, מצלמה טובה + סאונד טוב (מעוניינת לשמור עליו תמונות ומוסיקה), מעבד טוב וכמובן, בלי יותר מדי התעסקות עם באגים. התקציב הוא עד 2,000.
2. ואחרי שהחלטתי על מכשיר - חנות מומלצת לרכישה באזור גבעתיים/רמת גן/תל אביב? (גם מבחינת מחיר וגם מבחינת שירות תיקונים טוב, במידה ויידרש). יד שנייה פחות רלוונטי, קצת חוששת מזה.

תודה!

BravoMan

Active member
ככה זה עם כת התפוחים

הרבה אנשים שמחבבים מוצרים של Apple חושבים שאין כמוהם, אבל בסופו של יום iPhone לא שונה מהמתחרים האיכותיים שלו:
לפעמים יש לו בעיות, אפילו קשות, ולפעמים למתחרים שלו יש בעיות אפילו קשות.

בסופו של דבר, רוב הזמן רוב המכשירים האיכותיים עובדים טוב ואפילו מצוין.

לגבי Nexus: אין דבר כזה - Nexus 3, זה לא אותו מספר כמו ה-Galaxy.
אבל מניסיון אישי Nexus 4 הוא מכשיר מצוין שנותן תמורה מצוינת למחיר ואפילו מעבר לזה.
איכות בניה טובה, מערכת נקייה, עדכונים שותפים, חומרה חזקה שמריצה הכל חלק.

חסרונות:
גב זכוכית (יש אומרים שהוא שביר, אבל עצלי הוא חי כבר כמה חודשים טובים ללא שריטה וללא כיסוי או מגן, אבל אני משתמש זהיר).

חוסר כרטיס הרחבה - יש מי שזה מפריע לו, למשתמשי iPhone כנראה שלא, אתם רגילים שכמות האחסון מוגבלת (אם כי במקרה הזה הנפח המרבי הוא 16GB, כך שאולי זה לא מספיק לך).

אי אפשר להחליף סוללה - למרות סיפורים רבים ברשת על באג שגומר את הסוללה תוך שעות, אצלי, כשהמכשיר אינו בשימוש אבל מחובר ל-data ומסנכרן מייל בזמן אמת מול Google הוא יכול לשרוד בקלות יומיים, ובשימוש רגיל הוא שורד יום בלי בעיות.

יצא לי להתנסות גם ב-Galaxy S3, גם הוא מכשיר מצוין, אם כי גם לו יש את החסרונות שלו:
מסך "pentile" - עקב טכנולוגיה בה Samsung משתמשת למסך שלה, הצבעים בו נראים מאוד "חיים", אבל לא פעם הם נראים חיים מידי: צבעי נאון \ זוהר רדיו אקטיבי.

תלוי כמובן מה מציגים, הבעיה בולטת במשחקים מסוימים, אבל מצד שני תמונות טבע נראות מעולה.

ה-ROM של Samsung - אני לא ממש אוהב את הממשק של Samsung (הוא שונה מהממשק הנקי של המערכת שיש ב-Nexus), אבל זה עניין של טעם ורוב הדברים ניתנים להחלפה (אפשר להוריד ממשקים חלופיים מהחנות, זה לא אייפון, שום דבר לא "נעול").

בגדול יש מעט יחסית הבדלים בין S3 ל-S4 כך שמי שמחפש לחסוך ולא חייב את המסך הכי גדול בהחלט יכול להסתפק ב-3.

בכל מקרה, ממליץ לשאול גם בפורום Android אם תרם עשית זאת:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=2142

וגילוי נאות:
אני לא סובל iPhone בגלל מדיניות Apple וכל המגבלות המגוחכות שנובעות ממנה.

בנוסף, בעוד שבעבר הסתדרתי גם עם מסך בגודל 2.8 אינטש, מאז שגיליתי את עולם המסכים הגדולים, אין עבורי דרך חזרה.
זו פשוט חווית שימוש אחרת לגמרי, במיוחד בגלישה, אבל גם בשימושים אחרים, ומסך ה-iPhone, גם בדגמים החדשים נראה פשוט זעיר בהשוואה למתחרים.

Another Girl

New member
המון תודה על התשובה המושקעת

אשאל שם, אם כי ההחלטה כבר די מתגבשת. בכל מקרה אני מניחה שלא משנה במה אבחר זה יהיה עניין של ניסוי וטעייה. וברשותך, אשאל גם אותך לגבי חנות מומלצת לרכישה...

:) שיהיה במזל טוב

אחרי שקניתי וגררתי את המשפוחה שלי לקנא...ולקנות אחריי :)
יש S4 במחירים של 2800 שקל ולדעתי תהיי מרוצה, מה גם לדעתי מה שרשמת וכל מה ששמעתי לגבי אייפון נכון
העניין היחיד באייפון הוא חוזק מכשיר פיסי. על הה באמת שאין על אייפון.. מבחינת יכולות מכשיר הS4 עושה ביתספר
לרוב המכשירים הקיימים כרגע בשוק..

http://blog.thomsonreuters.com/index.php/smartphone-comparison-graphic-of-the-day-6/

http://cdn6.igeeksblog.com/wp-conte...n-iPhone-5S-Nexus-4-and-Samsung-Galaxy-S4.jpg

Another Girl

New member
וואו, תודה.

אני אכן מתחילה לגבש החלטה, והגלקסי מוביל כרגע. רק שהמחיר שציינת קצת יקר מבחינתי...

אגב, אתה מכיר במקרה חנות מומלצת לרכישה?

BravoMan

Active member
את ה-Nexus 4 שלי רכשתי מחנות בשם

Eline בת"א.

לפי ZAP המחיר אצלם בחלק הנמוך של הסקלה, ושמעתי מחברים שהשרות שלהם טוב, אם כי למזלי תרם נזקקתי לו (ומקווה שגם לא אזדקק).
www.eline.co.il

למעלה