התיעצות עם חברי הפורום...

מצב
הנושא נעול.

KobeRider

New member
צמיחה נמדדת

איך היית מגדיר צמיחה?
חברות גודלות? בורסה עולה?
צמיחה נמדדת
בין השאר בגידול בכלכלה. כלומר מצד אחד: ירידה באבטלה, חברות חדשות, עסקים חדשים, חברות קיימות שמגדילות את הפעילות, פער חיובי בין ייצוא לייבוא, ייצור מוגבל של מפעלים. מהצד השני: עליה בביטחון הצרכנים, הגדלת הצריכה, הוצאות גדולות על מותרות (טיולים, תרבות) גידול בצריכה של מתכות יקרות, גידול בצריכת מוצרי פאר (כמו רכבים יקרים, בתים יקרים, בגדים יקרים). כאשר יש ירידה בפרמטרים האלו יש מיתון במשק. בארה"ב אוהבים למדוד דברים ולכן ההגדרה הרשמית היא שני רבעונים רצופים בהם התמ"ג ירד. בישראל המת"ג אינו בהכרח מעיד על מיתון. נחזור לריבית, הורדת רבית והגדלת כמות הכסף על ידי הבנק המרכזי, מדכאת מיתון מהסיבות שציינתי למעלה.

KobeRider

New member
בקשר ל-HOME SECURITY

כמו שכתבתי היום בפורום - החלטתי לחסל את כל האחזקות שלי בארץ עד יעבור זעם פרט לאורמת החביבה. אני מעוניין להפנות את הכסף לכיוון אחר עפ"י ציפיותי בשנה הקרובה לפחות: 1.אני צופה משבר אנרגיה עם איראן - חשבתי על סולומון אנרגיה - כאשר הנפט עולה - חברות הנפט מתחזקות. 2. אני צופה יישום של נאום בוש - פק"ן אנרגיה חליפית (את אורמת, אורמת אפ 9, וגם את ORA אני מחזיק כבר בגדול אבל רציתי קצת פיזור גדול יותר). 3. אני צופה לצערי התראות על פיגועים בארה"ב ובכל העולם - פק"ן HOME SECURTY. דעתכם בבקשה. ערן.
בקשר ל-HOME SECURITY
היום שמעתי בחדשות שפורט אוט'ורטי (שאחראים על התחבורה בניו יורק, ניו ג'רזי, כולל רכבות, נמל ימי, נמלי התעופה) הולכים להוציא בשנה הקרובה בלבד 600 מיליון דולר על אבטחה. צריך לברר לאילו חברות. מי כמונו יודע שהתקציבים האלו עולים בקלות משנה לשנה אבל בקושי יורדים.

klapim

New member
תיקון קטן

בקשר ל-HOME SECURITY
היום שמעתי בחדשות שפורט אוט'ורטי (שאחראים על התחבורה בניו יורק, ניו ג'רזי, כולל רכבות, נמל ימי, נמלי התעופה) הולכים להוציא בשנה הקרובה בלבד 600 מיליון דולר על אבטחה. צריך לברר לאילו חברות. מי כמונו יודע שהתקציבים האלו עולים בקלות משנה לשנה אבל בקושי יורדים.
תיקון קטן
אני לא מתוכח עם הניתוח של הכותב, אפילו אני מסכים עם רובם,אבל,אם אתה חושב שהנפט יעלה ,אזי, סלומון אנרגיה היא לא הפתרון,הקרן נהל משקיעה בחברות לחיפושי נפט בארץ ולא בנפט עצמו, כדי להשקיע בנפט עליך לקנות חוזה על הנפט וזה מתבצע בארהב תודה

KobeRider

New member
המשך (מצאתי את הקישור המתאים)

בקשר ל-HOME SECURITY
המשך (מצאתי את הקישור המתאים)
ידיעה מחודש דצמבר האחרון שורת המפתח שלך היא: The 2006 budget calls for $616 million in security spending, a new annual record and a 163 percent increase over security spending in 2000. The budget also includes funds for additional police officers in 2006. http://www.panynj.gov/AboutthePortAuthority/PressCenter/PressReleases/PressRelease/index.php?id=778|סלניק|

fighter21

New member
אני חושב שבוש, וארה"ב בכלל

כמו שכתבתי היום בפורום - החלטתי לחסל את כל האחזקות שלי בארץ עד יעבור זעם פרט לאורמת החביבה. אני מעוניין להפנות את הכסף לכיוון אחר עפ"י ציפיותי בשנה הקרובה לפחות: 1.אני צופה משבר אנרגיה עם איראן - חשבתי על סולומון אנרגיה - כאשר הנפט עולה - חברות הנפט מתחזקות. 2. אני צופה יישום של נאום בוש - פק"ן אנרגיה חליפית (את אורמת, אורמת אפ 9, וגם את ORA אני מחזיק כבר בגדול אבל רציתי קצת פיזור גדול יותר). 3. אני צופה לצערי התראות על פיגועים בארה"ב ובכל העולם - פק"ן HOME SECURTY. דעתכם בבקשה. ערן.
אני חושב שבוש, וארה"ב בכלל
הבינו באופן כללי שהם חייבים להתנתק מ"התמכרות" הכלכלה שלהם לנפט, הם חייבים לפתח מקורות אנרגיה חילופיים כדי להקטין את התלות שלהם במדינות חיצוניות (מדינות המפרץ, ונוצואלה, ניגריה וכו'). זה לא משנה אפילו אם חבית נפט תרד למחיר של 50, עדיין הגישה היא להתחיל לפתח מקורות אנרגיה חילופיים, וגישה זו תואץ אם מחיר חבית נפט תעלה ל-80.. בקשר לגל פיגועים בארה"ב, אני חושב שאחרי אסון התאומים ארגון אל-קעידה הרבה יותר נזהר מלפגוע ישירות בלב האומה האמריקאית, מחשש לגרום שוב לתגובה צבאית של צבא ארה"ב באפגניסטן, עיראק וכו' כנגד ארגוני הטרור.. מה גם שרמת האבטחה האישית בארה"ב עלתה. אם יהיו פיגועים הם יהיו כנגד מטרות אירופאיות או אסייתיות.. באשר לפק"ן אנרגיה חילופית, אתה יודע במקרה באיזה מניות אולי הם משקיעים חוץ מאורמת?

סקטור האנרגיה

סקטור האנרגיה
מכיוון שהערכתי כי סקטור האנרגיה יתן תשואות נאות קניתי לפני כחודשיים את אורמת,פקן אנרגיה אלטרנטיבית וסולומון אנרגיה.כולם נתנו לי בזמן קצר תשואה דו סיפרתית והיום אני יכול לומר שזו היתה קניה מוצלחת.שיהיה לך בהצלחה!!!!

קרלטון

New member
דעתי

דעתי
מנצל את העלייה הקלה היום לצאת ממדד ת"א 100, בינתיים מעביר להשקעות סולידיות.

בן זאב

New member
לעניות דעתי הבלתי קובעת...

העולם "חם" על אנרגיה ועל מתכות, לכן אולי שווה לשקול השקעה בקרנות כמו 'למשקיע'.

fishAbout

New member
למשקיע

העולם "חם" על אנרגיה ועל מתכות, לכן אולי שווה לשקול השקעה בקרנות כמו 'למשקיע'.
למשקיע
הדבר הראשון שקניתי בבורסה בארץ זו הקרן "למשקיע" והדבר היחיד שהתבססתי עליו היה התשואות ההיסטוריות הקרן הייתה הכי טובה בכל טווח זמן ובכל פרמטר. רק אחרי שקניתי הבנתי במה הקרן משקיע - אנרגיה, פחם, נפט מתכות וכו' ורק אחרי עוד חודש חודשיים הבנתי שהבנאדם שניהל את הקרן בעצם התחלף לאחרונה ולכן לא בטוח שניתן לצפות לאותם תשואות. בכל אופן הקרן מתנהגת בכלל לא רע לאחרונה, ומה שהכי נחמד זה שהקורלציה בין ת"א 25 ת"א בנקים ונדל"ן לקרן הזו היא מאוד נמוכה ככה שזה די משמח בימים העצובים האחרונים.

בן זאב

New member
לא ידעתי שהתחלפו שם המנהלים

למשקיע
הדבר הראשון שקניתי בבורסה בארץ זו הקרן "למשקיע" והדבר היחיד שהתבססתי עליו היה התשואות ההיסטוריות הקרן הייתה הכי טובה בכל טווח זמן ובכל פרמטר. רק אחרי שקניתי הבנתי במה הקרן משקיע - אנרגיה, פחם, נפט מתכות וכו' ורק אחרי עוד חודש חודשיים הבנתי שהבנאדם שניהל את הקרן בעצם התחלף לאחרונה ולכן לא בטוח שניתן לצפות לאותם תשואות. בכל אופן הקרן מתנהגת בכלל לא רע לאחרונה, ומה שהכי נחמד זה שהקורלציה בין ת"א 25 ת"א בנקים ונדל"ן לקרן הזו היא מאוד נמוכה ככה שזה די משמח בימים העצובים האחרונים.
מי היה המנהל הקודם? ומי החדש?

fishAbout

New member
לא מכיר

מי היה המנהל הקודם? ומי החדש?
לא מכיר
את השמות לפי דעתי קראתי את זה בכתבה בגלובס - על מנהלים שמתעסקים בסחורות המנהל שהיה קודם מנהל עכשיו קרן שנקראת משהו עם "קומודוטיס" למרבה הפלא הוא לא כל כך מצליח כמו שעשה עם "למשקיע"

אלנס1

New member
אולי תקנה פוטים

אולי תקנה פוטים
אם אתה פסימי וגם צופה משבר אנרגיה - פשוט תקנה פוטים. אם אתה צודק יניבו את התשואה הטובה ביותר. בגדול אני חושב שמוקדם להספיד את הבורסה הישראלית. בהחלט המעוף יירד לתקופה קצרה אל מתחת ל- 800 נקודות אבל הכל זמני לדעתי. אורמת מתומחרת כל כך גבוה שלא הייתי ממליץ לאף אחד להחזיק בה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה