התיעצות - האם כלכלי משכנתא בגובה 1.3 מיליון

Shairp

New member
שלום לכל העוזרים.

אשתי ואני מעוניינים לרכוש נכס במחיר של 3.5 מיליון שח. גובה המשכנתא הדרושה שלנו היא 1.3 מיליון. יש לנו שלושה ילדים וההכנסה החודשית שלנו היא 24K.
אחוז מימון הוא 36.
אין לנו הלוואות נוספות.
גובה ההחזר שאנו מעוניינים היא בסביבות 5.5K לחודש. לא רוצים להיחנק תקציבית.
השאלה היא האם בגלל גובהה ההחזר המשכנתא היא כלכלית/כדאית.
הסתכלתי עשרות הודעות אחרונה ואין ממש מקרה שדומה לשלנו כי אחוז המימון שלנו יחסית נמוך בהשוואה לאחרים. האם הריביות שנקבל הן משמעותיות יותר טובות?
מה הריביות מטרה שאפשר להשיג במקרה שלנו?
חשבנו על מסלולים של:
שליש (433k) פריים
שליש 433k קלצ
שליש 433k משתנה לא צמודה

תודה לכל הנוגעים בדבר.

82little

Active member
כדי שמשכנתא תהיה כדאית יותר צריך לעלות בהחזר החודשי.
מהו ההחזר החודשי המקסימלי שלכם. 5.5 א במקרה זה הוא נמוך מדי. לדעתי.
אחוז מימון נמוך כמו שלכם ישפר קצת את הריביות אבל לא דרמטי. מה שקובע יותר זה אורך המסלולים בשנים. שוב לא גובה ריבית כשלעצמה אלא אורך השנים של מסלול.
השתמשו במחשבון כדי לראות מה סך הריבוות שתשלמו והעריכו האם זה כלכלי בעיניכם.
ככלל אצבע אציין, וזו דיעה אישית, פריים קחו עד 30 שנה ואחכ תקצרו. מלצ קחו עד 20 שנה ובתקווה שתוכלו לקצר ולפרוע חלק בהמשך. קלצ קחו 15 שנה ומטה.
בהצלחה.

Shairp

New member
שלום שוב
אני מסכים איתך שזה יחסית נמוך ועדיף לעלות בהחזר החודשי, אין וויכוח בכלל
אני לוקח בחשבון שאנחנו + 3 ילדים ויש הוצאות שונות בדרך (ארונונה, וועד, גנים, ביטוחים וכו'), - לא רוצים להיות חנוקים.

בשביל לקחת משכנתא על סך 1.3M (אולי קצת פחות) אנחנו צריכים להוציא את הקרן השתלמות שלנו 500K - מה שישאיר אותנו "רק" עם 30K בעו"ש (האם זה מספיק?)
הריביות שקיבלנו:

1630911655230.png

אשמח שוב לשמוע את עצתכם, אולי שינוי מסלולים? האם הכסף הנזיל מספיק?
תודה מראש לכל העוזרים.

82little

Active member
לגבי כסף לחירום, המלצתי להחזיק לפחות סכום השווה ל 3 עד 6 משכורות. כך ש 30 א' זה בהחלט מעט מדי. עדיף לפחות 75 א' במקרה שלכם.
הריביות שקיבלתם בחלקן קצת גבוהות. במיוחד בפריים ובקלצ ניתן לשיפור, פריים לשאוף ל 0.9 וקצת פחות ובקלצ ל 3 וקצת פחות.
כאמור הבעיה העיקרית כאן אינה הריביות כשלעצמן אלא אורך המסלולים של הקלצ והמלץ. בדקו גם אפשרות להאריך את המלצ ל 30 שנים ולאפשר קיצור הקלצ ואולי קצת לעלות בהחזר החודשי. . וכן סימולציה לגבי קיצור המשכנתא כששוב קרן ההשתלמות תשתחרר עם סכום משמעותי דיו. או אפשרות מימון אחרת. אם לא ניתן לעלות בהחזר החודשי לחשוב לאורך השנים איך לקצר כדי להקטין את העלויות של המשכנתא הזאת.
בהצלחה.

היי
בהמשך לשאלתכם, ניתן לעמוד במשכנתא של 5,500 ש"ח אבלל היא לא תהיה משכנתא שעובדת עבורכם.
עם זאת, במידה ומצאתם עסקה משתלמת אז כדאי יותר לעשות תכנון של כל המשתנים בעסקה ולא רק של המשכנתא בכדי להבין אם זה הצעד שבאמת נכון לכם.
מבחינת משכנתא אין ספק שתעברו מסך מבחינת הבנקים (במידה וכל הנתונים שרשמתם אכן נכונים),
אך בכל זאת כדאי לבנות תמהיל שמתאים לצרכים ולשאיפות שלכם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Shairp

New member
ממש לקראת סגירה, אחרי סבב בנקים.
הסכום עלה קצת ל - 1,350,000
אני מודע שהמסלולים ארוכים (קל"צ, מל"צ - 25 שנה)
אנו לא מעוניינים להיחנק תקציבית כפי שציינתי למעלה.
האם התמהיל נכון? האם יש מקום לשיפור בריביות?
1634555556151.png

למעלה