התייעצות:

שירה כמים 1959

Well-known member
אבל זה גורם להרבה כעסים של הסביבה עליי ולעימותים תוקפניים עם אנשים, וגם מרחיק ממני אנשים.
אני חושבת על סרט מצוייר, שכחתי את שמו, שהאיש המכוער והשמן מתגלה בסוף כנסיך ויפה.
אני לא אומרת לא לעבוד על זה ולבדוק למה אתה עושה את זה ומה עומד מאחורי זה.
אבל כן חושבת שאולי מי שיראה אותך באמת, יראה את הפגיעות שאחרי, ויראה את היופי והאיכות בך, גם מאחורי הצלילים הלא נעימים שאתה מפיק.
במילים אחרות הייתי אומרת שאולי קודם כול תחוש חמלה כלפי עצמך, שבטח יש סיבה למעין רפלקס הזה שיוצא לך, ותקבל את עצמך ככזה כרגע. אולי בהמשך תוכל לשנות את זה ואולי לא, אבל כרגע זה המצב, והוא בטח נוצר כתוצאה מקושי ומניסיון להגן על עצמך. אז קטדם כול בינך לךבין עצמך אולי תחמול על עצמך ותלטף אותך.

אני חושבת על סרט מצוייר, שכחתי את שמו, שהאיש המכוער והשמן מתגלה בסוף כנסיך ויפה.
אני לא אומרת לא לעבוד על זה ולבדוק למה אתה עושה את זה ומה עומד מאחורי זה.
אבל כן חושבת שאולי מי שיראה אותך באמת, יראה את הפגיעות שאחרי, ויראה את היופי והאיכות בך, גם מאחורי הצלילים הלא נעימים שאתה מפיק.
במילים אחרות הייתי אומרת שאולי קודם כול תחוש חמלה כלפי עצמך, שבטח יש סיבה למעין רפלקס הזה שיוצא לך, ותקבל את עצמך ככזה כרגע. אולי בהמשך תוכל לשנות את זה ואולי לא, אבל כרגע זה המצב, והוא בטח נוצר כתוצאה מקושי ומניסיון להגן על עצמך. אז קטדם כול בינך לךבין עצמך אולי תחמול על עצמך ותלטף אותך.
מזכיר לי גם את הברווזון המכוער. אני מנסה להילחם בעולם כדי לשפר אותו ולהפוך אותו ליותר רוחני. אולי הדרך הטובה להילחם היא לתת שמחה ואהבה ולא אווירה תוקפנית. אני חושב שמה שמפריע לאנשים הוא שהפכתי לתוקפני ואני עושה מבטים מאיימים ודברים כאלה.

שירה כמים 1959

Well-known member
מזכיר לי גם את הברווזון המכוער. אני מנסה להילחם בעולם כדי לשפר אותו ולהפוך אותו ליותר רוחני. אולי הדרך הטובה להילחם היא לתת שמחה ואהבה ולא אווירה תוקפנית. אני חושב שמה שמפריע לאנשים הוא שהפכתי לתוקפני ואני עושה מבטים מאיימים ודברים כאלה.
לתת שמחה ואהבה זה נהדר.
ואולי יחד עם זה לבטא את הכעס והתוקפנות בדרכים פחות ישירות - כמו כתיבה?...

לתת שמחה ואהבה זה נהדר.
ואולי יחד עם זה לבטא את הכעס והתוקפנות בדרכים פחות ישירות - כמו כתיבה?...
זה רעיון טוב. שיפרתי קצת את הכללים שיצרתי לחיים:

להתעניין בתחביבים של חברים.
לדבר מאוד ברור ולעניין.
לשתוק במקום לשקר בחקירה.
לפתור מריבות בעזרת הסברים ואיום בתלונה.
לתת הרבה אהבה ודאגה לחברים.
להיות שמח, אמתי ועדין.

שירה כמים 1959

Well-known member
זה רעיון טוב. שיפרתי קצת את הכללים שיצרתי לחיים:

להתעניין בתחביבים של חברים.
לדבר מאוד ברור ולעניין.
לשתוק במקום לשקר בחקירה.
לפתור מריבות בעזרת הסברים ואיום בתלונה.
לתת הרבה אהבה ודאגה לחברים.
להיות שמח, אמתי ועדין.
בהצלחה:)

תודה! אני חושב שלשתוק במקום לשקר בחקירה זה עיבוד הרבה יותר בוגר של להגיד "תאמין לי", ולפתור מריבות בעזרת הסברים ותלונה עיבוד בוגר של "שיהיה לך לא טוב". צריך לשמוח על קשרים שיש לי ולא על קשרים שאני יכול להשיג ולא רוצה.

אני אוהב לחשוב על יכולות ועל הצלחות שלי עם אנשים וכשאני חושב מלה כמו "אותך" יוצא לי מהפה הצליל ך ואנשים פוחדים ועושים לי מבטים מאיימים, ואני מחזיר מבטים מאיימים אז נותנים לי מכות. הפכתי מעדין לתוקפני בעיקר בגלל האנשים.

אני אוהב לחשוב על יכולות ועל הצלחות שלי עם אנשים וכשאני חושב מלה כמו "אותך" יוצא לי מהפה הצליל ך ואנשים פוחדים ועושים לי מבטים מאיימים, ואני מחזיר מבטים מאיימים אז נותנים לי מכות. הפכתי מעדין לתוקפני בעיקר בגלל האנשים.
אני אוהב לדמיין קשרים. אנשים בכפר ממש טיפשים שהם מתנהגים באלימות ובתוקפנות וזה לא מטופל בחומרה. חוצפה. בכל מקום אחר יכולתי מזמן להביא משטרה.

הגעתי למסקנה שאם אדם יחשוב שחשוב לי שיאמין לי, הוא עלול לחשוד שאני משקר לו. צריך לנהוג כאילו אני מדבר כי אני יודע ולא כדי שיאמינו לי. אם ברור לשני הצדדים שחשוב לי שיאמינו לי, אפשר להגיד: "אם אתה רוצה, תאמין לי. אם לא, אני לא יכול להגיד יותר". דיבור כזה יכול ליצור יותר הבנה הדדית בין בני אדם. צריך להיות שמח על קשרים שיש לי, ואפשר גם לשמוח על קשרים שאני יכול ליצור. צריך לחייך ולא לאיים. אני מתלבט אם כדאי לדבר עם חברים בעיקר על תחביבים אישיים כדי להיות מעניין ומיוחד, או לעבור מדברים כלליים לאישיים כדי להיות הגיוני ונוח לאחרים. בכל מקרה, חשוב ליצור אמנות בדרך מעניינת ומיוחדת, גם אם לא כולם אוהבים אותה.

הגעתי למסקנה שאם אדם יחשוב שחשוב לי שיאמין לי, הוא עלול לחשוד שאני משקר לו. צריך לנהוג כאילו אני מדבר כי אני יודע ולא כדי שיאמינו לי. אם ברור לשני הצדדים שחשוב לי שיאמינו לי, אפשר להגיד: "אם אתה רוצה, תאמין לי. אם לא, אני לא יכול להגיד יותר". דיבור כזה יכול ליצור יותר הבנה הדדית בין בני אדם. צריך להיות שמח על קשרים שיש לי, ואפשר גם לשמוח על קשרים שאני יכול ליצור. צריך לחייך ולא לאיים. אני מתלבט אם כדאי לדבר עם חברים בעיקר על תחביבים אישיים כדי להיות מעניין ומיוחד, או לעבור מדברים כלליים לאישיים כדי להיות הגיוני ונוח לאחרים. בכל מקרה, חשוב ליצור אמנות בדרך מעניינת ומיוחדת, גם אם לא כולם אוהבים אותה.
תמי, למה ההודעות הכעיסו אותך?

אני חושב שצריך לדבר יותר על קשרים שיש לי או צפויים להיות לי ולא על קשרים שיכולתי להשיג אבל האחר לא רוצה וודאי לא יתממשו. צריך להילחם בעזרת שמחה ואהבה ובעזרת מעשים ולא בעזרת תוקפנות. כשמישהו לא מאמין לי, אני לא חייב לענות לו. אפשר להגיד שאני לא רוצה לענות אם זו הברירה היחידה שיש לי. בכל מקרה יחקור כדי לקבל תשובה.

נערך לאחרונה ב:
טוב, לא קשה לי. או שאני יכול לא לעשות קולות או שלא. אני עושה את הקולות כדי להילחם בעולם. אני צריך להבין שלא ככה נלחמים וצריך להילחם בעזרת שמחה ואהבה ולא בעזרת תוקפנות. צריך לשוחח על דברים שאוהבים לעשות כדי לחזק את החברות, לדבר מאוד ברור ולעניין כדי להשיג מטרות, לתת אהבה ודאגה לחברים, לפתור עימותים בעזרת הסברים, לחייך ולשמוח על קשרים יפים שיש לי בחיים.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שאנשים תוקפניים אליי כי אני עושה קולות, נשיפות ומבטים מאיימים ואני תוקפני. אבל יש אנשים לא נחמדים שמתנפלים עליי בלי סיבה. למשל כשיצאתי מהבידוד ישבתי וחייכתי ולא עשיתי רע לאיש, וכמה אנשים התנפלו עליי בהצקות. אולי אני לא מודע לנשיפות האלה, והן כנראה יותר מפחידות ממה שאני חושב.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שאני עושה בטעות קולות ונשיפות שמפחידים אנשים אז עושים לי מבטים מאיימים ואני מחזיר מבטים מאיימים כדי להתגונן אז מכים אותי.

למעלה