התייעצות

r u t i m

New member
התייעצות

שלום,
אני כאן להתייעץ אתכם, לאחר שהרופאה התחילה לחשוב שאני משוגעת ;)
אני אדם מאוד בריא, אוכלת טבעוני (המון פירות וירקות) ועושה ספורט.. יש לי*כמעט* תת פעילות בבלוטת התריס, ולכן אני עוד לא מטופלת.
בחודשים האחרונים הגוף שלי לא מתפקד כמו שהוא.
בהתחלה סבלתי מבחילות בבקרים ולאחר ארוחות. עשיתי בדיקות דם, תפקודי כבד וכולי והכל יצא תקין. החלטתי להוריד את הגלוטן מהתפריט והבחילות הפסיקו. אבל-
עדיין יש בחילות בזמן שאני עושה ספורט ומגיעה לדופק גבוה. בנוסף לכך בפוזיציות מסוימות יש לי רעד בשרירים, מבלי שהפעלתי מאמץ. כשאני בלחץ למשל אני רועדת, באופן חזק ולא שגרתי. גם כשאני מתחילה לעשות כפיפות בטן- בכפיפות הראשונות יש לי רעד עז באזור החזה. בנוסף זה קורה במאמץ ידיים. כשהשרירים ברגיעה מוחלטת אין תזוזה.
עם זאת יש לי בזמן האחרון דופק בבטן, וזה מאוד בולט- והרבה דלקות? לא מוסברות בשיניים, למרות שאני מצחצחת נכון בוקר ערב.
מאוד מתסכל אותי לדעת שאני אדם ששומר על אורח חיים בריא, והגוף שלי פשוט לא מתפקד באופן נכון. הרופאה בינתיים לא מתרגשת, אך בינתיים זה ממש פוגע באיכות החיים שלי :(

יש הרבה מה לעשות

דרדור במצב פיזי, יכול להיות מסיבות רבות ולעיתים המצב הפיזי קשור גם במצב נפשי (מתח ועומס).
כתבת שבלוטת התריס כבר "כמעט", ועדיין אינך מטופלת.
כדי לייעץ, רצוי לקבל יותר פרטים ולכן זה הזמן ללכת לטיפול, כי כל התסמינים שסיפרת יכולים להיות, לכאורה, מסיבות שונות

טאוֹ

New member
מה שלילך אמרה, ובנוסף

גם אנשים ששומרים על אורח חיים מאד בריא, לפעמים נפצעים, נפגעים, חולים וחווים חווית אנושיות אוניברסליות של פגיעה באיכות החיים. זו אמירה כללית מאד, כמובן, אך גם נכונה. כדאי באמת לפנות לאבחון ולטיפול, הן כדי לבדוק האם יש היבטים באורח החיים הבריא שלך שאולי פחות מתאימים לך, ו/או היבטים שהם בריאים כשלעצמם אך אינם מאוזנים (למשל, ורק לשם המחשה, תזונה שמבוססת רק על פירות וירקות אך חסרה מרכיבים חשובים אחרים), ו/או היבטים שכדאי לחזק, לא רק בתזונה שלך אלא בכלל. וכפי שציינה לילך, ניתן יהיה לבחון השפעות חיצוניות על בריאותך, ולמצוא ביחד דרכים טובות להתמודד איתן.

אם יש לך שאלות נוספות וספציפיות יותר, את כמובן מוזמנת להעלות אותן.
בהצלחה ורפואה שלמה, ואשמח אם תחזרי לעדכן אותנו בהמשך.

r u t i m

New member
תודה-

לפי בדיקות הדם הערכים של הבלוטה קפצו באופן דרסטי, יכול להיות שזו הבעיה. אני מתחילה כרגע תזונה מסוימת, מפני שאני לא רוצה ליטול אלקטרוקסין (או איך שלא כותבים זאת) לשארית חיי. כמעט כל בני המשפחה שלי נוטלים את ההורמון הזה, מפני שזה תורשתי אצלנו.
בנוסף תאי הדם הלבנים גבוהים מהנורמה (הרופאה אף פעם לא מתרגשת, אני כן).
&nbsp
אני כולה בת 22, מעולם לא סבלתי מדברים שכאלה- להפך, אני כמעט אף פעם לא חולה, וכולי..כשהפכתי לטבעונית גם הפסיקו המיגרנות.. זה התחיל באופן פתאומי לפני כמה חודשים, ולא ברור לי מה קורה פה.

0 אור 0

New member
אל תסתפקי רק בתזונה

התזונה כמובן חייבת להיות מותאמת, אבל יש עוד דברים חשובים:
1. פעילות גופנית - כולל פעילות מדויקת כמו יוגה (בקונדליני יוגה יש לנו קריות שממש פועלות על הבלוטות מפעילות אותן ומאזנות אותן) ולפחות עשרים דקות של פעילות אירובית כל יום (ללכת ממקום למקום ברגל ובצורה נמרצת)
2. טיפולים הוליסטים לאיזון המערכת ההורמונלית - אני תמיד משוחדת לטובת הרפלקסולוגיה כמובן, אבל במיוחד לגבי מערכות הורמונליות יש לה יתרון עצום על שיטות אחרות , בגלל הדיוק מחד והמתינות מאידך.
&nbsp

0 אור 0

New member
צר לי לבשר לך זאת אבל כרגע את לא בריאה

ההבדל בין רפואה מערבית לרפואה הוליסטית היא שאצלנו המטרה היא לא שהבדיקות יצאו תקינות, אלא להרגיש טוב ואנרגטי ומאוזן.
למזלך , הגוף שלך שרגיל להיות בריא צועק ומתריע שמשהו לא בסדר, ויש לך הזדמנות לתקן לפני שהמצב קריטי, ועדיין אפשר לעשות טיפול עומק שלוקח זמן.
ראשית, בלוטת התריס קובעת את קצב הפעילות ברמה התאית, כלומר שתת פעילות עלולה לפגוע בכל הרמות של התפקוד הגופני ובשלב מסויים זה גם בלתי הפיך (מנסיון אישי לצערי) - לכן חשוב מאד להגיע למטפל טוב שאחת משיטות העומק , ולעשות עבודה של איזון המערכת ההורמונלית בדגש של התריס - רפלקסולוגיה, דיקור, או כל שיטה אחרת שיודעת לגעת במערכות הפנימיות (בשלב זה דוקא לא מומלץ צמחי מרפא וכד')
כמובן להקפיד על המלצות אורח החיים למי שיש סיכון להיפו: פעילות גופנית כמה שיותר, לנוח טוב (זו לא סתירה), להמנע מסטרס מתמשך, להוריד מהתזונה שלך מזונות גויטרוגניים, לבדוק אם יש חוסר ביוד בתזונה - ואם זה המצב אז להשלים באצות שמכילות את היוד
במקביל ולשאר התופעות -
אני מניחה שכמובן פסלת את האפשרות של הריון
לנושא של הרעד בשרירים ושל הדלקות - עלול להצביע על חוסר תזונתי שמתפתח. יתכן שלמרות שהתזונה לכאורה בריאה היא בכל זאת לא מספיק מדוייקת לך ונוצרו לך חוסרים. לשבת פעם אחת עם תזונאית טבעית, אחרי שהכנת יומן אכילה שבועי ולבדוק את התפריט.
הבחילה והדלקות עלולים גם להצביע על ירידה חזקה בתפקוד המערכת החיסונית - זה יכול לקרות מעודף מאמץ, מעודף סטרס, מירידה באיזון ההורמונלי שפוגעת בפעולת המערכת, מחשיפה לוירוס חזק - הטיפול בכל מקרה אחר לפי הגורם, ולכן חשוב לבצע בירור ותשאול מדויקים - רצוי עם אותה מטפלת שבחרת לנושא האיזון ההורמונלי ו/או התזונאית (הצירוף של רפלקסולוגיה עם תזונה ושיטות נוספות די נפוץ - אפשר בהחלט למצוא מטפלת שתענה על כל הכיוון הטיפולי הזה)
בהצלחה
&nbsp
&nbsp

Oliver40

New member
סתם רעיון

שלום לך
אני לא מתיימר לאבחן את מה שעובר עליך
אבל חלק מהתופעות מתאימות לסוג מסויים של רפלוקס ( עליית מיצי קיבה) שנקרא רפלוקס שקט.
לא מרגישים צרבה בחזה אבל חומצה יכולה לעלות לחלל הפה וליצור נזקים בשיניים, במיוחד בזמן שינה.
זה מתאים גם לנושא הבחילות בבוקר ואחרי האוכל.
בזמן פעילות פיסית, בעיקר אופקית ( שכיבות שמיכה וכפיפות בטן) הגרביטציה פועלת להחמרת התופעה.
אני כותב מנסיון אישי שלי. הייתרון הוא שקל לאבחן ויש טיפולים משלימים שפותרים את הבעייה לטווח ארוך.
אם זה אכן רפלוקס אשמח לעזור ולהפנות.
אם לא אז אני מאחל לך לגלות את שורש הבעיה במהרה ואני בטוח שתצליחי.

r u t i m

New member
נשמע הגיוני..

רק כשהורדתי גלוטן העניין נרגע... אך אני עדיין לא בטוחה שזה זה. הרפואה מאוד מאכזבת אותי- מטפלים בבעיה רק כשהיא חמורה, וגם אז מתייחסים יותר לסימפטום מאשר לבעיה עצמה..

Oliver40

New member
מסכים איתך

מסכים איתך במאה אחוז, וכשמגיעה האכזבה מהרפואה המערבית אתה מנסה להיות המטפל של עצמך וזה לא מומלץ, מצאתי שהכי נכון עבורי הוא להיות המקשר בין הנטורופת שלי לרופא שלי, אבל לצערי זו תקשורת חד כיוונית בה הנטורפת מוכן לשמוע על הרופא והרופא מסתכל עלי במבט שאומר ״ אם אתה הולך לרופא אלילים מה אתה רוצה ממני״. אז אני מוצא את הדרך שלי באמצע.
מה שמאוד עוזר לי לאזן את הגוף והנפש זה הרבה יוגה ומדיטציה, בבוקר מוקדם לפני שמתחילים להעמיס את המתח של היום.

למעלה